Dodano: wtorek, 04 lipca 2023r. Producent: Avalue

Modułowe systemy wbudowane EMS-EHL firmy Avalue Technology przyspieszają integrację aplikacji brzegowych

Avalue Technology Inc., globalny dostawca rozwiązań dla komputerów przemysłowych i członek stowarzyszony w Titanium Intel® Internet of Things Solutions Alliance, wprowadza do oferty oparty na koncepcji modułowości system klasy przemysłowej EMS-EHL, który jest wysoce skalowalnym rozwiązaniem jako połączenie standardowych systemów wbudowanych i technologii inteligentnej rozbudowy (IET). Ten inteligentny system dostosowuje się do dynamicznych potrzeb rynku dzięki bardziej adaptacyjnemu podejściu, które ułatwia szybkie wdrażanie podstawowych architektur dla inteligentnych miast, produkcji, handlu detalicznego, a także aplikacji w rolnictwie, rybołówstwie i hodowli zwierząt, a także umożliwia dużą swobodę i elastyczne sterowanie, zmniejszając w ten sposób wydatki na budowę, jednocześnie płynnie łącząc różne aplikacje sterowania przemysłowego.

Po sukcesie w zaawansowanych systemach wbudowanych EMS-TGL, firma Avalue wprowadza teraz EMS-EHL jako podstawowy wariant prekursora przemysłowej kontroli. Nowa seria łączy standardowy wbudowany system modułowy (EMS) montowany na płycie z innowacyjnymi modułami IET, dzięki czemu dostosowywanie wejść/wyjść jest szybsze i bardziej elastyczne. Użytkownicy mogą używać modułów IET na żądanie do budowania prototypów, skalowania swoich systemów lub odtwarzania dowolnej istniejącej architektury, minimalizując w ten sposób konieczność powtarzania inżynierii i zmniejszając ryzyko związane z inwestycjami.

Wzmocnione, wbudowane systemy EMS-EHL firmy Avalue wyposażone są w procesor Intel® Elkhart Lake Atom™ x6425E (dla modeli do pracy w szerokim zakresie temperatur) lub Celeron J6413, które zapewniają idealną moc obliczeniową przy konstrukcji nie wymagającej wentylatora, a jednocześnie niskie zużycie energii i wytrzymałe właściwości, takie jak praca w szerokim zakresie temperatur (-40°C~70°C), szeroki zakres napięć (9~36V), ochronę przed upadkiem i wstrząsami, które łącznie zapewniają nieprzerwaną pracę systemu nawet w trudnych warunkach przemysłowych. Ponadto EMS-EHL zbudowany jest do przesyłania danych zarówno drogą bezprzewodową, jak i przewodową dzięki łączności 5G/Wi-Fi 6E i dwóm portom 2,5 GbE Ethernet, zapewniając w ten sposób masową transmisję danych bez strat, umożliwiając podejmowanie solidnych decyzji w oparciu o analizę dużych zbiorów danych.

W przypadku rozwiązań EMS-EHL firma Avalue została przygotowana do szybkiej dostawy prototypów w ciągu 6-8 tygodni, oferując ponad 10 różnych konfiguracji wejść/wyjść, w tym HDMI, USB, LAN, COM, PoE itp., dla różnych typów zastosowań. W szczególności dla EMS-EHL-PSE opracowano rozszerzalne wejścia/wyjścia specyficzne dla sieci LAN, które są szczególnie przydatne do sterowania inteligentnymi światłami ulicznymi w aplikacjach inteligentnych miast. Przykładowo monitorowanie temperatury i zanieczyszczenia powietrza oraz monitorowanie skrzyżowań za pomocą kamer IP w połączeniu z ostrzeganiem pieszych to tylko niektóre z funkcji osiągalnych dzięki modułowi IET firmy PSE. Jeśli chodzi o EMS-EHL-6COM, jego moduł IET może być bardzo przydatny w inteligentnym rolnictwie, rybołówstwie i hodowli zwierząt. Współpracując z technologią IoT, pozwala na sprawne sterowanie jakością wody/kołami wodnymi/pompami, monitorowanie w czasie rzeczywistym stanu fizjologicznego krów i parametrów środowiskowych, dostarczanie sugestii rolnikom, poprawę ogólnej wydajności, a także innowacje i unowocześnianie rolnictwa, rybołówstwa i hodowli zwierząt. Jako inny przykład, EMS-EHL-6USB jest przeznaczony do stosowania w obudowach, takich jak automaty sprzedające, dystrybutory biletów, fotobudki i automaty do gry, z modułem IET opartym na USB, który zapewnia łatwe połączenie z zewnętrznymi drukarkami, czytnikami kart, ekranami dotykowymi itp.

