Nowe imperatywy inteligentnego brzegu - sprawność energetyczna, bezpieczeństwo i niezawodność - zmuszają architektów systemów oraz inżynierów do poszukiwania nowych rozwiązań. Z myślą o rosnącej liczbie projektantów systemów przechodzących na układy FPGA i SoC PolarFire, firma Microchip Technology Inc. zaprezentowała nowe zasoby rozwojowe, w tym m.in. pierwszy w branży przemysłowy średniej klasy stos brzegowy, oraz nowe narzędzia do konwersji istniejących projektów FPGA na urządzenia PolarFire.
Nowe zasoby rozszerzają kompleksowy zestaw narzędzi i usług Microchip FPGA wspierających sprawdzoną rodzinę urządzeń PolarFire – która obejmuje jedyne rozwiązanie RISC-V SoC FPGA dostępne w produkcji seryjnej.
„Inteligentne przetwarzanie na brzegu sieci wymaga najwyższej efektywności energetycznej, bezpieczeństwa i niezawodności.” - powiedział Shakeel Peera, wiceprezes ds. strategii firmy Microchip FPGA. „Nasz nowy przemysłowy stos brzegowy średniej klasy i powiązane narzędzia oferują więcej niż tylko automatyzację IP. To przede wszystkim bezpieczne obliczenia brzegowe, analityka, uczenie maszynowe i połączenia danych o wysokiej dostępności dla przemysłowych punktów końcowych IoT.”
„Klienci przechodzą na układy FPGA i SoC PolarFire, ponieważ mogą tworzyć produkty, które wcześniej nie były możliwe do osiągnięcia, wyraźnie różnicować produkty i skracać czas wprowadzania innowacji.” - powiedział Bruce Weyer, wiceprezes firmy Microchip FPGA. „Nasza wiodąca pozycja w zakresie technologii średniej klasy i niezrównane rozwiązania obliczeniowe oparte na architekturze RISC-V oferują architektom systemów niespotykaną dotąd elastyczność i wydajność projektowania.”
Aby wesprzeć swoje portfolio wbudowanych procesorów PolarFire opartych na FPGA, Microchip oferuje szerokie wsparcie rozwoju RISC-V wspólnie z ponad 60 firmami w ekosystemie Mi-V.
Siedem nowych zasobów i narzędzi do konwersji oferuje natychmiastowe korzyści na każdym etapie projektowania i rozwoju oraz sprawia, że przejście na układy FPGA i SoC firmy PolarFire jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.
Pakiet Libero® SoC Design Suite firmy Microchip FPGA integruje bogatą bibliotekę IP (dostępną w wersjach ewaluacyjnych, bezpłatnych i RTL), a VectorBlox Accelerator obsługuje najpopularniejsze platformy. Oba rozwiązania dostępne są na zasadzie licencji, w tym wersje bezpłatne, na stronie microchipdirect.com. Oczekuje się, że w obecnym kwartale dostępny będzie przemysłowy zestaw brzegowy OPC/UA.
Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Microchip Technology Inc. w Polsce. Aby dowiedzieć się więcej o RISC-V oraz ofercie rozwiązań FPGA firmy Microchip zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.
W ofercie przekaźników HVDC firmy Hongfa znajdują się zaawansowane modele przeznaczone do zastosowań w pojazdach...
Firma Arch Electronics zaprezentowała najnowszy 20W ultra kompaktowy moduł zasilania ARCF20 do montażu na płytce...
Firma Microchip Technology ogłosiła wprowadzenie rodziny tranzystorów MOSFET mocy wzmocnionych na promieniowanie...
Firma Coto Technology zaprezentowała czujnik magnetyczny RedRock® RR133-1E83-511 oparty na technologii TMR...
ISS-15K5 firmy Avalue Technology Inc. to15,6-calowy samoobsługowy kiosk zaprojektowany, aby zrewolucjonizować...
Ultraszybkie diody Qspeed serii H firmy Power Integrations są teraz dostępne z wartościami znamionowymi 650V do 30A.