Dodano: wtorek, 28 marca 2023r. Producent: Digi

System operacyjny Digi Embedded Yocto (DEY) 4.0-r1 LTS dla wsparcia aplikacji osadzonych bazujących na produktach SOM ConnectCore oraz SBC

Firma Digi ujawniła szczegóły najnowszej wersji Digi Embedded Yocto (DEY) 4.0-r1 LTS (dla wsparcia długoterminowego). Użytkownicy wymagają polityki zarządzania cyklem życia produktu, która utrzymuje stabilną wersję oprogramowania przez lata, aby uniknąć pogorszenia stabilności lub kompatybilności aplikacji działających w wersji LTS. Renomowany i niezawodny system operacyjny dostosowany do bogatych w funkcje i chronionych modułów systemu Digi ConnectCore® (SOM) w spełnia w pełni te potrzeby. Ponadto ulepszenia i funkcje nowej wersji umożliwią opracowanie solidnych nowych projektów urządzeń do zastosowań biznesowych, przemysłowych, transportowych, rządowych i medycznych.

Czym jest DEY?

DEY to otwarta i ogólnodostępna dystrybucja Linuksa oparta na Yocto Project™. Jest to dystrybucja referencyjna dla rodziny produktów Digi ConnectCore wbudowanych systemów na modułach, komputerów jednopłytkowych (SBC) i zestawów deweloperskich, i oparta jest na Poky, referencyjnej dystrybucji Yocto Project Linux. Digi Embedded Yocto obejmuje dostosowania do sprzętu Digi, a także gotowe rozszerzenia oprogramowania, które nie są częścią standardowego projektu Yocto, które pomagają szybciej wprowadzać produkty Digi na rynek.

Digi Embedded Yocto służy do przeprowadzania kompleksowej walidacji pakietu BSP w modułach SOM oraz komputerach jednopłytowych Digi. Możliwe jest dodatkowe dostosowanie, tworząc własną dystrybucję opartą na Digi Embedded Yocto. Instancja Digi Yocto, Digi Embedded Yocto, zapewnia szeroką gamę bibliotek pomocniczych i dokumentacji, które pomagają w opracowaniu kolejnego projektu i wejściu gotowych produktów na rynek.

 • Software Development Kit (SDK): Digi Embedded Yocto zawiera wstępnie skompilowany zestaw narzędzi C/C++. Można go użyć do krzyżowej kompilacji aplikacji, aby działały na wbudowanych platformach Digi.
 • Wstępnie skompilowane obrazy: Digi Embedded Yocto zawiera gotowe obrazy referencyjne, które przyspieszają proces programowania.
 • Dokumentacja: Digi Embedded Yocto jest dostarczany z obszerną dokumentacją obejmującą wszystkie aspekty techniczne produktów Digi ConnectCore.
 • Rozszerzenia oprogramowania: Digi Embedded Yocto ma na celu skrócenie czasu wprowadzania produktu na rynek dzięki powszechnym i prostym w użyciu funkcjom oprogramowania, które działają od razu po wyjęciu z pudełka.

Najnowsza wersja Digi Embedded Yocto, DEY 4.0-r1, oparta jest na wersji Yocto Project™ 4.0 (kirkstone).

Wydanie oparte na Yocto 4.0 (kirkstone) zawiera następujące aktualizacje pakietów:

