Dodano: poniedziałek, 16 października 2023r. Producent: Microchip

Dwukanałowy 1200V sterownik bramki cyfrowej AgileSwitch® 2ASC-12A2HP firmy Microchip dla aplikacji Heavy eMobility

W miarę wzrostu zapotrzebowania na autobusy elektryczne i inne ciężkie zelektryfikowane pojazdy transportowe, aby spełnić cele w zakresie niższych emisji, rozwiązania do zarządzania energią na bazie węglika krzemu zapewniają większą sprawność. Aby uzupełnić swoje szerokie portfolio dyskretnych i modułowych produktów MOSFET z węglika krzemu, firma Microchip Technology Inc. wprowadziła na rynek nowy, gotowy do produkcji 1200V sterownik cyfrowej bramki, zapewniający twórcom systemów wiele poziomów kontroli i ochrony zapewniających bezpieczną i niezawodną pracę, spełniając przy tym rygorystyczne wymagania transportowe.

Dla projektantów sprzętu do konwersji mocy na bazie węglika krzemu, dwukanałowy 1200V sterownik bramki cyfrowej AgileSwitch® 2ASC-12A2HP firmy Microchip z technologią Augmented Switching™ jest kwalifikowany do produkcji i w pełni konfigurowalny. Aby zapewnić niezawodną i bezpieczną pracę, sterownik bramki 2ASC-12A2HP zapewnia wiele poziomów kontroli i wyższy poziom ochrony systemów zasilania opartych na MOSFET-ach z węglika krzemu. W porównaniu z konwencjonalnymi sterownikami bramek, kluczowe cechy wydajności produktów sterowników bramki AgileSwitch obejmują zdolność do tłumienia przekroczeń napięcia dren-źródło (Vds) nawet o 80% i zmniejszania strat przełączania nawet o 50%. Sterownik bramki cyfrowej 2ASC-12A2HP może pobierać do 10A prądu szczytowego i zawiera izolowaną przetwornicę DC/DC z barierą izolacyjną o niskiej pojemności dla sygnałów modulacji szerokości impulsu i sprzężenia zwrotnego o błędach.

Sterownik bramki 2ASC-12A2HP firmy Microchip jest kompatybilny z najnowszą wersją Inteligent Configuration Tool (ICT). Interfejs ten umożliwia użytkownikom konfigurowanie parametrów sterownika bramki, w tym profili przełączania bramek, monitorów o znaczeniu krytycznym dla systemu i ustawień interfejsu kontrolera. W rezultacie powstał sterownik bramki dostosowany do zastosowań bez konieczności zmiany sprzętu, co pomaga skrócić czas opracowywania od oceny po produkcję i umożliwia projektantom zmianę parametrów sterowania w procesie projektowania. Oprogramowanie ICT, które można pobrać bezpłatnie, może zaoszczędzić projektantom około trzech do sześciu miesięcy czasu opracowywania nowych projektów.

Tendencja społeczna w kierunku elektryfikacji wszystkich pojazdów, w tym autobusów, maszyn budowlanych i transportu rolniczego, opiera się na innowacyjnych rozwiązaniach energoelektronicznych, które pozwalają uzyskać większą produktywność przy mniejszym zużyciu energii” – powiedział Leon Gross, wiceprezes jednostki biznesowej produktów dyskretnych firmy Microchip. „W połączeniu z naszymi urządzeniami zasilającymi z węglika krzemu ta technologia sterowników bramek umożliwia inżynierom osiągnięcie nowego poziomu gęstości mocy w systemach transportowych i zastosowaniach przemysłowych. Oprócz pojazdów użytkowych inne zastosowania obejmują infrastrukturę ładowania, systemy magazynowania energii, falowniki słoneczne i siłowniki lotnicze.

