Dodano: poniedziałek, 26 czerwca 2023r. Producent: XPPower

XP Power sprawdzony dostawca rozwiązań zasilania

Nie ważne czy potrzebujesz wysokiej sprawności 15W zasilacza Open Frame dla swojej aplikacji medycznej, czy programowalnego 2kW zasilacza z cyfrowymi interfejsami oraz możliwością pracy równoległej kilku jednostek - XP Power pokrywa zapotrzebowanie wszystkich Twoich aplikacji w jednym miejscu.

Szeroka oferta zasilaczy AC-DC oraz przetwornic DC-DC dla ogólnego przeznaczenia aplikacji IT, medycznych, przemysłowych, high-tech oraz militarnych, to gwarancja niezawodności czerpiąca z wieloletniego doświadczenia w projektowaniu urządzeń zasilania.

Selektor rozwiązań zasilaczy AC-DC firmy XP Power

Green XP Power

Misją firmy XP Power jest również dbałość o środowisko naturalne, poprzez produkcje urządzeń, które minimalizują zużycie energii. W tym celu w 2010 roku firma XP Power wprowadziła 19 nowych rodzin produktów, które w większości przekraczały 90% sprawności oraz 9 nowych rodzin produktów o niskim poborze mocy w stanie czuwania. Stworzony został również wewnętrzny standard "Green XP Power" – będący zbiorem kryteriów maksymalnego poboru mocy w stanie gotowości, oraz sprawności dla różnych typów przetworników mocy.

Technologie i komponenty wymagane aby przekraczać granice efektywności energetycznej są droższe, ale wraz z większym naciskiem na zgodność z międzynarodowymi standardami emisji i bezpieczeństwa mamy do czynienia z wysokiej jakości, ekologicznymi i bezpiecznymi w użytkowaniu urządzeniami przetwarzania energii. Korzyści to nie tylko zminimalizowane oddziaływanie na środowisko naturalne, ale również mniejsze rachunki za energię elektryczną, doskonałe wzornictwo i funkcjonalność produktów. Nowe produkty są mniejsze, a wysoka sprawność powoduje iż urządzenia XP Power nie wymagają stosowania dodatkowych, głośnych i uciążliwych na dłuższą metę wentylatorów dla utrzymania nominalnych parametrów pracy.

Green XP Power

Moc szczytowa

Jedną z liczących się funkcji wybranych urządzeń XP Power jest ich możliwość osiągnięcia wyższej mocy znamionowej (mocy szczytowej) przez krótki okres czasu (kilka sekund), np. w celu uruchomienia silnika. Ma to kluczowe znacznie przy doborze urządzenia zasilającego, powodując, że nieopłacalny jest wybór urządzenia o wyższej nominalnej mocy znamionowej, która będzie wykorzystywana jedynie przez niewielki okres czasu pracy urządzenia.

Firma Gamma jest wieloletnim dystrybutorem rozwiązań zasilania firmy XP Power. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą rozwiązań producenta i kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Microchip dsPIC® DSC: moc procesora DSP i prostota MCU

Microchip dsPIC® DSC: moc procesora DSP i prostota MCU

Cyfrowe kontrolery sygnału dsPIC® firmy Microchip (DSC) dla solidnych aplikacji o wysokiej wydajności.

wtorek, 19 września, 2023 Więcej

Prostota łączenia urządzeń z infrastrukturą Ethernet 10BASE-T1S klasy motoryzacyjnej

Prostota łączenia urządzeń z infrastrukturą Ethernet 10BASE-T1S klasy...

Układy LAN8650/1 firmy Microchip umożliwiają projektantom podłączenie mikrokontrolerów, bezpośrednio do sieci 10BASE-T1S

czwartek, 14 września, 2023 Więcej

Webinar Power Integrations: Spełnianie nowych przepisów ErP wymagających poboru mocy w trybie gotowości mniejszego niż 300 mW

Webinar Power Integrations: Spełnianie nowych przepisów ErP wymagających...

Jak spełnić wymagania nowych przepisów ErP dotyczących poboru mocy w trybie gotowości mniejszego niż 300 mW?

środa, 13 września, 2023 Więcej

Komputery panelowe open frame OFT-10W04 i SID-10WR1 firmy Avalue spełniają potrzeby w zakresie sterowania dotykowego HMI w aplikacjach przemysłowych

Komputery panelowe open frame OFT-10W04 i SID-10WR1 firmy Avalue...

Komputery panelowe OFT-10W04 i SID-10WR1 firmy Avalue wprowadzają nową jakość w aplikacjach sterowania przemysłowego

wtorek, 12 września, 2023 Więcej

MPLAB Machine Learning Development Suite zapewnia narzędzia do projektowania i optymalizacji produktów brzegowych obsługujących wnioskowanie ML

MPLAB Machine Learning Development Suite zapewnia narzędzia do...

Pakiet MPLAB Machine Learning Development Suite pomaga inżynierom budować wysoce wydajne modele uczenia maszynowego

piątek, 8 września, 2023 Więcej

InnoSwitch4-Pro umożliwia zgodność z dowolnym protokołem szybkiego ładowania

InnoSwitch4-Pro umożliwia zgodność z dowolnym protokołem szybkiego...

Wysoki poziom integracji umożliwia projektowanie sterowanych cyfrowo, ultrakompaktowych adapterów o mocy do 220W.

czwartek, 7 września, 2023 Więcej