To znany scenariusz, który powtarzał się wielokrotnie. Dana branża wytwarza produkt lub usługę, z której korzystają miliony ludzi, a z czasem okazuje się, że korzystanie z produktu wiąże się z ryzykiem - które może obejmować fizyczne zagrożenia lub zagrożenia dostępu.
Najlepsi producenci zawsze reagują kompleksowo, aby w pełni ograniczyć ryzyko. Większość producentów podejmuje przynajmniej pewne wysiłki, jednak znane zagrożenia nigdy nie są w pełni uwzględniane ze względu na takie czynniki, jak imperatywy ekonomiczne lub brak świadomości.
W następnej fazie tego schematu władze rządowe publikują zalecenia dla producentów lub opracowują przepisy, w zależności od stopnia ryzyka. Producenci muszą następnie przyjąć te zalecenia lub zmodernizować swoje produkty pod kątem zgodności, aby zapewnić, że ich urządzenia przejdą zatwierdzenie i zapobiegną potencjalnym działaniom prawnym.
W trakcie tego procesu stało się jasne, że wytyczne dotyczące "najlepszych praktyk" nie mają wystarczającej mocy, aby skłonić całą branżę do konsekwentnego ograniczania ryzyka. Dlatego też obecnie rządy dokonują bardziej proaktywnego przejścia od wytycznych dotyczących najlepszych praktyk do ich egzekwowania, przekształcając te wytyczne w prawo.
Kiedy ta zmiana następuje szybko, jak to obserwujemy w przypadku regulacji dotyczących cyberbezpieczeństwa urządzeń medycznych, producenci muszą zmagać się z procesem dostosowywania produktów. Może to prowadzić do niezatwierdzenia produktu, wycofania go z rynku i ogromnych konsekwencji finansowych w postaci działań łagodzących, kosztów prawnych i utraconych przychodów.
Jest to wyzwanie, które producenci urządzeń medycznych muszą potraktować poważnie i pilnie. W tym przewodniku Digi przedstawia najnowsze przepisy i wyjaśnia, w jaki sposób producenci urządzeń medycznych mogą poruszać się po zmieniających się przepisach, aby uniknąć dużego wpływu na wyniki finansowe.
Firmy branży medycznej muszą pamiętać, że walka z hakerami jest nieustanna. Hakerzy są znacznie bardziej wyrafinowani, niż wielu jest skłonnych przyznać – ci złośliwi aktorzy konsekwentnie wymyślają nowe sposoby włamywania się do sieci. Dlatego organizacje opieki zdrowotnej i dostawcy rozwiązań IoT muszą współpracować ze sobą, aby zabezpieczyć poufne informacje medyczne. W tym samym duchu firmy medyczne muszą przeprowadzać ciągłą konserwację, aktualizując swoje produkty nawet po wprowadzeniu na rynek. Ponieważ nowe luki w zabezpieczeniach pojawiają się prawie co tydzień, niezwykle ważne jest, aby firmy wielokrotnie skanowały swoje produkty przez cały cykl ich życia, aby określić, które z tych nowych luk faktycznie stanowią zagrożenie dla danego produktu.
Na szczęście istnieją dostawcy rozwiązań IoT, którzy oferują usługi, zasoby i narzędzia potrzebne firmom medycznym do ciągłego identyfikowania i rozwiązywania tych luk, gdy się pojawią, niezależnie od tego, czy obejmuje to zewnętrzny audyt bezpieczeństwa, czy inne usługi pomiaru i monitorowania zagrożeń. Ponadto organizacje opieki zdrowotnej powinny wykorzystywać te rozwiązania bezpieczeństwa IoT, które pozwalają im integrować funkcje bezpieczeństwa urządzeń, identyfikacji urządzeń i prywatności danych w projektach swoich produktów, umożliwiając im dostosowanie ich produktów do zmieniających się zagrożeń.
Gamma jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Digi International w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem oraz do kontaktu z naszym działem handlowym.