Projektanci branży motoryzacyjnej tworzą nowe architektury strefowe w zastosowaniach motoryzacyjnych za pomocą rozwiązań Ethernet 10BASE-T1S. Technologia 10BASE-T1S umożliwia podłączenie urządzeń o niskiej prędkości do standardowej sieci Ethernet, eliminując potrzebę stosowania dedykowanych systemów komunikacyjnych. Rozszerzając swoje portfolio rozwiązań Ethernet do zastosowań motoryzacyjnych, firma Microchip Technology zaprezentowała nową rodzinę urządzeń LAN8650/1 MAC-PHY zakwalifikowanych do zastosowań motoryzacyjnych. Urządzenia MAC-PHY LAN8650 i LAN8651 zawierają kontroler Media Access Controller (MAC) i szeregowy interfejs Serial Peripheral Interface (SPI) do łączenia urządzeń na obrzeżach sieci samochodowych.
Urządzenia LAN8650/1 z wbudowanym MAC i SPI umożliwiają projektantom podłączenie 8, 16 i 32-bitowych mikrokontrolerów, które nie mają wbudowanego Ethernet MAC, do sieci 10BASE-T1S Single Pair Ethernet (SPE). Dzięki temu czujniki i elementy wykonawcze łączące świat cyfrowy ze światem rzeczywistym mogą stać się częścią architektury całkowicie opartej na sieci Ethernet. Podłączenie nawet najprostszych mikrokontrolerów może zmniejszyć całkowity rozmiar i koszt projektu.
Urządzenia te są wyposażone w obsługę sieci wrażliwych na czas (TSN), która umożliwia synchronizację taktowania w dalekosiężnych sieciach Ethernet. Synchronizacja czasu ma kluczowe znaczenie w wielu zastosowaniach motoryzacyjnych, takich jak zaawansowane systemy wspomagania jazdy (ADAS).
Dopuszczone do zastosowań motoryzacyjnych urządzenia LAN8650/1 są zgodne ze standardem kwalifikacyjnym AEC-Q100 Grade 1, co zapewnia zwiększoną wytrzymałość w trudnych warunkach, w tym w rozszerzonym zakresie temperatur roboczych od -40°C do 125°C. Ponadto LAN8650/1 są gotowe do zapewnienia bezpieczeństwa funkcjonalnego i zaprojektowane do użytku w aplikacjach zgodnych z normą ISO 26262.
Rozwiązania Ethernet nadal zyskują na popularności w przemyśle motoryzacyjnym ze względu na ugruntowane protokoły bezpieczeństwa zapewniające bezpieczeństwo systemów sieciowych. Systemy te można rozszerzyć na brzegi sieci bez konieczności przeprowadzania rozległych zmian lub nakładu środków dla nowego rozwoju.
Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Microchip Technology Inc. w Polsce. Aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach Ethernet firmy Microchip, skontaktuj się z naszym inżynierem aplikacyjnym.
Cyfrowe kontrolery sygnału dsPIC® firmy Microchip (DSC) dla solidnych aplikacji o wysokiej wydajności.
Układy LAN8650/1 firmy Microchip umożliwiają projektantom podłączenie mikrokontrolerów, bezpośrednio do sieci 10BASE-T1S
Jak spełnić wymagania nowych przepisów ErP dotyczących poboru mocy w trybie gotowości mniejszego niż 300 mW?
Komputery panelowe OFT-10W04 i SID-10WR1 firmy Avalue wprowadzają nową jakość w aplikacjach sterowania przemysłowego
Pakiet MPLAB Machine Learning Development Suite pomaga inżynierom budować wysoce wydajne modele uczenia maszynowego
Wysoki poziom integracji umożliwia projektowanie sterowanych cyfrowo, ultrakompaktowych adapterów o mocy do 220W.