Dodano: wtorek, 30 maja 2023r. Producent: Microchip

Firma Microchip rozszerza rodzinę PHY Gigabit Ethernet odpornych na promieniowanie

Przemysł kosmiczny przenosi swoje interfejsy łączności z tradycyjnych sieci dedykowanych na rozwiązania Ethernet, które zapewniają dodatkową elastyczność i upraszczają proces projektowania. Aby usprawnić wdrażanie interfejsu Ethernet dla klientów z branży lotniczej i obronnej, firma Microchip Technology rozszerzyła swoje odporne na promieniowanie (RT) urządzenia Ethernet PHY. Nowy układ PHY VSC8574RT obsługuje interfejs Serial Gigabit Media Independent Interface (SGMII) i Quad Serial Gigabit Media-Independent Interface (QSGMII), aby zredukować ogólną liczbę pinów sygnałowych w projekcie i uwolnić urządzenie hosta.

Aplikacje kosmiczne działają w środowiskach, które wymagają ulepszonej technologii, aby wytrzymać ekstremalne temperatury i zdarzenia elektromagnetyczne. Zdarzenia te degradują systemy kosmiczne i zakłócają operacje. VSC8574RT Ethernet PHY opiera się na rozbudowanym urządzeniu Microchip opartym na komercyjnym gotowym produkcie (COTS), umożliwiając klientom rozpoczęcie tworzenia aplikacji przy użyciu wersji COTS i zastąpienie na urządzenie RT na ostatniej prostej projektowej.

Kompatybilny zarówno z interfejsami miedzianymi, jak i światłowodowymi, VSC8574RT PHY umożliwia nowe zastosowania. Chociaż miedź jest obecnie wykorzystywana głównie w projektach, interfejs światłowodowy jest przyszłością w zastosowaniach kosmicznych, ponieważ branża wymaga szybkości transmisji danych przekraczającej 1 Gigabit.

VSC8574RT PHY wyposażony jest w poczwórny port do obsługi połączeń Ethernet 10, 100 i 1000BASE-T w celu uzyskania optymalnej prędkości i zasięgu, w zależności od wymagań urządzenia. PHY oferuje również zaawansowane funkcje, takie jak Synchronous Ethernet (SyncE) i IEEE® 1588v2 Precision Time Protocol (PTP), dla aplikacji wymagających bardzo precyzyjnego taktowania i synchronizacji.

PHY VSC8574RT z zaawansowanymi funkcjami synchronizacji zapewnia naszym klientom rozwiązanie łączności dla deterministycznych aplikacji czasu rzeczywistego” - powiedział Bob Vampola, wiceprezes jednostki biznesowej Microchip zajmującej się lotnictwem i obronnością. „Rozwiązania Ethernet cieszą się dużym zainteresowaniem w zastosowaniach kosmicznych, a nasze urządzenia COTS-do-RT oferują zwiększone możliwości dzięki wieloportowym interfejsom , SGMII i światłowodowym.

Specyfikacja VSC8574RT obejmuje odporność na pojedyncze zdarzenie powyżej 78 MeV.cm²/mg i całkowitą testowaną dawkę jonizującą do 100 krad. Ten wszechstronny PHY przeznaczony jest do szerokiego spektrum zastosowań, od niskiej orbity okołoziemskiej (LEO) po głęboką przestrzeń kosmiczną.

Rodzina urządzeń Gigabit Ethernet PHY firmy Microchip opartych na technologii COTS obejmuje również nowe modele VSC8574RT, VSC8541RT i VSC8540RT.

Narzędzia programistyczne

VSC8574RT obsługiwany jest przez VSC8574-EV Evaluation Board (VSC8574EV), która umożliwia użytkownikowi ocenę urządzenia w wielu konfiguracjach oraz wiele innych funkcji.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Microchip Technology Inc. w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Microchip dsPIC® DSC: moc procesora DSP i prostota MCU

Microchip dsPIC® DSC: moc procesora DSP i prostota MCU

Cyfrowe kontrolery sygnału dsPIC® firmy Microchip (DSC) dla solidnych aplikacji o wysokiej wydajności.

wtorek, 19 września, 2023 Więcej

Prostota łączenia urządzeń z infrastrukturą Ethernet 10BASE-T1S klasy motoryzacyjnej

Prostota łączenia urządzeń z infrastrukturą Ethernet 10BASE-T1S klasy...

Układy LAN8650/1 firmy Microchip umożliwiają projektantom podłączenie mikrokontrolerów, bezpośrednio do sieci 10BASE-T1S

czwartek, 14 września, 2023 Więcej

Webinar Power Integrations: Spełnianie nowych przepisów ErP wymagających poboru mocy w trybie gotowości mniejszego niż 300 mW

Webinar Power Integrations: Spełnianie nowych przepisów ErP wymagających...

Jak spełnić wymagania nowych przepisów ErP dotyczących poboru mocy w trybie gotowości mniejszego niż 300 mW?

środa, 13 września, 2023 Więcej

Komputery panelowe open frame OFT-10W04 i SID-10WR1 firmy Avalue spełniają potrzeby w zakresie sterowania dotykowego HMI w aplikacjach przemysłowych

Komputery panelowe open frame OFT-10W04 i SID-10WR1 firmy Avalue...

Komputery panelowe OFT-10W04 i SID-10WR1 firmy Avalue wprowadzają nową jakość w aplikacjach sterowania przemysłowego

wtorek, 12 września, 2023 Więcej

MPLAB Machine Learning Development Suite zapewnia narzędzia do projektowania i optymalizacji produktów brzegowych obsługujących wnioskowanie ML

MPLAB Machine Learning Development Suite zapewnia narzędzia do...

Pakiet MPLAB Machine Learning Development Suite pomaga inżynierom budować wysoce wydajne modele uczenia maszynowego

piątek, 8 września, 2023 Więcej

InnoSwitch4-Pro umożliwia zgodność z dowolnym protokołem szybkiego ładowania

InnoSwitch4-Pro umożliwia zgodność z dowolnym protokołem szybkiego...

Wysoki poziom integracji umożliwia projektowanie sterowanych cyfrowo, ultrakompaktowych adapterów o mocy do 220W.

czwartek, 7 września, 2023 Więcej