Dodano: wtorek, 28 listopada 2023r. Producent: Microchip

PIC18-Q24 mikrokontroler firmy Microchip z wielonapięciowymi wejściami/wyjściami (MVIO) oraz zabezpieczeniami na poziomie układu

Coraz więcej przedmiotów codziennego użytku jest podłączonych do chmury - od telefonów komórkowych i pojazdów po inteligentne termostaty i sprzęt gospodarstwa domowego. Wraz z rozwojem łączności krytyczna staje się potrzeba stosowania zaawansowanych środków bezpieczeństwa na poziomie układu, chroniących zarówno oprogramowanie sprzętowe, jak i dane. Aby chronić się przed obecnymi i stale rosnącymi zagrożeniami bezpieczeństwa, firma Microchip Technology wprowadziła na rynek rodzinę mikrokontrolerów PIC18-Q24.

Aby zapobiec ryzyku złośliwego przeprogramowania urządzenia w systemie wbudowanym, mikrokontrolery PIC18-Q24 wprowadzają funkcję wyłączania interfejsu programowania i debugowania (PDID). Po włączeniu ta ulepszona funkcja ochrony kodu ma na celu zablokowanie dostępu do interfejsu programowania/debugowania i blokowanie nieautoryzowanych prób odczytu, modyfikacji lub usunięcia oprogramowania sprzętowego.

Bezpieczeństwo systemu jest tak mocne, jak jego najsłabsze ogniwo. Każdy programowalny komponent może być podatny na ataki i konieczne jest wdrożenie ulepszonych funkcji ochrony, aby zapobiec potencjalnym włamaniom” – powiedział Greg Robinson, wiceprezes korporacyjny jednostki biznesowej 8-bitowych MCU firmy Microchip. „Rodzinę mikrokontrolerów PIC18-Q24 firmy Microchip zaprojektowano z myślą o zaawansowanym bezpieczeństwie, aby pomóc klientom zwalczać zagrożenia u podstaw systemu”.

Ponieważ wiele bezpiecznych systemów często łączy się i komunikuje z szeroką gamą czujników, układów pamięci i procesorów, mikrokontrolery PIC18-Q24 wyposażone są w wielonapięciowe wejścia/wyjścia (MVIO). Funkcja ta eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznych przesuwników poziomu i umożliwia współpracę mikrokontrolerów z wejściami lub wyjściami cyfrowymi przy różnych napięciach roboczych. Oprócz zmniejszenia złożoności płytki i kosztów zestawienia komponentów, MVIO sprawia, że mikrokontrolery PIC18-Q24 szczególnie dobrze nadają się jako procesory do zarządzania systemem, wykonujące monitorowanie i telemetrię dla większych procesorów. Te pozornie rutynowe zadania są zazwyczaj najbardziej podatne na ataki potencjalnych hakerów próbujących uzyskać dostęp do systemów wbudowanych.

Rodzina PIC18-Q24 jest również wyposażona w opcję posiadania niezmiennego programu ładującego dla aplikacji, które wymagają bezpiecznego sposobu aktualizacji oprogramowania sprzętowego.

Narzędzia programistyczne

Mikrokontrolery PIC18-Q24 są w pełni obsługiwane przez kompleksowy ekosystem programistyczny firmy Microchip i zaprojektowane do integracji z MPLAB® (MCC). Zestaw PIC18F56Q24 Curiosity NanoEvaluation Kit (EV01E86A) oferuje pełne wsparcie w projektowaniu z wykorzystaniem rodziny PIC18-Q24. Funkcje te koordynują się, zapewniając płynny rozwój oprogramowania wbudowanego i skracając czas wprowadzenia produktu na rynek.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. Zapraszamy zapoznania się z dokumentacją techniczną nowych mikrokntrolerów PIC18-Q24 oraz do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

MAB-T660 kompaktowy system klasy barebone firmy Avalue Technology dla aplikacji wymagających wydajnego przetwarzania na krawędzi

MAB-T660 kompaktowy system klasy barebone firmy Avalue Technology dla...

Firma Avalue Technology Inc., wprowadziła na rynek MAB-T660, smukły, gotowy na AI system typu barebone, starannie...

środa, 14 maja, 2025 Więcej

Wydajność układu InnoSwitch™3-AQ zaprezentowana w nowych projektach referencyjnych firmy Power Integrations

Wydajność układu InnoSwitch™3-AQ zaprezentowana w nowych projektach...

Firma Power Integrations, zaprezentowała pięć nowych projektów referencyjnych ukierunkowanych na zastosowania...

poniedziałek, 12 maja, 2025 Więcej

Dlaczego warto wybrać kontrolery ekranów dotykowych maXTouch® do pracy w trudnych warunkach?

Dlaczego warto wybrać kontrolery ekranów dotykowych maXTouch® do pracy w...

Niezawodna obsługa paneli dotykowych w najtrudniejszych warunkach z kontrolerami maXTouch® firmy Microchip Technology.

poniedziałek, 12 maja, 2025 Więcej

KX-2 najmniejszy w swojej klasie ultraminiaturowy kryształ firmy Geyer Electronics

KX-2 najmniejszy w swojej klasie ultraminiaturowy kryształ firmy Geyer...

Dzięki wymiarom zaledwie 1,0 x 0,8 x 0,34 mm ultrakompaktowy kryształ KX-2 jest obecnie jednym z najmniejszych...

czwartek, 8 maja, 2025 Więcej

W6300 zaawansowany kontroler Ethernet PHY firmy WIZnet dla kompaktowych rozwiązań przemysłowych, IoT oraz inteligentnych sieci

W6300 zaawansowany kontroler Ethernet PHY firmy WIZnet dla kompaktowych...

W6300 to zaawansowany kontroler Ethernet przeznaczony do wysokowydajnych wbudowanych aplikacji sieciowych. Oferuje...

czwartek, 8 maja, 2025 Więcej

SBC BeagleBoard BeagleV®-Fire wykorzystuje rozwiązanie SoC PolarFire® firmy Microchip bazujący na technologii RISC-V i FPGA

SBC BeagleBoard BeagleV®-Fire wykorzystuje rozwiązanie SoC PolarFire®...

SBC BeagleV®-Fire firmy BeagleBoard zawiera układy SoC PolarFire® firmy Microchip, wykorzystujące technologię RISC-V...

czwartek, 8 maja, 2025 Więcej