Dodano: środa, 17 maja 2023r. Producent: Microchip

Układy USB 3.2 Reclocker/Redriver firmy Microchip dla zastosowań motoryzacyjnych i przemysłowych z bezstratnym zasięgiem do 15 metrów

Standardowa uniwersalna magistrala szeregowa lub złącze USB to podstawowe interfejsy w branży, które umożliwiają przesyłanie danych między dwoma urządzeniami. Wzrost komponentów elektronicznych w aplikacjach motoryzacyjnych, przemysłowych i konsumenckich, pobudził zapotrzebowanie na dalekosiężne produkty okablowania USB. Aby dostarczać na rynek niezawodne rozwiązania USB na duże odległości, firma Microchip Technology wprowadziła dwa nowe urządzenia typu reclocker/redriver. Motoryzacyjnej klasy układ EQCO510 i przemysłowy reclocker/redriver EQCO5X31 zwiększają zasięg USB do 15 metrów dla maksymalnego zasięgu i są kompatybilne z protokołem USB 3.2 Generation 1 SuperSpeed.

EQCO510 i EQCO5X31 to urządzenia USB typu reclocker/redriver, które mogą wysyłać sygnały danych o dużej szybkości z szybkością 5 Gb/s w obu kierunkach. Funkcja ponownego taktowania obejmuje bitowe odzyskiwanie danych zegarowych (CDR), które jest używane do przywracania taktowania sygnału i zapobiegania akumulacji jittera. Funkcja ponownego sterowania przywraca poziomy i kształt sygnału kierowanego do następnego segmentu, takiego jak ścieżka kabla lub płytki drukowanej (PCB), kompensując w ten sposób degradację sygnału spowodowaną tłumieniem kabla.

Nasi klienci mają teraz możliwość wdrożenia szybkiego, niezawodnego i długodystansowego rozwiązania łączności USB do 15 metrów, pięciokrotnie rozszerzając standard trzech metrów” — powiedział Matthias Kaestner, wiceprezes działu motoryzacyjnych systemów informacyjno-rozrywkowych firmy Microchip. „Urządzenia te zapewniają również naszym klientom wszechstronną opcję, która zmniejsza miejsce na płycie dzięki wbudowanemu zegarowi i niewielkiej obudowie

Urządzenia USB wyposażone są w kompensację kabla EyeOpen™ w odbiorniku, która automatycznie dostosowuje się do strat w kablu zależnych od częstotliwości i dostosowuje siłę sygnału w zakresie od 0 do 24 dB z krokiem 1 dB. Urządzenia posiadają również funkcję testowania integralności sygnału MarginLink™, która umożliwia ocenę integralności całej ścieżki sygnału w czasie pracy.

Układy scalone EQCO510 i EQCO5X31 obsługują ekranowaną skrętkę dwużyłową i kable koncentryczne. Zawierają również zintegrowany CDR bez kryształów, co zmniejsza zapotrzebowanie na dodatkowe komponenty i ogólną przestrzeń na płytce. Oba urządzenia USB są dostępne w 20-pinowej, 4 mm obudowie QFN z Wettable Flanks. Motoryzacyjnej klasy układ EQCO510 jest zgodny z motoryzacyjnym standardem niezawodności AEC-Q100 Grade 2 i działa w zakresie temperatur od -40°C do 105°C.

Urządzenia USB firmy Microchip mogą być stosowane w wielu aplikacjach motoryzacyjnych, takich jak systemy informacyjno-rozrywkowe, moduły transmisji danych i systemy wideo czasu rzeczywistego. Inne zastosowania w zastosowaniach przemysłowych i produktach konsumenckich obejmują widzenie maszynowe, akcesoria do gier i inteligentne kable.

Narzędzia programistyczne

Układy EQCO5X31 obsługiwane są przez dwie płytki ewaluacyjne, w tym EVB-EQCO5X31 USB Type-C® Cable Extender oraz EVB-EQCO5X31 USB Type-C Cable Repeater. Obie płytki ewaluacyjne umożliwiają demonstrację użycia z dłuższymi kablami.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Microchip Technology Inc. w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z kartą katalogową układów EQCO5X31, EQCO510 oraz kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Grandmaster TimeProvider® 4100 firmy Microchip Technology z aktualizacją 2.4 i nową funkcją zapory BlueSky™ do wykrywania potencjalnych zagrożeń

Grandmaster TimeProvider® 4100 firmy Microchip Technology z aktualizacją...

Firma Microchip Technology zaktualizowała wersję oprogramowania sprzętowego arcymistrza TimeProvider® 4100

czwartek, 23 maja, 2024 Więcej

Selektor rozwiązań SoM/SBC firmy Digi International

Selektor rozwiązań SoM/SBC firmy Digi International

Firma Digi International, zaprezentowała wygodny selektor swoich produktów SoM oraz SBC.

środa, 22 maja, 2024 Więcej

Microchip Technology z certyfikacją bezpieczeństwa funkcjonalnego FuSA ISO 26262 wydaną przez TUV-Rheinland

Microchip Technology z certyfikacją bezpieczeństwa funkcjonalnego FuSA...

Firma Microchip Technology osiągnęła kolejny kamień milowy wraz z otrzymaniem certyfikacji FuSA wydanej przez...

wtorek, 21 maja, 2024 Więcej

HFD5-H pierwszy na świecie miniaturowy przekaźnik sygnałowy piątej generacji firmy Hongfa Relays

HFD5-H pierwszy na świecie miniaturowy przekaźnik sygnałowy piątej...

HFD5-H firmy Hongfa Relays to pierwszy na świecie miniaturowy przekaźnik z najniższą w branży mocą cewki.

poniedziałek, 20 maja, 2024 Więcej

SAMD21RT tolerujący promieniowanie (RT) 32-bitowy mikrokontroler firmy Microchip Technology wspiera aplikacje New Space

SAMD21RT tolerujący promieniowanie (RT) 32-bitowy mikrokontroler firmy...

SAMD21RT tolerujący promieniowanie (RT) 32-bitowy mikrokontroler (MCU) oparty na rdzeniu Arm® Cortex®-M0+

poniedziałek, 20 maja, 2024 Więcej

LinkSwitch-XT2SR firmy Power Integrations maksymalizuje sprawność przy niskim obciążeniu w przypadku małych zasilaczy

LinkSwitch-XT2SR firmy Power Integrations maksymalizuje sprawność przy...

Nota aplikacyjna firmy Power Integrations (AN-109) służy jako kompleksowy przewodnik projektowy dla małych zasilaczy...

środa, 15 maja, 2024 Więcej