- Baterie i akumulatory
- Elementy indukcyjne
- Elementy półprzewodnikowe
- Czujniki
- Elementy dysktretne
- Mikrokontrolery
- Przełączniki
- Układy scalone
- Zarządzanie energią
- Cyfrowe potencjometry
- Czujniki temperatury
- Kontrolery mocy
- Moduły DC-DC
- Oświetlenie i wyświetlacze
- PMIC
- Pozostałe
- Przełączniki mocy
- Regulatory AC/DC Power Integrations
- Regulatory DC/DC
- Regulatory DC/DC Power Integrations
- Regulatory liniowe LDO
- Stabilizatory napięcia
- Sterowniki MOSFET
- Terminatory DDR
- Układy nadzorcze
- Ładowarki baterii
- Zestawy uruchomieniowe
- Komunikacja
- LED
- Przekaźniki
- Rezonatory filtry i źródła częstotliwości
- RFID
- Wyświetlacze
- Zasilacze impulsowe
Ważne informacje
Moduły radiowe 868 MHz - XBee SX 868 firmy Digi International

Digi XBee SX 868 to moduł komunikacji bezprzewodowej firmy Digi International przeznaczony do pracy w paśmie 863...870 MHz, zaprojektowany specjalnie do środowisk o dużym poziomie zaburzeń elektromagnetycznych. Posiada certyfikacje CE/RED pozwalające na zastosowania na terenie EU. Jest to moduł przeznaczony do montażu SMT o powierzchni 34 x 22 mm, mogący znaleźć zastosowania w urządzeniach wykorzystywanych m.in. w rolnictwie, maszynach roboczych, transporcie, energetyce i miernikach zużycia mediów.
Zawiera przestrajalny filtr SAW i funkcję LBT/AFA (Listen Before Talk/Adaptive Frequency Agility), eliminującą problemy z połączeniem powodowane interferencjami elektromagnetycznymi. Opatentowany mechanizm skanowania częstotliwości, działający automatycznie, pozwala wstępnie ocenić poziom zaburzeń elektromagnetycznych jeszcze przed rozpoczęciem transmisji i automatycznie przełączyć się na inny kanał.
Digi XBee SX 868 umożliwia programową zmianę szybkości transmisji w zakresie do 80 kbps. Oferuje szyfrowanie AES z kluczem 128-bitowym, możliwość pracy w trybie repeatera oraz komunikację punkt-punkt i punkt-sieć. Z kolei łatwe w obsłudze narzędzie XCTU do zarządzania i konfiguracji w dużym stopniu ułatwia projektowanie sieci bezprzewodowych bazujących na technologii Digi XBee.
Pobór mocy modułu wynosi zaledwie 2 µA w trybie uśpienia. Teoretyczny zasięg (LoS) to 14,5 km przy bezpośredniej widoczności anten.
Moduł jest kompatybilny pinowo z starszym modułem Digi XBee 868LP.
| Parametry | Digi XBee SX 868 |
|---|---|
| HARDWARE | |
| Procesor | ADF7023 transceiver, Cortex®-M3 EFM32LG230F256 at 48 MHz |
| Zakres częstotliwości | 863 MHz to 870 MHz |
| Opcje antenowe | U.FL, RF pad |
| WYDAJNOŚĆ | |
| Szybkość transmisji RF | 10 Kbps or 80 Kbps, software selectable |
| Szybkość transmisji UART | Up to 921 Kbps |
| Szybkość transmisji SPI | Up to 6 Mbps |
| Teoretyczny zasięg (LINE-OF-SIGHT) | Up to 14.5 km w/ 2.1 dBi antenna |
| Moc transmitowania | Up to 13 dBm ERP |
| Czułość odbiornika | -106 dBm at 80 Kbps, -113 dBm at 10 Kbps |
| FUNKCJE | |
| I/O | 13 Digital I/O |
| Wejścia analogowe | 4 channels 10-bit |
| Temperatura pracy | -40 °C to 85 °C (-40 °F to 185 °F) |
| Topologie sieciowe | DigiMesh®, Repeater, Point-to-point, Point-to-multipoint, Peer-to-peer |
| Bezpieczeństwo | 128-bit AES Encryption |
| ZASILANIE | |
| Napięcie zasilania | 2.4 - 3.6 VDC |
| Pobór podczas nadawania | 55 mA |
| Pobór podczas odbioru | 40 mA |
| Pobór podczas uśpienia | 1.8 uA |
| CERTYFIKATY | |
| ETSI (Europa) | CE/RED |
| ROHS | Zgodny |
Specyfikacja modułu XBee SX 868 firmy Digi International
Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Digi International w Polsce. Skontaktuj się z naszym działem handlowym już dziś, aby dowiedzieć się więcej o tym przełomowym produkcie.
Pozostałe aktualności:

Bezpieczna, inteligentna platforma All in One w systemie modułowym SOM...
Digi ConnectCore 95, oparty na procesorze aplikacyjnym NXP i.MX 95, to wydajna bezprzewodowa platforma systemowa...

Microchip Technology zwiększa moce produkcyjne maserów wodorowych, aby...
Firma Microchip Technology ogłosiła dziś otwarcie nowego zakładu w Tuscaloosa w Alabamie, który skoncentruje się na...

Microchip Technology rozszerza rodzinę kontrolerów Root of Trust i...
Microchip Technology rozszerza swoją ofertę urządzeń Trust Shield, gotowych do obsługi PQC, o kontroler platformy...

Skyworks Si82Ax izolowany sterownik bramki 1A dla MOSFET i IGBT
Rodzina urządzeń Skyworks SI82Ax stanowi kompleksowe rozwiązanie w tym zakresie. Obejmuje zarówno jednokanałowe...

Wymiana czujników Halla na czujniki TMR - jak i dlaczego?
Czujniki oparte na efekcie tunelowej magnetorezystancji (TMR) serii RedRock firmy Coto Technology stanowią doskonałą...

Niezawodne zasilanie pomocnicze dla infrastruktury inteligentnych sieci...
Wraz z przyspieszeniem globalnego wdrażania inteligentnych sieci energetycznych, inteligentne liczniki energii...

























