Dodano: środa, 21 czerwca 2023r. Producent: Pulse

PMT6709NL 2W transformator LLC firmy Pulse Electronics dla aplikacji napędów SiC/GaN

Firma Pulse Electronics ogłosiła wprowadzenie na rynek swojego pierwszego transformatora LLC zaprojektowanego specjalnie do przełączania urządzeń SiC/GaN. PMT6709NL dostarcza 2W mocy, którą można skonfigurować za pomocą kontrolerów LLC, takich jak m.in. TI UCC25800-Q1 lub MPS MPQ18913, aby zapewnić dodatnie i ujemne wyjścia dla niezawodnego włączania/wyłączania. Platforma UI5 o rozszerzonym creepage zapewnia napięcie izolacji Hi-Pot 3,75 kVrms w kompaktowej (maks. 17,2 x 11 x 8,5 mm) platformie SMD. Konstrukcja klasy IATF jest kompatybilna z pełną automatyką uzwojeń, aby spełnić wymagania wysokiej niezawodności w zastosowaniach motoryzacyjnych.

Platforma ta, zaprojektowana do zastosowań, takich jak napędy silników inwerterowych, które są zasilane akumulatorami wysokiego napięcia, spełnia wymagania normy IEC 61558-1 dotyczące minimalnego creepage wynoszącego 9,1 mm dla izolacji podstawowej i napięcia roboczego do 850 Vrms lub do 450 Vrms do zastosowań wymagających wzmocnionej izolacji. Dzielona szpula służy do utrzymywania pojemności międzyzwojowej poniżej 2,5pF.

Topologie Flyback i Push-Pull były tradycyjnie stosowane w obwodach napędowych MOSFET. Ścisłe sprzężenie jest konieczne, aby zminimalizować indukcyjność rozproszenia transformatora, co zwiększa wydajność obwodu napędowego. Jednak ściśle sprzężona konstrukcja transformatora skutkuje stosunkowo wysoką pojemnością między uzwojeniami, ograniczając wyższą częstotliwość przełączania i pełne wykorzystanie korzyści płynących z zastosowania MOSFET SiC/GaN. Jest to przezwyciężane dzięki dwusekcyjnej konstrukcji uzwojenia PMT6907 i topologii LLC, gdzie jego wyższa indukcyjność rozproszenia nie wpływa na sprawność, ponieważ może być używana jako część obwodu rezonansowego. Może nawet potencjalnie wyeliminować potrzebę stosowania zewnętrznego induktora rezonansowego. Niższa pojemność umożliwia zmniejszenie o rząd wielkości iniekcję prądu w trybie wspólnym przez transformator polaryzacji, a funkcja miękkiego przełączania LLC dodatkowo redukuje szumy EMI.skomentował Gerard Healy, z firmy Pulse Electronics

PMT6907NL spełnia ponadto wymagania normy IEC 60664, dotyczące izolacji podstawowej i powtarzalnego napięcia szczytowego do 900Vpk, w oparciu o metodę wyładowań niezupełnych.

Więcej informacji o tej metodzie uzyskać można z dokumentu "Wyjaśnienie wyładowań niezupełnych", aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób ta metoda testowa jest wykorzystywana do określenia napięcia znamionowego bariery izolacyjnej.

Nowa platforma UI5 o rozszerzonym współczynniku creepage jest jedną z wielu opracowanych i dostępnych dostępnych w "Przewodniku po platformach transformatorów o wysokiej izolacji" firmy Pulse.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Pulse Electronics w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się załączoną (wstępną) dokumentacją transformatorów LLC PMT6907 oraz do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Miniaturowy przekaźnik mocy HF230F-L firmy Hongfa zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w aplikacjach inteligentnego domu

Miniaturowy przekaźnik mocy HF230F-L firmy Hongfa zaprojektowany z myślą...

Nowy przekaźnik mocy HF230F-L firmy Hongfa, zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w aplikacjach inteligentnego domu.

czwartek, 11 lipca, 2024 Więcej

Microchip Technology wprowadza do oferty 64-bitową, wielordzeniową rodzinę mikroprocesorów MPU PIC64

Microchip Technology wprowadza do oferty 64-bitową, wielordzeniową...

Firma Microchip Technology wprowadza na rynek 64-bitowe mikroprocesory MPU PIC64, rozszerzając swoje portfolio...

środa, 10 lipca, 2024 Więcej

Opanowanie wyzwań związanych z napięciem w projektowaniu wbudowanym

Opanowanie wyzwań związanych z napięciem w projektowaniu wbudowanym

Wielonapięciowe wejścia/wyjścia (MVIO) umożliwiają mikrokontrolerowi (MCU) komunikację z wejściami lub wyjściami...

poniedziałek, 8 lipca, 2024 Więcej

Wybór właściwego DSC, który zapewni odpowiedni poziom cyberzabezpieczeń aplikacji embeded oraz motoryzacyjnych

Wybór właściwego DSC, który zapewni odpowiedni poziom cyberzabezpieczeń...

16-bitowe procesory DSC dsPIC33 firmy Microchip oferują unikalną kombinację możliwości zabezpieczania aplikacji...

czwartek, 4 lipca, 2024 Więcej

RSC-IMX8M rozwiązanie SBC firmy Avalue dla rynku aplikacji przemysłowych objęte programem długowieczności produktów firmy NXP

RSC-IMX8M rozwiązanie SBC firmy Avalue dla rynku aplikacji przemysłowych...

RSC-IMX8M rozwiązanie SBC firmy Avalue wykorzystuje procesor NXP® i.MX8M objęty programem długowieczności produktu NXP

poniedziałek, 1 lipca, 2024 Więcej

Coto Technology wprowadza na rynek trzy nowe miniaturowe wysokoprądowe przekaźniki MOSFET serii CotoMOS®

Coto Technology wprowadza na rynek trzy nowe miniaturowe wysokoprądowe...

Przekaźniki półprzewodnikowe CotoMOS® MOSFET firmy Coto Technology, przełączają wysoki prąd i obsługują napięcia do 60V.

środa, 26 czerwca, 2024 Więcej