Dodano: wtorek, 26 września 2023r. Producent: Pulse

PMT9085 transformatory SMD firmy Pulse Electronics ze wzmocnioną izolacją dla zastosowań motoryzacyjnych

Firma Pulse Elecronics, wprowadza na rynek serię transformatorów push-pull PMT9085 dla zastosowań motoryzacyjnych. Dzięki innowacyjnemu projektowi rdzenia i szpulki produkty te zapewniają wzmocnioną izolację z drogą upływu 6,4 mm w kompaktowym opakowaniu o maksymalnych wymiarach 10,4 x 9,0 x 6,4 mm. Cechy te sprawiają, że nadaje się ona do zastosowań wymagających zachowania bezpieczeństwa przy napięciu roboczym do 300 Vrms/wzmocnione (600 Vrms/izolacja podstawowa). Izolację typu Hi-Pot 3000 Vrms uzyskano dzięki ulepszonemu oddzieleniu styków po stronie wysokiego napięcia od styków po stronie rdzenia i niskiego napięcia.

Zaprojektowane do współpracy z szeroką gamą sterowników Push-Pull jako części ekonomicznego obwodu otwartej pętli zapewniającego do 2 W izolowanej mocy w wielu zastosowaniach motoryzacyjnych, seria PMT9085 jest dostępna z szeregiem przełożeń zwojów od 1:1 do 1:5, aby zapewnić wymagane napięcie wyjściowe z regulowanego źródła napięcia. Ujemne napięcie umożliwiające niezawodne wyłączenie SiC/GaN można wygenerować z wyjścia pojedynczego uzwojenia, stosując technikę ładowania początkowego.

W wielu zastosowaniach motoryzacyjnych wykorzystuje się sterowniki typu push-pull, takie jak seria TI SN650x, jako część izolowanego rozwiązania do dostarczania mocy. Chociaż firma Pulse opracowała już szereg rozwiązań klasy motoryzacyjnej, zapewniających szeroki zakres izolacji napięcia i izolacji bezpieczeństwa dla takich zastosowań, mniejsze z nich, takie jak zawsze popularna seria PM2180, ograniczają się do izolacji funkcjonalnej ze względu na bliskość rdzenia do pinów.

PMT9085 przeprojektowuje to rozwiązanie z rdzeniem toroidalnym w produkt oparty na szpulce z kompatybilnymi pinami, o konstrukcji z wydłużoną drogą upływu pomiędzy rdzeniem a kołkami po stronie wysokiego napięcia. Uzwojenie tego unikalnego rozwiązania może być w pełni zautomatyzowane, co idealnie spełnia wymagania wysokiej niezawodności w zastosowaniach motoryzacyjnych." powiedział Gerard Healy z działu marketingu jednostki Specialized Power PBU w firmie Pulse Electronics

PMT9085 jest zgodny z wymaganiami normy IEC 60664, dla izolacji podstawowej i powtarzalnego napięcia szczytowego do 625Vpk (do 424Vpk dla izolacji wzmocnionej), w oparciu o metodę wyładowań niezupełnych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w oficjalnym dokumencie „Wyjaśnienie wyładowań częściowych”, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób ta metoda testowa jest wykorzystywana do określenia napięcia znamionowego bariery izolacyjnej.

Jest to jedna z wielu serii transformatorów izolacyjnych IATF opracowanych przez firmę Pulse Electronics, które są dostępne w przeglądzie transformatorów izolujących SMT.

Jest to jedna z wielu serii transformatorów izolacyjnych IATF opracowanych przez firmę Pulse Electronics, które są dostępne w przeglądzie transformatorów izolujących SMT.

Pozostałe aktualności:

Technologia PowiGaN umożliwia tworzenie wysoce sprawnych, niskoprofilowych i równoległych obwodów PFC

Technologia PowiGaN umożliwia tworzenie wysoce sprawnych,...

Rodzina układów HiperPFS-5 z korekcją współczynnika mocy, to jedyne rozwiązanie PFC wykorzystujące technologię azotku...

czwartek, 30 listopada, 2023 Więcej

Cewki mocy z rdzeniem kompozytowym firmy Pulse Electronics o wysokiej gęstości magazynowania energii

Cewki mocy z rdzeniem kompozytowym firmy Pulse Electronics o wysokiej...

Cewki z rdzeniem kompozytowym firmy Pulse, zapewniają rozwiązanie o dużej gęstości energii i miękkim nasyceniu (...)

środa, 29 listopada, 2023 Więcej

Multi-Voltage I/O (MVIO) w mikrokontrolerach PIC firmy Microchip Technology

Multi-Voltage I/O (MVIO) w mikrokontrolerach PIC firmy Microchip Technology

MVIO umożliwia mikrokontrolerowi komunikację z wejściami lub wyjściami cyfrowymi przy innym napięciu roboczym niż...

środa, 29 listopada, 2023 Więcej

PIC18-Q24 mikrokontroler firmy Microchip z wielonapięciowymi wejściami/wyjściami (MVIO) oraz zabezpieczeniami na poziomie układu

PIC18-Q24 mikrokontroler firmy Microchip z wielonapięciowymi...

Firma Microchip Technology wprowadziła na rynek rodzinę mikrokontrolerów PIC18-Q24 z funkcjami bezpieczeństwa

wtorek, 28 listopada, 2023 Więcej

Poynting LPDA-500, wydajna antena kierunkowa dla aplikacji 4G/5G, Wi-Fi 6E

Poynting LPDA-500, wydajna antena kierunkowa dla aplikacji 4G/5G, Wi-Fi 6E

Antena kierunkowa LPDA-500 firmy Poynting obejmuje zakres od 617 do 7200 MHz, ze szczytowym zyskiem 11,5 dBi.

piątek, 17 listopada, 2023 Więcej

TA101 najnowszy układ bezpieczenego uwierzytelniania firmy Microchip Technology dla aplikacji motoryzacyjnych oraz embedded

TA101 najnowszy układ bezpieczenego uwierzytelniania firmy Microchip...

Najnowszy układ TA101 firmy Microchip, zwiększa bezpieczeństwo aplikacji dzięki m.in. obsłudze dużych kluczy

piątek, 17 listopada, 2023 Więcej