Dodano: środa, 17 maj 2023r. Producent: Microchip

Układy USB 3.2 Reclocker/Redriver firmy Microchip dla zastosowań motoryzacyjnych i przemysłowych z bezstratnym zasięgiem do 15 metrów

Standardowa uniwersalna magistrala szeregowa lub złącze USB to podstawowe interfejsy w branży, które umożliwiają przesyłanie danych między dwoma urządzeniami. Wzrost komponentów elektronicznych w aplikacjach motoryzacyjnych, przemysłowych i konsumenckich, pobudził zapotrzebowanie na dalekosiężne produkty okablowania USB. Aby dostarczać na rynek niezawodne rozwiązania USB na duże odległości, firma Microchip Technology wprowadziła dwa nowe urządzenia typu reclocker/redriver. Motoryzacyjnej klasy układ EQCO510 i przemysłowy reclocker/redriver EQCO5X31 zwiększają zasięg USB do 15 metrów dla maksymalnego zasięgu i są kompatybilne z protokołem USB 3.2 Generation 1 SuperSpeed.

EQCO510 i EQCO5X31 to urządzenia USB typu reclocker/redriver, które mogą wysyłać sygnały danych o dużej szybkości z szybkością 5 Gb/s w obu kierunkach. Funkcja ponownego taktowania obejmuje bitowe odzyskiwanie danych zegarowych (CDR), które jest używane do przywracania taktowania sygnału i zapobiegania akumulacji jittera. Funkcja ponownego sterowania przywraca poziomy i kształt sygnału kierowanego do następnego segmentu, takiego jak ścieżka kabla lub płytki drukowanej (PCB), kompensując w ten sposób degradację sygnału spowodowaną tłumieniem kabla.

Nasi klienci mają teraz możliwość wdrożenia szybkiego, niezawodnego i długodystansowego rozwiązania łączności USB do 15 metrów, pięciokrotnie rozszerzając standard trzech metrów” — powiedział Matthias Kaestner, wiceprezes działu motoryzacyjnych systemów informacyjno-rozrywkowych firmy Microchip. „Urządzenia te zapewniają również naszym klientom wszechstronną opcję, która zmniejsza miejsce na płycie dzięki wbudowanemu zegarowi i niewielkiej obudowie

Urządzenia USB wyposażone są w kompensację kabla EyeOpen™ w odbiorniku, która automatycznie dostosowuje się do strat w kablu zależnych od częstotliwości i dostosowuje siłę sygnału w zakresie od 0 do 24 dB z krokiem 1 dB. Urządzenia posiadają również funkcję testowania integralności sygnału MarginLink™, która umożliwia ocenę integralności całej ścieżki sygnału w czasie pracy.

Układy scalone EQCO510 i EQCO5X31 obsługują ekranowaną skrętkę dwużyłową i kable koncentryczne. Zawierają również zintegrowany CDR bez kryształów, co zmniejsza zapotrzebowanie na dodatkowe komponenty i ogólną przestrzeń na płytce. Oba urządzenia USB są dostępne w 20-pinowej, 4 mm obudowie QFN z Wettable Flanks. Motoryzacyjnej klasy układ EQCO510 jest zgodny z motoryzacyjnym standardem niezawodności AEC-Q100 Grade 2 i działa w zakresie temperatur od -40°C do 105°C.

Urządzenia USB firmy Microchip mogą być stosowane w wielu aplikacjach motoryzacyjnych, takich jak systemy informacyjno-rozrywkowe, moduły transmisji danych i systemy wideo czasu rzeczywistego. Inne zastosowania w zastosowaniach przemysłowych i produktach konsumenckich obejmują widzenie maszynowe, akcesoria do gier i inteligentne kable.

Narzędzia programistyczne

Układy EQCO5X31 obsługiwane są przez dwie płytki ewaluacyjne, w tym EVB-EQCO5X31 USB Type-C® Cable Extender oraz EVB-EQCO5X31 USB Type-C Cable Repeater. Obie płytki ewaluacyjne umożliwiają demonstrację użycia z dłuższymi kablami.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Microchip Technology Inc. w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z kartą katalogową układów EQCO5X31, EQCO510 oraz kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Oferta bezprzewodowych rozwiązań przemysłowych dla aplikacji w transporcie publicznym

Oferta bezprzewodowych rozwiązań przemysłowych dla aplikacji w...

Firma Lantech, uznany dostawca przewodowych rozwiązań sieci Ethernet, rozwija również ofertę za sprawą...

piątek, 2 czerwiec, 2023 Więcej

Płyta główna EMX-R680P formatu Mini-ITX firmy Avalue z elastycznymi opcjami rozbudowy dla nadchodzącej ery aplikacji AI

Płyta główna EMX-R680P formatu Mini-ITX firmy Avalue z elastycznymi...

Avalue EMX-R680P formatu ITX z obsługą 12./13. generacji procesorów Intel (LGA 1700) z TDP do 125W

piątek, 2 czerwiec, 2023 Więcej

Jak przyspieszyć wdrożenie infrastruktury sieci Open RAN?

Jak przyspieszyć wdrożenie infrastruktury sieci Open RAN?

Od obniżonych kosztów i lepszej wydajności po szybsze wdrażanie i większą elastyczność, zalety O-RAN są oczywiste.

środa, 31 maj, 2023 Więcej

Firma Microchip rozszerza rodzinę PHY Gigabit Ethernet odpornych na promieniowanie

Firma Microchip rozszerza rodzinę PHY Gigabit Ethernet odpornych na...

Firma Microchip Technology rozszerzyła swoje odporne na promieniowanie (RT) urządzenia Ethernet PHY.

wtorek, 30 maj, 2023 Więcej

L803PLE nowy moduł komunikacyjny 5G + GNSS firmy Mobiletek

L803PLE nowy moduł komunikacyjny 5G + GNSS firmy Mobiletek

L803PLE to nowy moduł firmy Mobiletek, oferujący obsługę sieci w standardach 5G, dysponujący również odbiornikiem...

poniedziałek, 29 maj, 2023 Więcej

Microchip zaktualizował narzędzia programistyczne i debuggery wraz z nowej generacji produktami MPLAB® ICD 5 i MPLAB PICkit™ 5

Microchip zaktualizował narzędzia programistyczne i debuggery wraz z...

Nowe debuggery/programatory MPLAB® ICD 5 i MPLAB PICkit™ 5 firmy Microchip oferują możliwość zdalnego programowania.

poniedziałek, 29 maj, 2023 Więcej