Dodano: piątek, 21 lipca 2023r. Producent: Pulse

PMG3045NL przetwornica przepustowa firmy Pulse Electronics dla wydajnego i niezawodnego przełączania urządzeń IGBT w zastosowaniach motoryzacyjnych

Firma Pulse ogłosiła wprowadzenie na rynek motoryzacyjnej klasy transformatora sterującego bramką, zaprojektowanego specjalnie do przełączania urządzeń IGBT. PMG3045NL to transformator o mocy 2W, który zapewnia +15V do włączania urządzenia oraz -7,5V do solidnego wyłączania. Konstrukcja obudowy zapewnia napięcie wytrzymywane 3750kV AC w kompaktowej (15,8 × 12,5 × 10,2 mm) platformie SMD.

Platforma ta spełnia minimalną drogę upływu 10 mm i jest zgodna z normą IEC62368-1 dotyczącą wzmocnionej izolacji. Drut z potrójną izolacją jest wykorzystywany do spełnienia wymagań wysokiej niezawodności w zastosowaniach motoryzacyjnych.

Jednym z typowych zastosowań jest to, że PMG3045NL może być używany w układzie sterownika falownika trójfazowego w pojazdach elektrycznych. Typowe napięcie wejściowe wynosi 15 V przy częstotliwości przełączania 100 kHz, uzwojenie (6-8) zapewnia wyjście +15 V z prostownikiem pełnomostkowym do włączania IGBT, a uzwojenie (5-7) zapewnia -7,5 V z prostownikiem półmostkowym do wyłączania. Zobacz obwód aplikacji poniżej.

„Jesteśmy podekscytowani zainteresowaniem rynku serią PMG3045NL i zakresem zastosowań, dla których są one produkowane. Hermetyczna konstrukcja jest przeznaczona do pracy w krytycznym środowisku napędu silnikowego, droga upływu 10 mm i wzmocniona izolacja zapewniają izolowane rozwiązania zasilania dla obwodów falownika IGBT. Platforma z certyfikatem AEC-Q200 nadal jest godnym zaufania rozwiązaniem dla najbardziej wymagających aplikacji.” powiedział Kevin Li, dział marketingu produktów, Specialized Power PBU, w firmie Pulse Electronics

Uzwojenie cewki z drutu okrągłego jest w pełni zautomatyzowane, dzięki czemu produkt ten doskonale nadaje się do zastosowań o wysokiej wydajności i niezawodności w komunikacji danych, przemyśle i motoryzacji.

Niezależnie od tego, czy działasz w branży motoryzacyjnej, czy w jakimkolwiek innym sektorze, który wymaga niezawodnych i ekonomicznych rozwiązań, nowy produkt firmy Pulse Electronics został zaprojektowany tak, aby sprostać wszelkim potrzebom.

Specyfikacja wysokiej niezawodności transformatora PMG3045NL firmy Pulse

Gamma jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Pulse Electronics w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z kartą katalogową transformatora PMG3045NL oraz do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Miniaturowy przekaźnik mocy HF230F-L firmy Hongfa zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w aplikacjach inteligentnego domu

Miniaturowy przekaźnik mocy HF230F-L firmy Hongfa zaprojektowany z myślą...

Nowy przekaźnik mocy HF230F-L firmy Hongfa, zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w aplikacjach inteligentnego domu.

czwartek, 11 lipca, 2024 Więcej

Microchip Technology wprowadza do oferty 64-bitową, wielordzeniową rodzinę mikroprocesorów MPU PIC64

Microchip Technology wprowadza do oferty 64-bitową, wielordzeniową...

Firma Microchip Technology wprowadza na rynek 64-bitowe mikroprocesory MPU PIC64, rozszerzając swoje portfolio...

środa, 10 lipca, 2024 Więcej

Opanowanie wyzwań związanych z napięciem w projektowaniu wbudowanym

Opanowanie wyzwań związanych z napięciem w projektowaniu wbudowanym

Wielonapięciowe wejścia/wyjścia (MVIO) umożliwiają mikrokontrolerowi (MCU) komunikację z wejściami lub wyjściami...

poniedziałek, 8 lipca, 2024 Więcej

Wybór właściwego DSC, który zapewni odpowiedni poziom cyberzabezpieczeń aplikacji embeded oraz motoryzacyjnych

Wybór właściwego DSC, który zapewni odpowiedni poziom cyberzabezpieczeń...

16-bitowe procesory DSC dsPIC33 firmy Microchip oferują unikalną kombinację możliwości zabezpieczania aplikacji...

czwartek, 4 lipca, 2024 Więcej

RSC-IMX8M rozwiązanie SBC firmy Avalue dla rynku aplikacji przemysłowych objęte programem długowieczności produktów firmy NXP

RSC-IMX8M rozwiązanie SBC firmy Avalue dla rynku aplikacji przemysłowych...

RSC-IMX8M rozwiązanie SBC firmy Avalue wykorzystuje procesor NXP® i.MX8M objęty programem długowieczności produktu NXP

poniedziałek, 1 lipca, 2024 Więcej

Coto Technology wprowadza na rynek trzy nowe miniaturowe wysokoprądowe przekaźniki MOSFET serii CotoMOS®

Coto Technology wprowadza na rynek trzy nowe miniaturowe wysokoprądowe...

Przekaźniki półprzewodnikowe CotoMOS® MOSFET firmy Coto Technology, przełączają wysoki prąd i obsługują napięcia do 60V.

środa, 26 czerwca, 2024 Więcej