Sterownik bramki 2ASC-12A2HP firmy Microchip jest kompatybilny z szeroką gamą urządzeń i modułów mocy z węglika krzemu firmy Microchip oraz współpracuje z produktami z węglika krzemu innych producentów. Połączenie opracowanych przez firmę modułów mocy z węglika krzemu i sterowników bramek cyfrowych umożliwia projektantom wpływanie na problemy dynamiczne, w tym przekroczenia napięcia, straty przełączania oraz zakłócenia elektromagnetyczne. Microchip zapewnia lawinową i zwarciową odporność MOSFET z węglika krzemu, a także kompleksowe rozwiązania systemowe zaprojektowane w celu usprawnienia rozwoju od stanowiska laboratoryjnego do produkcji.

Ofertę węglika krzemu firmy Microchip uzupełnia szeroka gama mikrokontrolerów (MCU) i rozwiązań analogowych, które zapewniają kompleksowe rozwiązania systemowe do zastosowań wymagających dużej mocy.

Narzędzia programistyczne

Sterownik bramki cyfrowej AgileSwitch 2ASC-12A2HP jest obsługiwany przez ICT, w tym ustawienia startowe dla wielu dostępnych na rynku przełączników z węglika krzemu. Sterownik bramki jest również obsługiwany przez rodzinę modułowych kart adapterów, które pomagają projektantom łączyć się z kilkoma różnymi obudowami, a także firmowe zestawy Augmented Switching Accelerated Development Kit (ASDAK), które obejmują sterowniki bramek, modułowe karty adapterów, zestaw do programowania i ICT oprogramowanie dla modułów MOSFET z węglika krzemu.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology Inc. w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Technologia PowiGaN umożliwia tworzenie wysoce sprawnych, niskoprofilowych i równoległych obwodów PFC

Technologia PowiGaN umożliwia tworzenie wysoce sprawnych,...

Rodzina układów HiperPFS-5 z korekcją współczynnika mocy, to jedyne rozwiązanie PFC wykorzystujące technologię azotku...

czwartek, 30 listopada, 2023 Więcej

Cewki mocy z rdzeniem kompozytowym firmy Pulse Electronics o wysokiej gęstości magazynowania energii

Cewki mocy z rdzeniem kompozytowym firmy Pulse Electronics o wysokiej...

Cewki z rdzeniem kompozytowym firmy Pulse, zapewniają rozwiązanie o dużej gęstości energii i miękkim nasyceniu (...)

środa, 29 listopada, 2023 Więcej

Multi-Voltage I/O (MVIO) w mikrokontrolerach PIC firmy Microchip Technology

Multi-Voltage I/O (MVIO) w mikrokontrolerach PIC firmy Microchip Technology

MVIO umożliwia mikrokontrolerowi komunikację z wejściami lub wyjściami cyfrowymi przy innym napięciu roboczym niż...

środa, 29 listopada, 2023 Więcej

PIC18-Q24 mikrokontroler firmy Microchip z wielonapięciowymi wejściami/wyjściami (MVIO) oraz zabezpieczeniami na poziomie układu

PIC18-Q24 mikrokontroler firmy Microchip z wielonapięciowymi...

Firma Microchip Technology wprowadziła na rynek rodzinę mikrokontrolerów PIC18-Q24 z funkcjami bezpieczeństwa

wtorek, 28 listopada, 2023 Więcej

Poynting LPDA-500, wydajna antena kierunkowa dla aplikacji 4G/5G, Wi-Fi 6E

Poynting LPDA-500, wydajna antena kierunkowa dla aplikacji 4G/5G, Wi-Fi 6E

Antena kierunkowa LPDA-500 firmy Poynting obejmuje zakres od 617 do 7200 MHz, ze szczytowym zyskiem 11,5 dBi.

piątek, 17 listopada, 2023 Więcej

TA101 najnowszy układ bezpieczenego uwierzytelniania firmy Microchip Technology dla aplikacji motoryzacyjnych oraz embedded

TA101 najnowszy układ bezpieczenego uwierzytelniania firmy Microchip...

Najnowszy układ TA101 firmy Microchip, zwiększa bezpieczeństwo aplikacji dzięki m.in. obsłudze dużych kluczy

piątek, 17 listopada, 2023 Więcej