Dodano: środa, 11 października 2023r. Producent: Microchip

Mikrokontrolery PIC32CZ CA oparte na 300MHz rdzeniu Arm z wbudowanym modułem HSM wspomagają projektowanie bezpiecznych i wydajnych aplikacji

Projektanci aplikacji przemysłowych i konsumenckich muszą brać poważnie pod uwagę wdrożenie funkcji bezpieczeństwa w swoich urządzeniach już na etapie projektowania, w związku z coraz bardziej wyrafinowanymi formami zagrożeń bezpieczeństwa. Aby umożliwić projektantom łatwą integrację zabezpieczeń, firma Microchip Technology zaprezentowała nową rodzinę 32-bitowych mikrokontrolerów PIC32CZ CA z 300MHz procesorem Arm Cortex-M7, zintegrowanym sprzętowym modułem bezpieczeństwa (HSM) i szeroką gamą opcji łączności i pamięci Flash zapewniających większą elastyczność w projektowaniu aplikacji.

Nowa rodzina urządzeń PIC32CZ CA obejmuje PIC32CZ CA90 z modułem HSM lub PIC32CZ CA80 bez zintegrowanego modułu HSM. Moduł HSM w PIC32CZ CA90 to rozwiązanie monolityczne zapewniające zaawansowane zabezpieczenia w zastosowaniach przemysłowych i konsumenckich. HSM działa jako bezpieczny podsystem z oddzielnym mikrokontrolerem na pokładzie, który obsługuje oprogramowanie sprzętowe i funkcje bezpieczeństwa, w tym sprzętowe bezpieczne uruchamianie, przechowywanie kluczy, akcelerację kryptograficzną, prawdziwy generator liczb losowych i wiele innych.

W przypadku produktów wymagających dodatkowego bezpieczeństwa dostępna jest konfiguracja fabryczna PIC32CZ CA90, która po ukończeniu zapewnia klientom wstępnie skonfigurowane urządzenia gotowe do wdrożenia. Pakiet Trust Platform Development Suite firmy Microchip to wewnętrzne narzędzie do bezpiecznego udostępniania zasobów, które umożliwia bezpieczny kanał łańcucha dostaw na dużą skalę lub w przypadku produkcji na małą skalę.

Mikrokontrolery PIC32CZ CA ułatwiają naszym klientom wdrażanie wbudowanych funkcji bezpieczeństwa w ich projektach” – powiedział Rod Drake, wiceprezes jednostki biznesowej MCU32 firmy Microchip. „Są to niezwykle wszechstronne mikrokontrolery z możliwością konfiguracji fabrycznej przy produkcji niskoseryjnej i innymi konfigurowalnymi konfiguracjami, takimi jak łączność i pamięć, aby spełnić wiele różnych wymagań”.

Mikrokontrolery PIC32CZ CA można skonfigurować przy użyciu szerokiej gamy opcji interfejsów, w tym USART/UART, I2C, SPI, CAN FD, USB High-Speed i Gigabit Ethernet. Opcja Ethernet obejmuje mostkowanie audio-wideo (AVB) i protokół Precision Time Protocol (PTP) oparte na standardzie IEEE 1588.

Urządzenia te są skalowalne dzięki 2, 4 lub 8 MB wbudowanej pamięci Flash, 1 MB pamięci SRAM i pamięci z kodem korekcji błędów (ECC), aby zapobiec uszkodzeniu danych.

Urządzenia PIC32CZ CA to najnowsze 32-bitowe mikrokontrolery, które dołączają do szerokiego portfolio rodzin PIC32 i SAM firmy Microchip, które zapewniają wysoką wydajność, możliwości funkcjonalne i wiele funkcji umożliwiających dostosowywanie i tworzenie innowacyjnych produktów.

Narzędzia programistyczne

Mikrokontrolery PIC32CZ CA obsługiwane są przez płytkę rozwojową Curiosity Ultra PIC32CZ CA90, płytkę rozwojową Curiosity Ultra PIC32CZ CA80 i MPLAB® Harmony v3 w celu testowania, programowania i debugowania w fazie projektowania.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań MCU/MPU firmy Microchip Technology Inc. w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Technologia PowiGaN umożliwia tworzenie wysoce sprawnych, niskoprofilowych i równoległych obwodów PFC

Technologia PowiGaN umożliwia tworzenie wysoce sprawnych,...

Rodzina układów HiperPFS-5 z korekcją współczynnika mocy, to jedyne rozwiązanie PFC wykorzystujące technologię azotku...

czwartek, 30 listopada, 2023 Więcej

Cewki mocy z rdzeniem kompozytowym firmy Pulse Electronics o wysokiej gęstości magazynowania energii

Cewki mocy z rdzeniem kompozytowym firmy Pulse Electronics o wysokiej...

Cewki z rdzeniem kompozytowym firmy Pulse, zapewniają rozwiązanie o dużej gęstości energii i miękkim nasyceniu (...)

środa, 29 listopada, 2023 Więcej

Multi-Voltage I/O (MVIO) w mikrokontrolerach PIC firmy Microchip Technology

Multi-Voltage I/O (MVIO) w mikrokontrolerach PIC firmy Microchip Technology

MVIO umożliwia mikrokontrolerowi komunikację z wejściami lub wyjściami cyfrowymi przy innym napięciu roboczym niż...

środa, 29 listopada, 2023 Więcej

PIC18-Q24 mikrokontroler firmy Microchip z wielonapięciowymi wejściami/wyjściami (MVIO) oraz zabezpieczeniami na poziomie układu

PIC18-Q24 mikrokontroler firmy Microchip z wielonapięciowymi...

Firma Microchip Technology wprowadziła na rynek rodzinę mikrokontrolerów PIC18-Q24 z funkcjami bezpieczeństwa

wtorek, 28 listopada, 2023 Więcej

Poynting LPDA-500, wydajna antena kierunkowa dla aplikacji 4G/5G, Wi-Fi 6E

Poynting LPDA-500, wydajna antena kierunkowa dla aplikacji 4G/5G, Wi-Fi 6E

Antena kierunkowa LPDA-500 firmy Poynting obejmuje zakres od 617 do 7200 MHz, ze szczytowym zyskiem 11,5 dBi.

piątek, 17 listopada, 2023 Więcej

TA101 najnowszy układ bezpieczenego uwierzytelniania firmy Microchip Technology dla aplikacji motoryzacyjnych oraz embedded

TA101 najnowszy układ bezpieczenego uwierzytelniania firmy Microchip...

Najnowszy układ TA101 firmy Microchip, zwiększa bezpieczeństwo aplikacji dzięki m.in. obsłudze dużych kluczy

piątek, 17 listopada, 2023 Więcej