Dodano: wtorek, 26 sierpnia 2014r. Producent:

MiniCore® RCM5700 rodzina kompaktowych modułów...

Moduł Digi Rabbit MiniCore RCM5700W portfolio firmy Digi International znajduje się rodzina modułów MiniCore® przeznaczona szczególnie do budżetowych zintegrowanych rozwiązań.

Kompaktowe moduły serii RCM5700 to zwarte konstrukcje w formacie kart mini PCI-Express wyposażone standardowo w bogate funkcje dzięki którym są niezwykle elastyczne w konfiguracji przez co idealnie nadają się do rozszerzania funkcji gotowych lub nowych urządzeń o możliwość połączenia sieciowego Ethernet, oraz również Wi-Fi przy zachowaniu bardzo atrakcyjnej ceny.

Rodzina RCM5700 posiada wbudowany serwer WWW dzięki czemu urządzenia oparte o ten układ mogą być kontrolowane i monitorowane z niemal każdego miejsca na świecie. Dzięki aplikacji RabbitWEB drastycznie skraca się proces wdrażania systemów gdyż dzięki zaledwie kilku linijkom kodu można z łatwością kontrolować wyjścia i monitorować wejścia każdego urządzenia MiniCore® za pośrednictwem strony internetowej. Istnieje również gotowe wsparcie dla innych internetowych języków programowania, takich jak AJAX, oraz JavaScript.

Kompatbilność PINów

Moduły MiniCore® RCM5700 są w pełni kompatbilne pinowo z obecnymi modułami Wi-Fi RCM5600W i będą zgodne z przyszłymi modułami jakie pojawią się w ofercie Digi. Takie rozwiązanie daje niesłychanie elastyczne możliwości komunikacyjne urządzeń opartych o produkty MiniCore. RCM5700 daje również możliwość bezpośredniego podłączenia gniazdka RJ-45 dla szybszego wdrożenia gotowych rozwiązań do sprzedaży.

Efektywne zarządzanie siecią

Moduły MiniCore® RCM5750, oraz RCM5760 pozwalają na zdalne aktualizacje oprogramowania co nie tylko redukuje koszty utrzymania, ale w konfiguracji ze zwiększoną ilością pamięci moduły mogą również funkcjonować jako zwarte rejestratory danych. Zastosowanie protokołu ADDP Digi pozwala każdemu uprawnionemu użytkownikowi odkryć urządzenia Rabbit w sieci. ADDP jest już zawarte w oprogramowaniu Dynamic C 10.60.

Programowanie z MiniCores

Moduły Rabbit MiniCore® są zaprojektowane w celu ułatwienia szybkiego rozwoju i wdrażania systemów wbudowanych. Opracuj własne programy dzięki naszemu sprawdzonemu zintegrowanemu środowisku programistycznemu Dynamic C ®, który zawiera edytor, linker, loader i kompilator. Pobierz program z komputera przez port USB, lub port szeregowy i sprawdź bezpośrednio na sprzęcie – emulacja nie jest wymagana. To środowisko zmniejsza wysiłek i przyspiesza integrację sprzętu i oprogramowania. Rabbit udostępnia obszerną bibliotekę sterowników i programów przykładowych, wraz z bezpłatnymi stosami TCP / IP wraz z kodem źródłowym.

Dostępne są dwie opcje zestawu rozwojowego pozwalającego na natychmiastowe rozpoczęcie tworzenia i testowania oprogramowania.

Digi Rabbit MiniCore RCM5700 Development KitStandardowy Development Kit posiada niezbędne narzędzia do zaprojektowania własnego systemu mikroprocesorowego i zawiera kompletny system oprogramowania rozwojowego Dynamic C. Standardowy Development Kit RCM5700 zawiera również płytę drukowaną interfejsu, która pozwoli szybko ocenić w działaniu moduł RCM5700. Digi Rabbit MiniCore RCM5700 Development Kit Deluxe

Development Kit w wersji Deluxe zawiera cyfrowe oraz szeregowe złącza komunikacji I / O, aby pomóc zilustrować funkcje RCM5700, uruchamiając dodatkowe próbki programów zawarte z Dynamic C. Będziesz także mieć możliwość pisania i testowania oprogramowania modułów RCM5700, dla aplikacji Ethernet i TCP / IP. MiniCore RCM5700 Development Kit w wersji Deluxe oferuje wszystko, co jest w standardowym zestawie rozwoju, a ponadto: Uniwersalny zasilacz sieciowy, 5 V DC, 2 A (z wieloma rodzajami wtyczek wejściowych). Cyfrowe i szeregowe porty komunikacyjne I / O na płytce drukowanej PCB do użytku z niektórymi przykładowymi programami. Kabel Ethernet CAT 5 / 6

 

Cechy i zalety

 • Mikroprocesor Digi Rabbit® 5000 działa z prędkością do 50 MHz
 • Połączenie 10/100Base-T Ethernet
 • Do 35 cyfrowych linii I/O, oraz sześć portów szeregowych
 • 640KB pamięci operacyjnej SRAM
 • 1MB pamięci Flash dla przechowywania programu
 • Do 2 MB szeregowej pamięci Flash dla przechowywania informacji (modele RCM5700, RCM5710 nie posiadają tej pamięci)
 • Most magistrali szeregowej do sieci Ethernet/Wi-Fi
 • Zgodność pinów z modułami Wi-Fi serii MiniCore® RCM5600W, oraz w przyszłości z nowszymi dla większej elastyczności infrastruktury sieciowej
 • Wbudowany serwer WWW
 • Łatwe w użyciu zintegrowane środowisko projektowania Dynamic C
 • Bezprzewodowa aktualizacja firmware dla obniżenia kosztów (z opcjonalnymi modułami WiFi)