Dodano: czwartek, 02 listopada 2023r. Producent: PowerIntegrations

InnoSwitch™3-EP nowe przełączniki oparte na technologii azotku galu PowiGaN z napięciem przebicia do 1250V

Firma Power Integrations, lider w dziedzinie wysokonapięciowych układów scalonych dla energooszczędnego przetwarzania mocy, zaprezentowała jednoprzełącznikowy układ scalony kontrolera z przełącznikiem PowiGaN™ opartym na azotku galu (GaN), z najwyższym na świecie napięciem napięciem 1250V. Układy scalone InnoSwitch™3-EP 1250V to najnowsi członkowie rodziny InnoSwitch firmy Power Integrations, obejmujący układy scalone przełącznika typu flyback CV/CC QR w trybie off-line, które charakteryzują się synchronicznym prostowaniem, izolowanym sprzężeniem zwrotnym FluxLink™ i szeregiem opcji przełączania: 725V (Si), 1700V (SiC) oraz PowiGaN w odmianach 750, 900, a obecnie 1250V.

Straty przełączania w przypadku opatentowanej technologii PowiGaN 1250 V firmy Power Integrations są mniejsze niż jedna trzecia strat obserwowanych w równoważnych urządzeniach krzemowych przy tym samym napięciu. Dzięki temu sprawność konwersji mocy sięga aż 93 procent, co umożliwia zastosowanie bardzo kompaktowych zasilaczy typu flyback, które mogą dostarczyć do 85W bez radiatora.

Firma Power Integrations stale podnosi stan wiedzy w zakresie rozwoju technologii GaN wysokiego napięcia i komercyjnego wdrożenia, przez co nawet najlepsze krzemowe MOSFETy wysokiego napięcia stają się przestarzałe. Jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek masowe dostawy układów scalonych do zasilania opartych na GaN w 2019 r., a na początku tego roku wprowadziliśmy na rynek 900-woltową wersję naszych produktów InnoSwitch opartych na GaN. Nasz ciągły rozwój technologii GaN o wyższym napięciu, zilustrowany tutaj przez nasze nowe urządzenia 1250 V rozszerzają korzyści w zakresie wydajności GaN na jeszcze szerszy zakres zastosowań, w tym wiele obecnie obsługiwanych przez technologię węglika krzemu.powiedział Radu Barsan, wiceprezes ds. technologii w Power Integrations.

Projektanci korzystający z nowych układów scalonych InnoSwitch3-EP 1250V mogą z pewnością określić robocze napięcie szczytowe na poziomie 1000 V, co pozwala na standardowe w branży obniżenie wartości znamionowych o 80% w stosunku do absolutnego maksimum 1250V. Zapewnia to znaczny zapas mocy w zastosowaniach przemysłowych i jest szczególnie cenne w wymagających środowiskach sieci elektroenergetycznych, gdzie wytrzymałość jest podstawową obroną przed niestabilnością sieci, przepięciami i innymi zakłóceniami zasilania.

Raport z przykładowego projektu DER-1025 z użyciem 1250V układu InnoSwitch™3-EP w technologii PowiGaN

Gamma Sp.z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Power Integrations w Polsce. Zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Technologia PowiGaN umożliwia tworzenie wysoce sprawnych, niskoprofilowych i równoległych obwodów PFC

Technologia PowiGaN umożliwia tworzenie wysoce sprawnych,...

Rodzina układów HiperPFS-5 z korekcją współczynnika mocy, to jedyne rozwiązanie PFC wykorzystujące technologię azotku...

czwartek, 30 listopada, 2023 Więcej

Cewki mocy z rdzeniem kompozytowym firmy Pulse Electronics o wysokiej gęstości magazynowania energii

Cewki mocy z rdzeniem kompozytowym firmy Pulse Electronics o wysokiej...

Cewki z rdzeniem kompozytowym firmy Pulse, zapewniają rozwiązanie o dużej gęstości energii i miękkim nasyceniu (...)

środa, 29 listopada, 2023 Więcej

Multi-Voltage I/O (MVIO) w mikrokontrolerach PIC firmy Microchip Technology

Multi-Voltage I/O (MVIO) w mikrokontrolerach PIC firmy Microchip Technology

MVIO umożliwia mikrokontrolerowi komunikację z wejściami lub wyjściami cyfrowymi przy innym napięciu roboczym niż...

środa, 29 listopada, 2023 Więcej

PIC18-Q24 mikrokontroler firmy Microchip z wielonapięciowymi wejściami/wyjściami (MVIO) oraz zabezpieczeniami na poziomie układu

PIC18-Q24 mikrokontroler firmy Microchip z wielonapięciowymi...

Firma Microchip Technology wprowadziła na rynek rodzinę mikrokontrolerów PIC18-Q24 z funkcjami bezpieczeństwa

wtorek, 28 listopada, 2023 Więcej

Poynting LPDA-500, wydajna antena kierunkowa dla aplikacji 4G/5G, Wi-Fi 6E

Poynting LPDA-500, wydajna antena kierunkowa dla aplikacji 4G/5G, Wi-Fi 6E

Antena kierunkowa LPDA-500 firmy Poynting obejmuje zakres od 617 do 7200 MHz, ze szczytowym zyskiem 11,5 dBi.

piątek, 17 listopada, 2023 Więcej

TA101 najnowszy układ bezpieczenego uwierzytelniania firmy Microchip Technology dla aplikacji motoryzacyjnych oraz embedded

TA101 najnowszy układ bezpieczenego uwierzytelniania firmy Microchip...

Najnowszy układ TA101 firmy Microchip, zwiększa bezpieczeństwo aplikacji dzięki m.in. obsłudze dużych kluczy

piątek, 17 listopada, 2023 Więcej