• Facebook
 • LinkedIn

HPA1K5 seria programowalnych rozwiązań zasilania AC-DC firmy XP Power ze sterowaniem cyfrowym i analogowym

Przy ograniczonej przestrzeni i wymaganiach dotyczących dostosowanej integracji systemu, potrzebne są rozwiązania zasilania, które umożliwią zdefiniowane przez użytkownika specyficzne wymagania aplikacji, programowalność i wysoką precyzję. Uniwersalny, jednofazowy moduł zasilania HPA1K5 o mocy 1,5 kW firmy XP Power można skalować do 7,5 kW i więcej. Charakteryzuje się on nominalnym napięciem wyjściowym 24 V, 36 V, 48 V i 60 V, obsługując programowalne stałe napięcie i stały prąd w zakresie 0-105%, umożliwiając jednocześnie zdefiniowane przez użytkownika sygnały, alarmy i elementy sterujące.

XP Power HPA1K5, programowalne i skalowalne zasilacze dla zastsowań przemysłowych
XP Power HPA1K5, programowalne i skalowalne zasilacze dla zastsowań przemysłowych
Skontaktuj się z naszym działem handlowym
XP Power HPA1K5, programowalne i skalowalne zasilacze dla zastsowań przemysłowych

Programowalne, oszczędzające przestrzeń, skalowane moduły zasilania

Elastyczność projektowania i konfiguracja oprogramowania układowego umożliwiają zastosowanie jednego urządzenia do wielu zastosowań. Jeśli opracowujesz systemy produkcji półprzewodników, urządzenia medyczne lub wysokowydajny sprzęt przemysłowy, będziesz potrzebować źródła zasilania - takiego, które zapewnia dokładnie takie parametry zasilania i sterowania, jakich potrzebujesz, przy minimalnej przestrzeni. Optymalizacja procesów utwardzania, zależy od właściwej, stałej jasności diod LED, która jest kontrolowana przez dokładny, niezawodny i konfigurowalny przez użytkownika zasilacz.

HPA1K5 to wyjątkowo kompaktowe, niskoprofilowe rozwiązanie o wysokości 1U i dużej gęstości mocy, które dostarcza 1,5 kW mocy - skalowalnej do 7,5 kW i więcej - z uniwersalnego jednofazowego wejścia 80–264V, posiadające aprobaty bezpieczeństwa dla zastosowań w aplikacjach ITE, przemysłowych i medycznych.

Korzystając z naszych wszechstronnych narzędzi programistycznych, w tym graficznego interfejsu użytkownika, instrukcji obsługi oraz cyfrowego interfejsu, możliwe jest definiowanie sygnałów, elementów sterujących i alarmów w celu uzyskania dostosowanej integracji systemu. Dzięki swojej elastyczności, programowalnemu oprogramowaniu układowemu i skalowalności, seria zasilaczy HPA1K5 staje się jedynym podzespołem potrzebnym do zastosowań w wielu aplikacjach.

Pobierz przypadek zastosowania zasilaczy XP Power HPA1K5

Główne zastosowania modułów zasilania HPA1K5

Wiele zastosowań wymaga precyzyjnie kontrolowanej mocy dostarczanej z kompaktowej obudowie. Diody LED stosowane do utwardzania w drukowaniu i powlekaniu, a także w zastosowaniach oświetleniowych i grzewczych, elektrolizie, uzdatnianiu wody, wytwarzaniu wodoru, napędach silnikowych, testowaniu i wypalaniu półfabrykatów, urządzeniach medycznych i analitycznych, ładowaniu i symulacji akumulatorów, testach i pomiarach oraz wielu innych.

HPA1K5 jest dostępny w jednym z najbardziej kompaktowych pakietów na rynku z wiodącą w branży gęstością mocy w wygodnym formacie 1U. Zawiera również platformę DSP, która ułatwia dostosowaną konfigurację za pomocą elementów sterujących zarówno cyfrowych, jak i analogowych.

Serię HPA można standardowo skonfigurować do wymagań obciążenia do 60V i 1,5kW. Ponadto jednostki można łączyć równolegle, aby przekraczały 7,5 kW, przy jednofazowym wejściu od 80 do 264 VAC. Obejmując szeroki zakres napięć i zastosowań, seria jest obsługiwana przez narzędzia programistyczne i opcje zdefiniowane przez użytkownika w celu optymalizacji charakterystyki dla aplikacji LED dużej mocy.

Elastyczność i łatwość integracji są najważniejsze w przypadku serii HP. Podobnie jak 3-fazowe produkty HPT, HPT-L i HPL, seria HPA zapewnia prosty graficzny interfejs użytkownika, który można zaprogramować na tryb stałego prądu (CC) lub stałego napięcia (CV) w kompaktowym rozwiązaniu jednofazowym o dużej mocy. Z kolei zintegrowany procesor DSP zapewnia dodatkowe korzyści w postaci zdefiniowanych przez użytkownika sygnałów, elementów sterujących i alarmów, aby dostosować system do konkretnych potrzeb.

Dlaczego lepszym wyborem jest zastosowanie lutowanego modułu SoM niż montowanego w gnieździe?
Dlaczego lepszym wyborem jest zastosowanie lutowanego modułu SoM niż montowanego w gnieździe?

Zasilacze AC-DC serii HPA

Wysoce precyzyjne, wydajne oraz elastyczne rozwiązania zasilania

Seria HPA oferuje szybką konfigurację przez użytkownika dzięki niezwykle kompaktowemu, niskoprofilowemu modułowi o dużej gęstości mocy i wysokości 1U. Wysokie napięcie wejściowe 180 VAC do 264 VAC ma minimalne obniżenie wartości znamionowych do niskiego napięcia 80 VAC, przy znamionowym napięciu wyjściowym 24 V, 36 V, 48 V i 60 V. Kompletne, jednofazowe, uniwersalne moduły zasilania o mocy 1,5 kW, które można skalować do 7,5 kW i więcej, z trybami stałego prądu (CC) i stałego napięcia (CV).

 • Uniwersalne wejście jednofazowe (80 – 264 VAC)
 • Programowalne napięcie wyjściowe (0-105%)
 • Programowalny prąd wyjściowy (0-110%)
 • Praca ze stałym napięciem i stałym prądem
 • Wysoka sprawność – do 93%
 • Zdefiniowane przez użytkownika sygnały, elementy sterujące i alarmy
 • Graficzny interfejs użytkownika (GUI)
 • Praca równoległa
 • Interfejsy analogowe i cyfrowe
 • Wiele protokołów cyfrowych - PMBus, CANopen, MODBUS i SCPI
 • W pełni funkcjonalne sygnały i elementy sterujące
 • Aprobaty agencji bezpieczeństwa przemysłowego i opieki zdrowotnej
 • 3 lata gwarancji
Skontaktuj się z naszym działem handlowym

Dokumentacja techniczna

XP Power HPA1K5 dokumentacja techniczna

Przypadek zastosowania

XP Power HPA1K5 przypadek zastosowania

Dokumentacja protokołu

XP Power HPA1K5 przypadek zastosowania