Modułowa konstrukcja została przystosowana dla takich zastosowań, jak m.in. automatyzacja i inteligentne miasta, aby pomóc obniżyć koszty w krytycznych miejscach. W szczególności w erze po epidemii wysoce manualne i pracochłonne operacje zostały przekształcone w nowe, zautomatyzowane tryby produkcji, co doprowadziło do rosnącego zapotrzebowania na zautomatyzowany sprzęt oraz inteligentne sterowniki. Wykraczając poza sektor sterowania przemysłowego, automatyzacja i inteligentne rozwiązania zostały ostatnio wprowadzone do różnych urządzeń konsumenckich. Modułowe systemy wbudowane EMS-EHL firmy Avalue chronią rozwój nowych systemów przed ponownym wynajdywaniem koła. Łatwe w użyciu, różnorodne interfejsy rozszerzeń modułu IET firmy Avalue sprawiają, że skalowanie w poziomie przy niskich kosztach i wysokiej elastyczności staje się dziecinnie proste, zapewniając projektantom architektury IT nieskończone możliwości rozbudowy.

Specyfikacja systemu EMS-EHL firmy Avalue

Gamma jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań Avalue Technology w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z kartą katalogową komputera EMS-EHL oraz do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Układy scalone przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC)

Układy scalone przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC)

Przetworniki DAC odgrywają kluczową rolę w wielu zastosowaniach, ponieważ ich funkcja polega na przetwarzaniu sygnału...

czwartek, 20 czerwca, 2024 Więcej

Projekt wykorzystujący sterownik InnoMux2-EP prezentuje jednostopniową architekturę dla wielowyjściowych zasilaczy

Projekt wykorzystujący sterownik InnoMux2-EP prezentuje jednostopniową...

Nowy przykładowy raport projektu, DER-716, pokazuje wysoki poziom integracji osiągnięty przez urządzenia InnoMux2-EP

wtorek, 18 czerwca, 2024 Więcej

Większa sprawność i niezawodność diod SBD dzięki węglikowi krzemu SiC

Większa sprawność i niezawodność diod SBD dzięki węglikowi krzemu SiC

Diody Schottkyego (SBD) z węglika krzemu (SiC) zwiększają sprawność i tworzą niezawodne zastosowania wysokiego napięcia.

piątek, 14 czerwca, 2024 Więcej

MotorXpert™ Suite kompleksowe rozwiązanie programowe Power Integrations do opracowywania projektów na bazie sterowników BLDC rodziny BridgeSwitch™

MotorXpert™ Suite kompleksowe rozwiązanie programowe Power Integrations...

Aplikacja MotorXpert™ Suite firmy Power Integrations powstała w celu wsparcia rozwoju aplikacji bezszczotkowych...

piątek, 14 czerwca, 2024 Więcej

Power Integrations zwiększa ofertę napędów silnikowych BLDC dzięki rodzinie układów scalonych BridgeSwitch-2

Power Integrations zwiększa ofertę napędów silnikowych BLDC dzięki...

BridgeSwitch™-2, nowa zintegrowana rodzina układów scalonych sterowników silników typu IHB dla zastosowań o mocy do 1...

czwartek, 13 czerwca, 2024 Więcej

Wyświetlacz 15,6 w technologii podświetlenia Mini LED spełnia wymagania do pracy w pełnym nasłonecznieniu

Wyświetlacz 15,6 w technologii podświetlenia Mini LED spełnia wymagania...

Tajwański producent wyświetlaczy, firma Ampire, wzbogacił swoje portfolio o wyświetlacze w technologii Mini LED.

czwartek, 13 czerwca, 2024 Więcej