Dodano: środa, 07 czerwca 2023r. Producent: Microchip

Nowe zasoby rozwojowe dla łatwej migracji projektów FPGA na urządzenia PolarFire firmy Microchip Technology

Nowe imperatywy inteligentnego brzegu - sprawność energetyczna, bezpieczeństwo i niezawodność - zmuszają architektów systemów oraz inżynierów do poszukiwania nowych rozwiązań. Z myślą o rosnącej liczbie projektantów systemów przechodzących na układy FPGA i SoC PolarFire, firma Microchip Technology Inc. zaprezentowała nowe zasoby rozwojowe, w tym m.in. pierwszy w branży przemysłowy średniej klasy stos brzegowy, oraz nowe narzędzia do konwersji istniejących projektów FPGA na urządzenia PolarFire.

Nowe zasoby rozszerzają kompleksowy zestaw narzędzi i usług Microchip FPGA wspierających sprawdzoną rodzinę urządzeń PolarFire – która obejmuje jedyne rozwiązanie RISC-V SoC FPGA dostępne w produkcji seryjnej.

Inteligentne przetwarzanie na brzegu sieci wymaga najwyższej efektywności energetycznej, bezpieczeństwa i niezawodności.” - powiedział Shakeel Peera, wiceprezes ds. strategii firmy Microchip FPGA. „Nasz nowy przemysłowy stos brzegowy średniej klasy i powiązane narzędzia oferują więcej niż tylko automatyzację IP. To przede wszystkim bezpieczne obliczenia brzegowe, analityka, uczenie maszynowe i połączenia danych o wysokiej dostępności dla przemysłowych punktów końcowych IoT.

Klienci przechodzą na układy FPGA i SoC PolarFire, ponieważ mogą tworzyć produkty, które wcześniej nie były możliwe do osiągnięcia, wyraźnie różnicować produkty i skracać czas wprowadzania innowacji.” - powiedział Bruce Weyer, wiceprezes firmy Microchip FPGA. „Nasza wiodąca pozycja w zakresie technologii średniej klasy i niezrównane rozwiązania obliczeniowe oparte na architekturze RISC-V oferują architektom systemów niespotykaną dotąd elastyczność i wydajność projektowania.

Aby wesprzeć swoje portfolio wbudowanych procesorów PolarFire opartych na FPGA, Microchip oferuje szerokie wsparcie rozwoju RISC-V wspólnie z ponad 60 firmami w ekosystemie Mi-V.

Siedem nowych zasobów i narzędzi do konwersji oferuje natychmiastowe korzyści na każdym etapie projektowania i rozwoju oraz sprawia, że przejście na układy FPGA i SoC firmy PolarFire jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

W ich skład wchodzi

  • Wszechstronny przemysłowy zestaw brzegowy AN4977 dla aplikacji IIOT opartych na Open Platform Communications/Unified Architecture (OPC/UA).
  • Biblioteki kryptograficzne i boot soft IP, które można w pełni dostosować. Dołączają do ponad 200 sprawdzonych, zoptymalizowanych i łatwych w obsłudze miękkich rdzeni procesorów i innych elementów Microchip FPGA IP oraz ponad 120 rdzeni innych firm. Każdy element biblioteki jest zoptymalizowany pod kątem najlepszego obszaru i synchronizacji z układami FPGA i SoC PolarFire dla szybkich projektów i prototypów.
  • Bezpośrednie skrypty konwersji umożliwiające szybkie przejście z układów FPGA innych dostawców, w tym samouczki krok po kroku umożliwiające przejście z alternatywnych rodzin układów FPGA.
  • Wysokowydajny proces programowania AI/ML, który pozwala twórcom algorytmów budować własne układy FPGA średniej klasy. To rozwiązanie zawiera oprogramowanie kompilatora SmartHLS, zestaw programistyczny (SDK) akceleratora VectorBlox™ oraz protokół IP sieci neuronowej.
  • Nowy zestaw rozwojowy PolarFire SoC dla naszego wielokrotnie nagradzanego stosu inteligentnych wbudowanych rozwiązań wizyjnych, dający przemysłowym projektantom systemów wizyjnych przewagę w opracowywaniu systemów przetwarzania postczujnikowego i systemów łączności wizyjnej.
  • Samouczek, prezentacja i przewodnik po zasobach, jak projektować węzły krawędziowe w niskich temperaturach. Zasoby te dołączają do obszernej biblioteki filmów instruktażowych FPGA i SOC firmy.
  • Samouczek dotyczący zużycia energii oraz narzędzie do oceny efektywności energetycznej i zarządzania termicznego dowolnego projektu w ramach estymatorów dostarczonych przez dostawców. Zasoby te dołączają do kompleksowego zestawu usług projektowania FPGA, w tym konsultacji, modelowania przypadków użycia i stanowisk testowych do programowania, walidacji i budowy prototypów, optymalizacji i dopasowania projektu, bieżącego i niestandardowego IP oraz rozwoju oprogramowania układowego.

