Dodano: środa, 07 czerwca 2023r. Producent: Microchip

Nowe zasoby rozwojowe dla łatwej migracji projektów FPGA na urządzenia PolarFire firmy Microchip Technology

Nowe imperatywy inteligentnego brzegu - sprawność energetyczna, bezpieczeństwo i niezawodność - zmuszają architektów systemów oraz inżynierów do poszukiwania nowych rozwiązań. Z myślą o rosnącej liczbie projektantów systemów przechodzących na układy FPGA i SoC PolarFire, firma Microchip Technology Inc. zaprezentowała nowe zasoby rozwojowe, w tym m.in. pierwszy w branży przemysłowy średniej klasy stos brzegowy, oraz nowe narzędzia do konwersji istniejących projektów FPGA na urządzenia PolarFire.

Nowe zasoby rozszerzają kompleksowy zestaw narzędzi i usług Microchip FPGA wspierających sprawdzoną rodzinę urządzeń PolarFire – która obejmuje jedyne rozwiązanie RISC-V SoC FPGA dostępne w produkcji seryjnej.

Inteligentne przetwarzanie na brzegu sieci wymaga najwyższej efektywności energetycznej, bezpieczeństwa i niezawodności.” - powiedział Shakeel Peera, wiceprezes ds. strategii firmy Microchip FPGA. „Nasz nowy przemysłowy stos brzegowy średniej klasy i powiązane narzędzia oferują więcej niż tylko automatyzację IP. To przede wszystkim bezpieczne obliczenia brzegowe, analityka, uczenie maszynowe i połączenia danych o wysokiej dostępności dla przemysłowych punktów końcowych IoT.

Klienci przechodzą na układy FPGA i SoC PolarFire, ponieważ mogą tworzyć produkty, które wcześniej nie były możliwe do osiągnięcia, wyraźnie różnicować produkty i skracać czas wprowadzania innowacji.” - powiedział Bruce Weyer, wiceprezes firmy Microchip FPGA. „Nasza wiodąca pozycja w zakresie technologii średniej klasy i niezrównane rozwiązania obliczeniowe oparte na architekturze RISC-V oferują architektom systemów niespotykaną dotąd elastyczność i wydajność projektowania.

Aby wesprzeć swoje portfolio wbudowanych procesorów PolarFire opartych na FPGA, Microchip oferuje szerokie wsparcie rozwoju RISC-V wspólnie z ponad 60 firmami w ekosystemie Mi-V.

Siedem nowych zasobów i narzędzi do konwersji oferuje natychmiastowe korzyści na każdym etapie projektowania i rozwoju oraz sprawia, że przejście na układy FPGA i SoC firmy PolarFire jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

W ich skład wchodzi

  • Wszechstronny przemysłowy zestaw brzegowy AN4977 dla aplikacji IIOT opartych na Open Platform Communications/Unified Architecture (OPC/UA).
  • Biblioteki kryptograficzne i boot soft IP, które można w pełni dostosować. Dołączają do ponad 200 sprawdzonych, zoptymalizowanych i łatwych w obsłudze miękkich rdzeni procesorów i innych elementów Microchip FPGA IP oraz ponad 120 rdzeni innych firm. Każdy element biblioteki jest zoptymalizowany pod kątem najlepszego obszaru i synchronizacji z układami FPGA i SoC PolarFire dla szybkich projektów i prototypów.
  • Bezpośrednie skrypty konwersji umożliwiające szybkie przejście z układów FPGA innych dostawców, w tym samouczki krok po kroku umożliwiające przejście z alternatywnych rodzin układów FPGA.
  • Wysokowydajny proces programowania AI/ML, który pozwala twórcom algorytmów budować własne układy FPGA średniej klasy. To rozwiązanie zawiera oprogramowanie kompilatora SmartHLS, zestaw programistyczny (SDK) akceleratora VectorBlox™ oraz protokół IP sieci neuronowej.
  • Nowy zestaw rozwojowy PolarFire SoC dla naszego wielokrotnie nagradzanego stosu inteligentnych wbudowanych rozwiązań wizyjnych, dający przemysłowym projektantom systemów wizyjnych przewagę w opracowywaniu systemów przetwarzania postczujnikowego i systemów łączności wizyjnej.
  • Samouczek, prezentacja i przewodnik po zasobach, jak projektować węzły krawędziowe w niskich temperaturach. Zasoby te dołączają do obszernej biblioteki filmów instruktażowych FPGA i SOC firmy.
  • Samouczek dotyczący zużycia energii oraz narzędzie do oceny efektywności energetycznej i zarządzania termicznego dowolnego projektu w ramach estymatorów dostarczonych przez dostawców. Zasoby te dołączają do kompleksowego zestawu usług projektowania FPGA, w tym konsultacji, modelowania przypadków użycia i stanowisk testowych do programowania, walidacji i budowy prototypów, optymalizacji i dopasowania projektu, bieżącego i niestandardowego IP oraz rozwoju oprogramowania układowego.

