Produkty posiadające oznaczenia na liście kwalifikowanych producentów (QML) cieszą się często największym zaufaniem i są chętnie akceptowane w projektach programów kosmicznych. Zgodnie z wytycznymi Agencji Logistyki Obronnej (DLA), układ FPGA RT PolarFire firmy Microchip Technology posiada teraz kwalifikację QML klasy Q. Certyfikat ten jest uważany za złoty standard w kwalifikacjach na poziomie podstawowym, umożliwiając projektantom łatwiejsze rozpoczęcie integracji tolerujących promieniowanie układów FPGA RT PolarFire z systemami lotów kosmicznych. Ponieważ kwalifikacje QML są ustandaryzowane w oparciu o określone wymagania dotyczące wydajności i jakości regulowane przez DLA, klienci mogą usprawnić proces projektowania, korzystając z produktów kwalifikujących się do QML.
Reprogramowalne układy FPGA RT PolarFire o niskim poborze mocy oferują rozszerzoną gęstość logiczną i wysoką wydajność, zapewniając znaczną poprawę przepustowości przetwarzania sygnału. W przeciwieństwie do alternatywnych układów FPGA opartych na pamięci SRAM, urządzenia te nie wykazują żadnych konfiguracyjnych zakłóceń spowodowanych pojedynczym zdarzeniem (SEU) w promieniowaniu i dlatego nie wymagają łagodzenia, co zmniejsza koszty inżynierii i koszty zestawienia materiałów (BOM).
„RT PolarFire FPGA zmniejsza przeciążenie przetwarzania sygnału satelitarnego dzięki wyższemu poziomowi gęstości i wydajności niż jakikolwiek inny produkt w naszym portfolio FPGA” – powiedział Shakeel Peera, wiceprezes ds. marketingu jednostki biznesowej FPGA firmy Microchip. „Microchip angażuje się w dostarczanie wysokiej jakości i niezawodnych rozwiązań, a ta przełomowa kwalifikacja zapewnia klientom dodatkową pewność podczas projektowania naszych urządzeń w ich systemach lotów kosmicznych.”
MIL-STD-883B, podstawowy standard kwalifikacji dla klasy QML Q, określa rygorystyczne metody testowania urządzeń mikroelektronicznych, aby upewnić się, że nadają się one do zastosowań w wojskowych i lotniczych systemach elektronicznych. Aby uzyskać kwalifikację QML klasy Q, RT PolarFire FPGA przeszedł rygorystyczne oceny w celu określenia jego odporności na szkodliwe działanie elementów naturalnych i brutalne warunki występujące w operacjach obronnych i kosmicznych.
Osiągając kwalifikację QML Class Q, układy FPGA RT PolarFire udowadniają swoją zdolność do obsługi systemów wymagających najwyższego poziomu jakości komponentów. Ponadto kwalifikacja QML klasy Q toruje drogę do ewentualnej kwalifikacji QML klasy V, jednocześnie wykazując ciągłą niezawodność układów FPGA RT PolarFire w zastosowaniach kosmicznych.
Od ponad 60 lat rozwiązania Microchip napędzają misje lotów kosmicznych. Firma może poszczycić się jedną z najbardziej wszechstronnych w branży ofert produktów kosmicznych, obejmujących rozwiązania wzmocnione przed promieniowaniem, obejmującą wysokowydajne mikrokontrolery (MCU), mikroprocesory (MPU), układy FPGA, pamięci, interfejsy komunikacyjne, rozwiązania częstotliwościowe i czasowe, układy scalone mixed signal, diod, tranzystorów, oraz innych komponentów RF.
Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań FPGA firmy Microchip Technology Inc. w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.