Ponieważ programowanie i debugowanie nadal stanowią istotne i czasochłonne procesy dla projektantów systemów wbudowanych, firma Microchip Technology wprowadziła na rynek dwa narzędzia oferujące szybkie, niedrogie i wygodne rozwiązania. Nowe debuggery/programatory MPLAB® ICD 5 (DV164055) i MPLAB PICkit™ 5 (PG164150) oferują możliwość zdalnego programowania, który znacząco zwiększa komfort użytkowania.
Debuger/programator MPLAB ICD 5 oferuje zaawansowane opcje łączności i zasilania dla twórców projektów opartych na rozwiązaniach PIC®, AVR® i SAM oraz cyfrowych kontrolerach sygnału (DSC) dsPIC®. Zmniejszając zapotrzebowanie na kable zasilające, to narzędzie programistyczne może być używane w środowiskach, w których konieczne jest efektywne wykorzystanie przestrzeni. Zasilane przez połączenie USB Type-C® z komputerem PC lub Power over Ethernet (PoE)+, narzędzie do programowania i debugowania w obwodzie MPLAB ICD 5 jest szybkie, elastyczne i wygodne. PoE+ pozwala na zasilanie urządzenia tymi samymi przewodami, które służą do transmisji danych, bez konieczności stosowania dodatkowych przewodów zasilających. Oprócz elastyczności, jaką oferuje PoE+, połączenie Ethernet pozwala na zdalną rozbudowę i izolację od warunków środowiskowych.
Zdalne debugowanie i programowanie przez Ethernet, monitorowanie zasilania w celu optymalizacji projektów pod kątem zasilania oraz integracja z systemami Continuous Integration i Continuous Deployment (CI/CD) zapewniają bogate w funkcje doświadczenie programistyczne, wzmocnione przez mocne strony sprzętu i możliwości połączeń. Użytkownicy mogą skrócić czas projektowania, korzystając ze śledzenia Arm® Single Wire Output (SWO) oraz różnych interfejsów programowania i debugowania.
„Debuger/programator MPLAB ICD 5 w obwodzie rozszerza portfolio debugerów średniej klasy firmy Microchip, zapewniając dodatkowe możliwości i zaawansowane funkcje często zarezerwowane dla droższych produktów” - powiedział Rodger Richey, starszy dyrektor jednostki biznesowej Microchip Development Systems. „Najnowocześniejszy sprzęt i opcje łączności bezprzewodowej sprawiają, że to narzędzie jest niezwykle wszechstronne i łatwe w użyciu podczas projektowania różnorodnych aplikacji”
Debuger/programator MPLAB PICkit 5 w obwodzie jest bardziej elastyczną wersją swojego poprzednika i może być używany zarówno po podłączeniu do komputera ze zintegrowanym środowiskiem programistycznym MPLAB X (IDE), jak i w terenie. Kompatybilne ze wszystkimi architekturami oferowanymi przez Microchip, to szybkie i przenośne narzędzie może zdalnie programować za pomocą zaktualizowanej aplikacji Microchip Programmer-to-Go (PTG) na smartfony. Wykorzystuje bezprzewodową łączność Bluetooth® Low Energy, aby umożliwić programistom łączenie się z urządzeniem za pośrednictwem smartfona za pośrednictwem aplikacji PTG. Dzięki PICkit 5 można wybrać wiele obrazów programu z karty SD za pośrednictwem aplikacji, dzięki czemu użytkownik może zaprogramować różne obrazy w terenie. Poprzednie narzędzia były w stanie zaprogramować obraz tylko w MPLAB X IDE lub MPLAB IPE, zanim użytkownik wyruszył w teren.
„Debuger/programator MPLAB PICkit 5 w obwodzie zachowuje szybkość i niewielkie rozmiary swoich poprzedników, jednocześnie rozszerzając aspekt przenośności naszej oferty produktów” - powiedział Richey. „Możliwość wybierania różnych programów w terenie i korzystania z naszej aplikacji mobilnej zapewnia dużą wszechstronność programowania”
Oba narzędzia są obsługiwane przez MPLAB X Integrated Development Environment (IDE) i MPLAB Integrated Programming Environment (IPE), wysoce konfigurowalny program oraz interfejs użytkownika firmy Microchip. Zaktualizowana wersja 6.10 MPLAB X IDE zostanie wdrożona wraz z tymi produktami i uprości proces projektowania dla klientów, którzy mogą potrzebować migracji z jednego urządzenia Microchip do drugiego, aby sprostać potrzebom różnych aplikacji.
Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Microchip Technology Inc. w Polsce. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.
W ofercie przekaźników HVDC firmy Hongfa znajdują się zaawansowane modele przeznaczone do zastosowań w pojazdach...
Firma Arch Electronics zaprezentowała najnowszy 20W ultra kompaktowy moduł zasilania ARCF20 do montażu na płytce...
Firma Microchip Technology ogłosiła wprowadzenie rodziny tranzystorów MOSFET mocy wzmocnionych na promieniowanie...
Firma Coto Technology zaprezentowała czujnik magnetyczny RedRock® RR133-1E83-511 oparty na technologii TMR...
ISS-15K5 firmy Avalue Technology Inc. to15,6-calowy samoobsługowy kiosk zaprojektowany, aby zrewolucjonizować...
Ultraszybkie diody Qspeed serii H firmy Power Integrations są teraz dostępne z wartościami znamionowymi 650V do 30A.