Dodano: środa, 11 października 2023r. Producent: Microchip

Mikrokontrolery PIC32CZ CA oparte na 300MHz rdzeniu Arm z wbudowanym modułem HSM wspomagają projektowanie bezpiecznych i wydajnych aplikacji

Projektanci aplikacji przemysłowych i konsumenckich muszą brać poważnie pod uwagę wdrożenie funkcji bezpieczeństwa w swoich urządzeniach już na etapie projektowania, w związku z coraz bardziej wyrafinowanymi formami zagrożeń bezpieczeństwa. Aby umożliwić projektantom łatwą integrację zabezpieczeń, firma Microchip Technology zaprezentowała nową rodzinę 32-bitowych mikrokontrolerów PIC32CZ CA z 300MHz procesorem Arm Cortex-M7, zintegrowanym sprzętowym modułem bezpieczeństwa (HSM) i szeroką gamą opcji łączności i pamięci Flash zapewniających większą elastyczność w projektowaniu aplikacji.

Nowa rodzina urządzeń PIC32CZ CA obejmuje PIC32CZ CA90 z modułem HSM lub PIC32CZ CA80 bez zintegrowanego modułu HSM. Moduł HSM w PIC32CZ CA90 to rozwiązanie monolityczne zapewniające zaawansowane zabezpieczenia w zastosowaniach przemysłowych i konsumenckich. HSM działa jako bezpieczny podsystem z oddzielnym mikrokontrolerem na pokładzie, który obsługuje oprogramowanie sprzętowe i funkcje bezpieczeństwa, w tym sprzętowe bezpieczne uruchamianie, przechowywanie kluczy, akcelerację kryptograficzną, prawdziwy generator liczb losowych i wiele innych.

W przypadku produktów wymagających dodatkowego bezpieczeństwa dostępna jest konfiguracja fabryczna PIC32CZ CA90, która po ukończeniu zapewnia klientom wstępnie skonfigurowane urządzenia gotowe do wdrożenia. Pakiet Trust Platform Development Suite firmy Microchip to wewnętrzne narzędzie do bezpiecznego udostępniania zasobów, które umożliwia bezpieczny kanał łańcucha dostaw na dużą skalę lub w przypadku produkcji na małą skalę.

Mikrokontrolery PIC32CZ CA ułatwiają naszym klientom wdrażanie wbudowanych funkcji bezpieczeństwa w ich projektach” – powiedział Rod Drake, wiceprezes jednostki biznesowej MCU32 firmy Microchip. „Są to niezwykle wszechstronne mikrokontrolery z możliwością konfiguracji fabrycznej przy produkcji niskoseryjnej i innymi konfigurowalnymi konfiguracjami, takimi jak łączność i pamięć, aby spełnić wiele różnych wymagań”.

Mikrokontrolery PIC32CZ CA można skonfigurować przy użyciu szerokiej gamy opcji interfejsów, w tym USART/UART, I2C, SPI, CAN FD, USB High-Speed i Gigabit Ethernet. Opcja Ethernet obejmuje mostkowanie audio-wideo (AVB) i protokół Precision Time Protocol (PTP) oparte na standardzie IEEE 1588.

Urządzenia te są skalowalne dzięki 2, 4 lub 8 MB wbudowanej pamięci Flash, 1 MB pamięci SRAM i pamięci z kodem korekcji błędów (ECC), aby zapobiec uszkodzeniu danych.

Urządzenia PIC32CZ CA to najnowsze 32-bitowe mikrokontrolery, które dołączają do szerokiego portfolio rodzin PIC32 i SAM firmy Microchip, które zapewniają wysoką wydajność, możliwości funkcjonalne i wiele funkcji umożliwiających dostosowywanie i tworzenie innowacyjnych produktów.

Narzędzia programistyczne

Mikrokontrolery PIC32CZ CA obsługiwane są przez płytkę rozwojową Curiosity Ultra PIC32CZ CA90, płytkę rozwojową Curiosity Ultra PIC32CZ CA80 i MPLAB® Harmony v3 w celu testowania, programowania i debugowania w fazie projektowania.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań MCU/MPU firmy Microchip Technology Inc. w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Moduł komunikacyjny L901E firmy Mobiletek w technologii 5G RedCap Sub-6GHz do montażu SMT lub w postaci płytki standardu M.2

Moduł komunikacyjny L901E firmy Mobiletek w technologii 5G RedCap...

Producent markowych modułów komunikacyjnych, firma Mobiletek rozszerzyła swoje bogate portfolio produktów o nowy...

środa, 18 czerwca, 2025 Więcej

Jak wybrać komputer jednopłytkowy (SBC) – przewodnik kupującego

Jak wybrać komputer jednopłytkowy (SBC) – przewodnik kupującego

Jednym z powodów, dla których krajobraz komputerów jednopłytkowych jest tak zróżnicowany, jest to, że zastosowania...

środa, 18 czerwca, 2025 Więcej

W jaki sposób NeuraSafe™ firmy 221e oraz rozwiązania Microchip umożliwiają tworzenie inteligentnych urządzeń ratujących życie?

W jaki sposób NeuraSafe™ firmy 221e oraz rozwiązania Microchip...

Bezpieczeństwo w miejscu pracy pozostaje nieustającym wyzwaniem w branżach wysokiego ryzyka, takich jak budownictwo,...

wtorek, 17 czerwca, 2025 Więcej

APC-2340 elegancki i wydajny 23,8-calowy komputer z panelem dotykowym firmy Avalue zaprojektowany dla inteligentnych zastosowań przemysłowych

APC-2340 elegancki i wydajny 23,8-calowy komputer z panelem dotykowym...

Avalue Technology Inc., światowy lider w dziedzinie rozwiązań do komputerów przemysłowych, ogłosił wprowadzenie na...

poniedziałek, 16 czerwca, 2025 Więcej

Digi Connect Sensor XRT-M z obsługą protokołu MQTT dla wydajnej transmisji danych z czujników w czasie rzeczywistym

Digi Connect Sensor XRT-M z obsługą protokołu MQTT dla wydajnej...

Digi Connect Sensor XRT-M łączy się z szeroką gamą czujników za pomocą wszechstronnych opcji I/O, zbierając krytyczne...

poniedziałek, 16 czerwca, 2025 Więcej

Rozwój projektów FPGA dzięki pakietowi Libero® SoC Design Suite v2025.1: nowe urządzenia, lepsza wydajność i szersze możliwości

Rozwój projektów FPGA dzięki pakietowi Libero® SoC Design Suite v2025.1:...

Najnowsza wersja pakietu Libero SoC Design Suite v2025.1 firmy Microchip Technology, umożliwia projektowanie...

poniedziałek, 16 czerwca, 2025 Więcej