Projektowanie systemów dla inteligentnej krawędzi nigdy nie było trudniejsze. Kurczą się okna rynkowe, a koszty i ryzyko związane z nowymi projektami rosną. Z kolei ograniczenia termiczne i niezawodność to podwójne priorytety, a zapotrzebowanie na bezpieczeństwo stale rośnie. Jednoczesne spełnienie tych wymagań wymaga natychmiastowej znajomości specjalnej technologii i wiedzy o rynku. Nie ma czasu aby zaczynać od zera. Dlatego już dziś firma Microchip Technology Inc. dodaje dziewięć nowych zestawów rozwiązań specyficznych dla technologii i aplikacji do swojej rosnącej kolekcji rozwiązań obsługujących FPGA i System-on-Chip (SoC) średniej klasy. Stosy obejmują przewagę przemysłową, inteligentną wizję wbudowaną i komunikację brzegową.
„Ułatwiamy tworzenie wiodących w branży projektów przemysłowych i komunikacyjnych" - powiedział Shakeel Peera, wiceprezes ds. strategii w jednostce biznesowej FPGA firmy Microchip. "Nasze podejście do inteligentnych urządzeń peryferyjnych zyskuje uznanie wiodących projektantów systemów, ponieważ mogą oni w pełni wykorzystać wyjątkową wydajność energetyczną, bezpieczeństwo i niezawodność FPGA PolarFire"
"Rozmiar, waga i moc są niezwykle ważnymi czynnikami przy projektowaniu systemu termowizyjnego" - powiedział Federic Aubrun, dyrektor ds. handlowych Xenics, pioniera w dziedzinie obrazowania w podczerwieni, oferującego najlepsze w swojej klasie produktów dla obrazowania w podczerwieni krótkofalowej, średniofalowej i długofalowej, rdzeni i kamer. "Rozwiazania FPGA SmartFusion® i PolarFire firmy Microchip zapewniają najlepszą równowagę między małym rozmiarem, wydajnością energetyczną i zasobami przetwarzania przy bardzo niskim poborze mocy w naszych obecnych i przyszłych produktach"
"Stosujemy układy FPGA PolarFire ze względu na ich mały rozmiar i energooszczędność" - powiedział Michael Yampolsky, założyciel i dyrektor generalny KAYA Instruments. "Umożliwiają one naszym kamerom montaż w ciasnych przestrzeniach, przy jednoczesnym uzyskaniu wysokiej jakości, niskiego poziomu szumów, doskonałego zakresu dynamicznego i bogatego zestawu funkcji wykorzystującego najnowsze technologie czujników CMOS. Zastosowanie FPGA PolarFire na naszej platformie pozwala nam szybko wprowadzić na rynek najnowsze technologie wizyjne, aby spełnić potrzeby naszych klientów" KAYA projektuje przemysłowe urządzenia do obrazowania, w tym kamery i karty przechwytujące o niewielkich rozmiarach i niskim poborze mocy, które zapewniają doskonałą jakość wideo w średnich i ekstremalnych warunkach oświetleniowych.
Wiadomość o rozszerzeniu zbioru rozwiązań Microchip dla inteligentnej krawędzi następuje po czerwcowym ogłoszeniu wprowadzenia rozwiązań dla przemysłowej krawędzi dla OPC/UA (Open Platform Communications/Unified Architecture) oraz obszernych zasobów, które pomogą klientom w przejściu na FPGA i SoC PolarFire.
W przeciwieństwie do alternatyw, które oferują podstawowe wsparcie dla zbyt szerokich kategorii zastosowań, rozwiązania inteligentnej krawędzi dla FPGA PolarFire firmy Microchip są ściśle dopasowane do konkretnych technologii i wymagań rynku pionowego. Obejmują one szczegółową własność intelektualną (IP), projekty referencyjne, zestawy deweloperskie z przykładowymi projektami, noty aplikacyjne, przewodniki demonstracyjne i wiele innych.
Microchip oferuje nowe rozwiązania i zestawy inteligentnej krawędzi dla FPGA i SoC PolarFire dla następujących zastosowań:
Rozszerzone zbiory rozwiązań Microchip dla inteligentnej krawędzi pomagają projektantom systemów szybko i łatwo tworzyć innowacyjne produkty, które wykorzystują moc, wydajność i niezawodność FPGA i SoC PolarFire.
Rodzina rozwiązań PolarFire FPGA firmy Microchip oferują dwukrotnie wyższą wydajność energetyczną w swojej kategorii, przy najwyższej niezawodności i zabezpieczeniach klasy militarnej. Rozwiązania te są pierwszymi i obecnie jedynymi FPGA SoC RISC-V produkowanymi w masowych ilościach. Urządzenia PolarFire SoC tworzą nowe możliwości przetwarzania konfigurowalnego poprzez zastosowanie rdzeni RISC-V w szybkiej strukturze FPGA i odgrywają integralną rolę w przenoszeniu obciążeń obliczeniowych na energooszczędną inteligentną krawędź. Ich możliwości zostaną rozszerzone dzięki planowi zwiększania wydajności obliczeniowej w coraz mniejszych i tańszych produktach przemysłowych, IoT i innych krawędziowych produktach obliczeniowych. Wszystkie urządzenia PolarFire są w pełnej produkcji, a programiści mogą uzyskać dostęp do narzędzi programistycznych, aby rozpocząć projektowanie z ich użyciem już dziś.