Dodano: wtorek, 30 maja 2023r. Producent: Microchip

Firma Microchip rozszerza rodzinę PHY Gigabit Ethernet odpornych na promieniowanie

Przemysł kosmiczny przenosi swoje interfejsy łączności z tradycyjnych sieci dedykowanych na rozwiązania Ethernet, które zapewniają dodatkową elastyczność i upraszczają proces projektowania. Aby usprawnić wdrażanie interfejsu Ethernet dla klientów z branży lotniczej i obronnej, firma Microchip Technology rozszerzyła swoje odporne na promieniowanie (RT) urządzenia Ethernet PHY. Nowy układ PHY VSC8574RT obsługuje interfejs Serial Gigabit Media Independent Interface (SGMII) i Quad Serial Gigabit Media-Independent Interface (QSGMII), aby zredukować ogólną liczbę pinów sygnałowych w projekcie i uwolnić urządzenie hosta.

Aplikacje kosmiczne działają w środowiskach, które wymagają ulepszonej technologii, aby wytrzymać ekstremalne temperatury i zdarzenia elektromagnetyczne. Zdarzenia te degradują systemy kosmiczne i zakłócają operacje. VSC8574RT Ethernet PHY opiera się na rozbudowanym urządzeniu Microchip opartym na komercyjnym gotowym produkcie (COTS), umożliwiając klientom rozpoczęcie tworzenia aplikacji przy użyciu wersji COTS i zastąpienie na urządzenie RT na ostatniej prostej projektowej.

Kompatybilny zarówno z interfejsami miedzianymi, jak i światłowodowymi, VSC8574RT PHY umożliwia nowe zastosowania. Chociaż miedź jest obecnie wykorzystywana głównie w projektach, interfejs światłowodowy jest przyszłością w zastosowaniach kosmicznych, ponieważ branża wymaga szybkości transmisji danych przekraczającej 1 Gigabit.

VSC8574RT PHY wyposażony jest w poczwórny port do obsługi połączeń Ethernet 10, 100 i 1000BASE-T w celu uzyskania optymalnej prędkości i zasięgu, w zależności od wymagań urządzenia. PHY oferuje również zaawansowane funkcje, takie jak Synchronous Ethernet (SyncE) i IEEE® 1588v2 Precision Time Protocol (PTP), dla aplikacji wymagających bardzo precyzyjnego taktowania i synchronizacji.

PHY VSC8574RT z zaawansowanymi funkcjami synchronizacji zapewnia naszym klientom rozwiązanie łączności dla deterministycznych aplikacji czasu rzeczywistego” - powiedział Bob Vampola, wiceprezes jednostki biznesowej Microchip zajmującej się lotnictwem i obronnością. „Rozwiązania Ethernet cieszą się dużym zainteresowaniem w zastosowaniach kosmicznych, a nasze urządzenia COTS-do-RT oferują zwiększone możliwości dzięki wieloportowym interfejsom , SGMII i światłowodowym.

Specyfikacja VSC8574RT obejmuje odporność na pojedyncze zdarzenie powyżej 78 MeV.cm²/mg i całkowitą testowaną dawkę jonizującą do 100 krad. Ten wszechstronny PHY przeznaczony jest do szerokiego spektrum zastosowań, od niskiej orbity okołoziemskiej (LEO) po głęboką przestrzeń kosmiczną.

Rodzina urządzeń Gigabit Ethernet PHY firmy Microchip opartych na technologii COTS obejmuje również nowe modele VSC8574RT, VSC8541RT i VSC8540RT.

Narzędzia programistyczne

VSC8574RT obsługiwany jest przez VSC8574-EV Evaluation Board (VSC8574EV), która umożliwia użytkownikowi ocenę urządzenia w wielu konfiguracjach oraz wiele innych funkcji.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Microchip Technology Inc. w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Układy scalone przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC)

Układy scalone przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC)

Przetworniki DAC odgrywają kluczową rolę w wielu zastosowaniach, ponieważ ich funkcja polega na przetwarzaniu sygnału...

czwartek, 20 czerwca, 2024 Więcej

Projekt wykorzystujący sterownik InnoMux2-EP prezentuje jednostopniową architekturę dla wielowyjściowych zasilaczy

Projekt wykorzystujący sterownik InnoMux2-EP prezentuje jednostopniową...

Nowy przykładowy raport projektu, DER-716, pokazuje wysoki poziom integracji osiągnięty przez urządzenia InnoMux2-EP

wtorek, 18 czerwca, 2024 Więcej

Większa sprawność i niezawodność diod SBD dzięki węglikowi krzemu SiC

Większa sprawność i niezawodność diod SBD dzięki węglikowi krzemu SiC

Diody Schottkyego (SBD) z węglika krzemu (SiC) zwiększają sprawność i tworzą niezawodne zastosowania wysokiego napięcia.

piątek, 14 czerwca, 2024 Więcej

MotorXpert™ Suite kompleksowe rozwiązanie programowe Power Integrations do opracowywania projektów na bazie sterowników BLDC rodziny BridgeSwitch™

MotorXpert™ Suite kompleksowe rozwiązanie programowe Power Integrations...

Aplikacja MotorXpert™ Suite firmy Power Integrations powstała w celu wsparcia rozwoju aplikacji bezszczotkowych...

piątek, 14 czerwca, 2024 Więcej

Power Integrations zwiększa ofertę napędów silnikowych BLDC dzięki rodzinie układów scalonych BridgeSwitch-2

Power Integrations zwiększa ofertę napędów silnikowych BLDC dzięki...

BridgeSwitch™-2, nowa zintegrowana rodzina układów scalonych sterowników silników typu IHB dla zastosowań o mocy do 1...

czwartek, 13 czerwca, 2024 Więcej

Wyświetlacz 15,6 w technologii podświetlenia Mini LED spełnia wymagania do pracy w pełnym nasłonecznieniu

Wyświetlacz 15,6 w technologii podświetlenia Mini LED spełnia wymagania...

Tajwański producent wyświetlaczy, firma Ampire, wzbogacił swoje portfolio o wyświetlacze w technologii Mini LED.

czwartek, 13 czerwca, 2024 Więcej