Pakiet Libero® SoC Design Suite firmy Microchip FPGA integruje bogatą bibliotekę IP (dostępną w wersjach ewaluacyjnych, bezpłatnych i RTL), a VectorBlox Accelerator obsługuje najpopularniejsze platformy. Oba rozwiązania dostępne są na zasadzie licencji, w tym wersje bezpłatne, na stronie microchipdirect.com. Oczekuje się, że w obecnym kwartale dostępny będzie przemysłowy zestaw brzegowy OPC/UA.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Microchip Technology Inc. w Polsce. Aby dowiedzieć się więcej o RISC-V oraz ofercie rozwiązań FPGA firmy Microchip zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Microchip dsPIC® DSC: moc procesora DSP i prostota MCU

Microchip dsPIC® DSC: moc procesora DSP i prostota MCU

Cyfrowe kontrolery sygnału dsPIC® firmy Microchip (DSC) dla solidnych aplikacji o wysokiej wydajności.

wtorek, 19 września, 2023 Więcej

Prostota łączenia urządzeń z infrastrukturą Ethernet 10BASE-T1S klasy motoryzacyjnej

Prostota łączenia urządzeń z infrastrukturą Ethernet 10BASE-T1S klasy...

Układy LAN8650/1 firmy Microchip umożliwiają projektantom podłączenie mikrokontrolerów, bezpośrednio do sieci 10BASE-T1S

czwartek, 14 września, 2023 Więcej

Webinar Power Integrations: Spełnianie nowych przepisów ErP wymagających poboru mocy w trybie gotowości mniejszego niż 300 mW

Webinar Power Integrations: Spełnianie nowych przepisów ErP wymagających...

Jak spełnić wymagania nowych przepisów ErP dotyczących poboru mocy w trybie gotowości mniejszego niż 300 mW?

środa, 13 września, 2023 Więcej

Komputery panelowe open frame OFT-10W04 i SID-10WR1 firmy Avalue spełniają potrzeby w zakresie sterowania dotykowego HMI w aplikacjach przemysłowych

Komputery panelowe open frame OFT-10W04 i SID-10WR1 firmy Avalue...

Komputery panelowe OFT-10W04 i SID-10WR1 firmy Avalue wprowadzają nową jakość w aplikacjach sterowania przemysłowego

wtorek, 12 września, 2023 Więcej

MPLAB Machine Learning Development Suite zapewnia narzędzia do projektowania i optymalizacji produktów brzegowych obsługujących wnioskowanie ML

MPLAB Machine Learning Development Suite zapewnia narzędzia do...

Pakiet MPLAB Machine Learning Development Suite pomaga inżynierom budować wysoce wydajne modele uczenia maszynowego

piątek, 8 września, 2023 Więcej

InnoSwitch4-Pro umożliwia zgodność z dowolnym protokołem szybkiego ładowania

InnoSwitch4-Pro umożliwia zgodność z dowolnym protokołem szybkiego...

Wysoki poziom integracji umożliwia projektowanie sterowanych cyfrowo, ultrakompaktowych adapterów o mocy do 220W.

czwartek, 7 września, 2023 Więcej