Dodano: środa, 29 marca 2023r. Producent: PowerIntegrations

LinkSwitch-TNZ firmy Power Integrations umożliwia tworzenie sprawnego i dokładnego wykrywania przejścia przez zero AC w aplikacjach Smart Home

Wraz z dodawaniem większej liczby czujników, siłowników i funkcji sterowania bezprzewodowego do ekosystemu inteligentnego domu, projektantom coraz trudniej jest spełnić wymagania dotyczące zasilania w trybie czuwania przy użyciu dyskretnych przetwornic buck, które są nieefektywne w trybie czuwania i wymagają dodatkowych obwodów do wykrywania przejścia przez zero linii prądu przemiennego. Rodzina układów scalonych LinkSwitch-TNZ firmy Power Integrations oferuje wysoce zintegrowaną alternatywę, łączącą konwersję zasilania offline z bezstratną detekcją przejścia przez zero. Zapewnia to najlepszą w swojej klasie sprawność przy niewielkim obciążeniu i umożliwia zasilanie większej liczby funkcji systemu, przy jednoczesnym spełnieniu rygorystycznych przepisów dotyczących trybu czuwania.

Nowy przykładowy raport projektu DER-867 opisuje 2-przewodowy przełącznik ścienny Bluetooth Low-Energy (BLE) dla inteligentnego oświetlenia lub zmotoryzowanego zaciemniania, wykorzystujący układ scalony LinkSwitch-TNZ. Rozwiązanie minimalizuje prąd upływu i nie wymaga przewodu neutralnego. Konstrukcja obsługuje sterowanie za pomocą aplikacji na smartfony i pobiera prąd wejściowy niższy niż 150 µA w trybie czuwania przy napięciu 230 VAC.

Układy scalone LinkSwitch-TNZ zapewniają dokładny sygnał wskazujący, że sinusoidalna linia prądu przemiennego ma zero woltów. Sygnał ten jest używany przez produkty inteligentnego domu do sterowania przełączaniem przekaźników, tranzystorów IGBT i triaków w celu zminimalizowania naprężeń przełączania i prądu rozruchowego systemu. DER-867 wykorzystuje tę unikalną funkcję do automatycznej kalibracji czasu ustawiania/resetowania, umożliwiając przełączanie przekaźnika przy przejściu przez zero, nawet jeśli użytkownik zażąda asynchronicznego włączenia za pośrednictwem aplikacji lub fizycznego przełącznika. Alternatywne przekaźniki o różnych czasach ustawiania i resetowania mogą być używane zamiennie i nadal przełączać przy przejściu przez zero.

Więcej informacji:

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Power Integrations w Polsce. Zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Microchip ułatwia projektowanie rozwiązań ładowarek pokładowych - OBC dla pojazdów BEV i PHEV

Microchip ułatwia projektowanie rozwiązań ładowarek pokładowych - OBC...

Rozwiązanie pokładowej ładowarki (OBC), wykorzystuje wybrane urządzenia cyfrowe, analogowe, łączności i zasilania.

czwartek, 13 czerwca, 2024 Więcej

Gamma na Evertiq Expo Kraków - 12 czerwca 2024

Gamma na Evertiq Expo Kraków - 12 czerwca 2024

Zapraszamy Państwa na Evertiq Expo Kraków - największe tegoroczne wydarzenie branży elektronicznej w południowej Polsce.

środa, 5 czerwca, 2024 Więcej

AIB-NVAO komputer typu AI Box PC firmy Avalue Technology dla inteligencji maszyn autonomicznych

AIB-NVAO komputer typu AI Box PC firmy Avalue Technology dla...

AIB-NVAO to komputer przemysłowy embedded klasy AI, zaprojektowany specjalnie z myślą o inteligencji maszyn...

wtorek, 4 czerwca, 2024 Więcej

System rozszerzeń TimeProvider® XT firmy Microchip Technology dla prostej migracji starszych systemów synchronizacji czasu BITS/SSU

System rozszerzeń TimeProvider® XT firmy Microchip Technology dla...

TimeProvider® XT system rozszerzeń firmy Microchip Technology dla migracji starszych systemów synchronizacji czasu...

wtorek, 4 czerwca, 2024 Więcej

Konstrukcje referencyjne adapterów SMARC® SOM i SBC zapewniają maksymalną elastyczność i skalowalność dla Digi ConnectCore® SOM

Konstrukcje referencyjne adapterów SMARC® SOM i SBC zapewniają...

Projekt referencyjny Digi SMARC prezentuje możliwości integracji modułów SoM w obudowie Digi SMTplus®

poniedziałek, 3 czerwca, 2024 Więcej

Firma Microchip Technology rozszerza portfolio urządzeń Bluetooth Low Energy o 12 nowych produktów

Firma Microchip Technology rozszerza portfolio urządzeń Bluetooth Low...

Firma Microchip Technology rozszerzyła swoją ofertę Bluetooth Low Energy o 12 nowych produktów

poniedziałek, 3 czerwca, 2024 Więcej