Pakiet Libero® SoC Design Suite firmy Microchip FPGA integruje bogatą bibliotekę IP (dostępną w wersjach ewaluacyjnych, bezpłatnych i RTL), a VectorBlox Accelerator obsługuje najpopularniejsze platformy. Oba rozwiązania dostępne są na zasadzie licencji, w tym wersje bezpłatne, na stronie microchipdirect.com. Oczekuje się, że w obecnym kwartale dostępny będzie przemysłowy zestaw brzegowy OPC/UA.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Microchip Technology Inc. w Polsce. Aby dowiedzieć się więcej o RISC-V oraz ofercie rozwiązań FPGA firmy Microchip zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Przełączniki PCIe Gen 4.0 rodziny Switchtec firmy Microchip dla szerokiego zakresu aplikacji na rynkach motoryzacyjnych, przemysłowych i konsumenckich

Przełączniki PCIe Gen 4.0 rodziny Switchtec firmy Microchip dla...

Firma Microchip Technology ogłosiła dostępność nowej rodziny przełączników PCI100x Switchtec™ PCIe Gen 4.0.

piątek, 17 stycznia, 2025 Więcej

Lantech LanView oprogramowanie do zdalnego zarządzania przełącznikami Ethernet firmy Lantech

Lantech LanView oprogramowanie do zdalnego zarządzania przełącznikami...

Firma Lantech opublikowała nową wersję oprogramowania Lantech View przeznaczonego do zdalnego zarządzania switchami...

czwartek, 16 stycznia, 2025 Więcej

Moduł Digi XBee™ LR dla dodania opcji łączności LoRaWAN dla produktów działających na krawędzi sieci

Moduł Digi XBee™ LR dla dodania opcji łączności LoRaWAN dla produktów...

Digi XBee® LR to wszechstronny moduł komunikacji bezprzewodowej, zaprojektowany z myślą o prostej integracji z...

środa, 15 stycznia, 2025 Więcej

Avalue Technology przedstawia płyty główne z procesorami Meteor Lake i Twin Lake

Avalue Technology przedstawia płyty główne z procesorami Meteor Lake i...

Płyty główne Avalue oparte na procesorach Meteor Lake, oferują wydajność dla zastosowań przemysłowych nowej generacji.

środa, 15 stycznia, 2025 Więcej

Nowe serwery HPS-SIEU4A/HPS-SIEUTA firmy Avalue wykorzystują czwartej generacji platformę AMD EPYC™ i procesory serii 8004 o nazwie kodowej Siena

Nowe serwery HPS-SIEU4A/HPS-SIEUTA firmy Avalue wykorzystują czwartej...

Firma Avalue wprowadza swoje wysokowydajnych i energooszczędnych rozwiązań systemu brzegowego - HPS-SIEU4A/HPS-SIEUTA.

wtorek, 14 stycznia, 2025 Więcej

Microchip Technology przedstawia Breakout Boards - zestawy uniwersalnych płytek deweloperskich dla prostej ewaluacji rozwiązań

Microchip Technology przedstawia Breakout Boards - zestawy uniwersalnych...

Breakout Boards (BBS) stanowią kwintesencję kompaktowej konstrukcji obwodów, stworzone w celu ułatwienia pracy

piątek, 3 stycznia, 2025 Więcej