Dodano: piątek, 08 września 2023r. Producent: Microchip

MPLAB Machine Learning Development Suite zapewnia narzędzia do projektowania i optymalizacji produktów brzegowych obsługujących wnioskowanie ML

Uczenie maszynowe (ML) staje się standardowym wymogiem dla projektantów systemów wbudowanych pracujących nad rozwojem lub ulepszaniem szerokiej gamy produktów. Wychodząc naprzeciw tej potrzebie, firma Microchip Technology uruchomiła kompletny, zintegrowany przepływ pracy w celu usprawnienia opracowywania modelu uczenia maszynowego za pomocą nowego pakietu MPLAB® Machine Learning Development Suite. Nowy zestaw narzędzi programowych można wykorzystać w całej gamie mikrokontrolerów (MCU) i mikroprocesorów (MPU) firmy Microchip, aby szybko i skutecznie dodawać wnioskowanie ML.

Uczenie maszynowe to nowa norma dla wbudowanych kontrolerów, a wykorzystanie go na brzegu pozwala na wydajną, bezpieczniejszą pracę produktu i zużywanie mniejszej ilości energii niż systemy, których przetwarzanie opiera się na komunikacji w chmurze” – powiedział Rodger Richey, wiceprezes ds. systemów rozwojowych firmy Microchip. „Unikalne, zintegrowane rozwiązanie firmy Microchip zostało zaprojektowane dla inżynierów systemów wbudowanych i jako pierwsze obsługuje nie tylko 32-bitowe MCU i MPU, ale także urządzenia 8- i 16-bitowe, umożliwiając efektywny rozwój produktów

ML wykorzystuje zestaw metod algorytmicznych do wyszukiwania wzorców z dużych zbiorów danych w celu umożliwienia podejmowania decyzji. Jest zazwyczaj szybszy, łatwiejszy do aktualizacji i dokładniejszy niż przetwarzanie ręczne. Jednym z przykładów wykorzystania tego narzędzia przez klientów firmy Microchip jest umożliwienie rozwiązaniom konserwacji predykcyjnej dokładnego prognozowania potencjalnych problemów ze sprzętem używanym w różnych zastosowaniach przemysłowych, produkcyjnych, konsumenckich i motoryzacyjnych.

Pakiet MPLAB Machine Learning Development Suite pomaga inżynierom budować wysoce wydajne modele uczenia maszynowego o niewielkich rozmiarach. Zestaw narzędzi oparty na AutoML eliminuje wiele powtarzalnych, żmudnych i czasochłonnych zadań związanych z budowaniem modelu, w tym ekstrakcję, szkolenie, walidację i testowanie. Zapewnia także optymalizację modelu, dzięki czemu przestrzegane są ograniczenia pamięci MCU i MPU.

W połączeniu ze zintegrowanym środowiskiem programistycznym (IDE) MPLAB X nowy zestaw narzędzi zapewnia kompletne rozwiązanie, które może być łatwo wdrożone przez osoby z niewielką lub żadną wiedzą na temat programowania ML, co może wyeliminować koszty zatrudniania analityków danych. Jest również na tyle zaawansowany, że może nim sterować bardziej doświadczeni projektanci ML.

Microchip oferuje również opcję pobrania modelu z TensorFlow Lite i wykorzystania go w dowolnym projekcie MPLAB Harmony v3, w pełni zintegrowanej platformie tworzenia oprogramowania wbudowanego, która zapewnia elastyczne i interoperacyjne moduły oprogramowania w celu uproszczenia rozwoju funkcji o wartości dodanej i skrócenia czasu tworzenia produktu na rynek. Ponadto zestaw VectorBlox™ Accelerator Software Development Kit (SDK) oferuje najbardziej energooszczędne wnioskowanie oparte na sztucznej inteligencji/uczeniu maszynowym (AI/ML) w oparciu o konwolucyjną sieć neuronową (CNN) z układami FPGA PolarFire®.

Pakiet MPLAB Machine Learning Development Suite zapewnia narzędzia niezbędne do projektowania i optymalizacji produktów brzegowych obsługujących wnioskowanie ML.

Ceny różnią się w zależności od licencji. Dostępna jest bezpłatna wersja pakietu MPLAB Machine Learning Development Suite. Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Microchip Technology Inc. w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Układy scalone przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC)

Układy scalone przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC)

Przetworniki DAC odgrywają kluczową rolę w wielu zastosowaniach, ponieważ ich funkcja polega na przetwarzaniu sygnału...

czwartek, 20 czerwca, 2024 Więcej

Projekt wykorzystujący sterownik InnoMux2-EP prezentuje jednostopniową architekturę dla wielowyjściowych zasilaczy

Projekt wykorzystujący sterownik InnoMux2-EP prezentuje jednostopniową...

Nowy przykładowy raport projektu, DER-716, pokazuje wysoki poziom integracji osiągnięty przez urządzenia InnoMux2-EP

wtorek, 18 czerwca, 2024 Więcej

Większa sprawność i niezawodność diod SBD dzięki węglikowi krzemu SiC

Większa sprawność i niezawodność diod SBD dzięki węglikowi krzemu SiC

Diody Schottkyego (SBD) z węglika krzemu (SiC) zwiększają sprawność i tworzą niezawodne zastosowania wysokiego napięcia.

piątek, 14 czerwca, 2024 Więcej

MotorXpert™ Suite kompleksowe rozwiązanie programowe Power Integrations do opracowywania projektów na bazie sterowników BLDC rodziny BridgeSwitch™

MotorXpert™ Suite kompleksowe rozwiązanie programowe Power Integrations...

Aplikacja MotorXpert™ Suite firmy Power Integrations powstała w celu wsparcia rozwoju aplikacji bezszczotkowych...

piątek, 14 czerwca, 2024 Więcej

Power Integrations zwiększa ofertę napędów silnikowych BLDC dzięki rodzinie układów scalonych BridgeSwitch-2

Power Integrations zwiększa ofertę napędów silnikowych BLDC dzięki...

BridgeSwitch™-2, nowa zintegrowana rodzina układów scalonych sterowników silników typu IHB dla zastosowań o mocy do 1...

czwartek, 13 czerwca, 2024 Więcej

Wyświetlacz 15,6 w technologii podświetlenia Mini LED spełnia wymagania do pracy w pełnym nasłonecznieniu

Wyświetlacz 15,6 w technologii podświetlenia Mini LED spełnia wymagania...

Tajwański producent wyświetlaczy, firma Ampire, wzbogacił swoje portfolio o wyświetlacze w technologii Mini LED.

czwartek, 13 czerwca, 2024 Więcej