Dodano: piątek, 27 października 2023r. Producent: Skyworks

Si469xx motoryzacyjnej klasy koprocesor cyfrowego radia firmy Skyworks Solutions

Firma Skyworks Solutions, Inc. zaprezentowała rodzinę motoryzacyjnych koprocesorów cyfrowego radia Si469xx dla przyszłych pokładowych systemów informacyjno-rozrywkowych (IVI). Dzięki połączeniu integracji, elastyczności i niskich kosztów rodzina koprocesorów Si469xx jest zoptymalizowana do współpracy z hybrydowymi tunerami radiowymi SDR (SDR) firmy Skyworks, co pozwala uzyskać ekonomiczny cyfrowy odbiornik radiowy. Nowa rodzina produktów Si469xx może demodulować i dekodować do czterech cyfrowych kanałów radiowych obsługujących radio HD, DAB/DAB+, DRM (dla AM i FM) oraz CDR, zapewniając wysoką wydajność i niezrównaną skalowalność.

Rodzina produktów Si469xx obsługuje zaawansowane funkcje, takie jak łączenie maksymalnego współczynnika (MRC) i płynne łączenie radia cyfrowego, radia analogowego i treści protokołu internetowego. Dzięki zintegrowanemu, programowalnemu przez klienta mikrokontrolerowi (MCU), Si469xx może znacznie obniżyć koszty zestawień materiałowych (BOM), eliminując potrzebę stosowania zewnętrznego MCU i jego komponentów pomocniczych. Z kolei projektowanie oprogramowania zostało uproszczone dzięki kilku ulepszeniom, w tym Menedżerowi Demod/Tuner, który odciąża twórców systemów od konieczności programowania niskopoziomowych funkcji sterowania radiowego.

Jak podaje Inside Radio1, według stanu na czerwiec 2022 r. ponad 59% wszystkich nowych pojazdów dostarczonych w USA wyposażonych jest w fabrycznie montowany odbiornik radia HD. Natomiast WorldDAB2, międzynarodowe stowarzyszenie promujące globalne przyjęcie standardu cyfrowej transmisji radiowej, zauważa, że w 2022 r. 96% nowych samochodów sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej było wyposażonych w DAB+.

Radia w samochodach były tradycyjnie instalowane w jednostce głównej (HU) lub w systemie kokpitu umieszczonym na desce rozdzielczej. Jednak coraz częściej tunery radiowe są realizowane w oddzielnym module, często jako moduł zdalnego tunera (RTM). RTM oferuje korzyści, w tym zmniejszoną wagę kabla oraz możliwość zaprojektowania i zakwalifikowania radia do użytku w różnych modelach samochodów, co oddziela go od ewolucji systemu HU/kokpitu. Zmniejszenie ciężaru kabla wynika z zastąpienia okablowania koncentrycznego RF prowadzącego do HU znacznie lżejszą skrętką, zwykle realizowaną przy użyciu technologii ADI A2B™, która jest zoptymalizowana pod kątem cyfrowych zastosowań audio w samochodach, lub sieci Ethernet.

Wykorzystując oddzielne układy scalone tunera i koprocesora, Skyworks oferuje optymalną równowagę między partycjonowaniem a integracją, co pomaga stawić czoła wyzwaniom termicznym związanym z aplikacjami RTM. Zapewnia to również solidną skalowalność i konfigurowalność w celu obsługi wielu regionów i punktów wydajności. Projektanci systemów mogą stworzyć projekt pojedynczej płytki, który można wypełnić różnymi pinami/pakietami i urządzeniami zgodnymi z oprogramowaniem API.

Specyfikacja rozwiązania Si469xx firmy Skyworks

Gamma Sp.z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Skyworks Inc. w Polsce. Zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Technologia PowiGaN umożliwia tworzenie wysoce sprawnych, niskoprofilowych i równoległych obwodów PFC

Technologia PowiGaN umożliwia tworzenie wysoce sprawnych,...

Rodzina układów HiperPFS-5 z korekcją współczynnika mocy, to jedyne rozwiązanie PFC wykorzystujące technologię azotku...

czwartek, 30 listopada, 2023 Więcej

Cewki mocy z rdzeniem kompozytowym firmy Pulse Electronics o wysokiej gęstości magazynowania energii

Cewki mocy z rdzeniem kompozytowym firmy Pulse Electronics o wysokiej...

Cewki z rdzeniem kompozytowym firmy Pulse, zapewniają rozwiązanie o dużej gęstości energii i miękkim nasyceniu (...)

środa, 29 listopada, 2023 Więcej

Multi-Voltage I/O (MVIO) w mikrokontrolerach PIC firmy Microchip Technology

Multi-Voltage I/O (MVIO) w mikrokontrolerach PIC firmy Microchip Technology

MVIO umożliwia mikrokontrolerowi komunikację z wejściami lub wyjściami cyfrowymi przy innym napięciu roboczym niż...

środa, 29 listopada, 2023 Więcej

PIC18-Q24 mikrokontroler firmy Microchip z wielonapięciowymi wejściami/wyjściami (MVIO) oraz zabezpieczeniami na poziomie układu

PIC18-Q24 mikrokontroler firmy Microchip z wielonapięciowymi...

Firma Microchip Technology wprowadziła na rynek rodzinę mikrokontrolerów PIC18-Q24 z funkcjami bezpieczeństwa

wtorek, 28 listopada, 2023 Więcej

Poynting LPDA-500, wydajna antena kierunkowa dla aplikacji 4G/5G, Wi-Fi 6E

Poynting LPDA-500, wydajna antena kierunkowa dla aplikacji 4G/5G, Wi-Fi 6E

Antena kierunkowa LPDA-500 firmy Poynting obejmuje zakres od 617 do 7200 MHz, ze szczytowym zyskiem 11,5 dBi.

piątek, 17 listopada, 2023 Więcej

TA101 najnowszy układ bezpieczenego uwierzytelniania firmy Microchip Technology dla aplikacji motoryzacyjnych oraz embedded

TA101 najnowszy układ bezpieczenego uwierzytelniania firmy Microchip...

Najnowszy układ TA101 firmy Microchip, zwiększa bezpieczeństwo aplikacji dzięki m.in. obsłudze dużych kluczy

piątek, 17 listopada, 2023 Więcej