 • Nowy zestaw narzędzi oparty na GLIBC-2.35. Projekt GNU C Library zapewnia podstawowe biblioteki dla jądra Linuksa.
 • Zaktualizowano Qt 5.15.3. Qt to wieloplatformowe oprogramowanie do tworzenia graficznych interfejsów użytkownika oraz wieloplatformowych aplikacji, które działają na różnych platformach programowych i sprzętowych, takich jak systemy wbudowane, z niewielkimi lub żadnymi zmianami w bazowym kodzie, pozostając jednocześnie natywną aplikacją z natywnymi możliwościami i prędkością.
 • Zaktualizowano bluez5 do wersji 5.64. BlueZ to oficjalny stos Bluetooth dla Linuksa.
 • Zaktualizowano gstreamer 1.0 do wersji 1.20.1. GStreamer to platforma multimedialna oparta na potokach, która łączy ze sobą szeroką gamę systemów przetwarzania multimediów w celu realizacji złożonych przepływów pracy.
 • Zaktualizowano OpenSSL do wersji 3.0.2. OpenSSL to biblioteka oprogramowania dla aplikacji zapewniających bezpieczną komunikację w sieciach, która zapobiega podsłuchiwaniu i konieczności identyfikacji strony po drugiej stronie.
 • Zaktualizowano BusyBox do wersji 1.35.0. BusyBox to pakiet oprogramowania, który zapewnia kilka narzędzi systemu Unix w jednym pliku wykonywalnym. Wiele narzędzi, które zapewnia, jest zaprojektowanych do pracy z interfejsami dostarczanymi przez jądro Linuksa.
 • Zaktualizowano NetworkManager do wersji 1.36.2. Standardowe narzędzie sieciowe Linux.
 • Aktualizacje pakietów i poprawki bezpieczeństwa.
 • Zaktualizowano narzędzie mca do wersji 1.26. Narzędzie wiersza poleceń Digi, które ułatwia ustawianie wewnętrznych zmiennych Micro Controller Assist (MCA) i aktualizowanie jego oprogramowania układowego, co pomaga procesorom w zaawansowanych operacjach związanych z zarządzaniem energią, bezpieczeństwem i niezawodnością systemu.
 • Zaktualizowano oprogramowanie układowe i sterownik karty QCA65x4 Wi-Fi, aby uwzględnić obsługę rozszerzeń Cisco (qcacld-2.0).

Dodatkowe zawarte funkcje:

 • Obsługa podwójnego rozruchu zintegrowana w warstwie meta-cyfrowej. Aktualizacja oprogramowania wbudowanego urządzenia często oznacza aktualizację całego systemu, a nie tylko zastępowanie plików. Pełna aktualizacja systemu stwarza ryzyko, że system nie będzie mógł się uruchomić, jeśli na przykład podczas procesu aktualizacji nastąpi przerwa w zasilaniu. Mechanizm podwójnego rozruchu - który duplikuje partycje systemowe i przeprowadza aktualizację na nieużywanej partycji — zapewnia, że urządzenie zawsze może się uruchomić. W przypadku Digi ConnectCore MP15 ta funkcja jest wstępnie skonfigurowana, co upraszcza wdrażanie tego kluczowego dla bezpieczeństwa mechanizmu.
 • Wprowadzono obsługę nowej rodziny MP1 SOM opartej na rodzinie MPU STM32MP1 firmy STMicroelectronics.
 • Obrazy z demonstracjami graficznymi Crank (dey-image-crank) oraz pierwszorzędną dokumentacją. Jak dobrze wiadomo, innowacyjność interfejsu użytkownika ma kluczowe znaczenie, a wchodzenie na rynek ze słabej jakości ekranem dotykowym jest nie do zaakceptowania. Struktura oprogramowania TheCrank, zwana Storyboard, pomaga z łatwością ulepszać UX, czego efektem są wyrafinowane, inspirujące graficzne interfejsy użytkownika, które zapewniają wyjątkowe wrażenia użytkownika, które pomogą wyróżnić Twój produkt z tłumu!
 • Dodano demonstrację obsługi chmury dla CC6UL i CCMP15, w tym referencyjną implementację konfiguracji interfejsów Ethernet i Wi-Fi z chmury.
 • Dla nowego członka rodziny Digi ConnectCore, Digi ConnectCore MP1, dodano funkcjonalność skoncentrowaną na wzmocnieniu bezpieczeństwa:
  • Zaufane oprogramowanie układowe ARM (TF-A)
  • Trusted Execution Environment (OP-TEE), obszar na głównym procesorze oddzielony od głównego wbudowanego systemu operacyjnego (OS). Zapewnia, że dane są przechowywane, przetwarzane i chronione w bezpiecznym środowisku.

Firma Digi stale dostarcza najlepszą dokumentację, która prowadzi przez każdy krok w celu pomyślnego wprowadzenia nowych projektów produktów.

Pozostałe aktualności:

Grandmaster TimeProvider® 4100 firmy Microchip Technology z aktualizacją 2.4 i nową funkcją zapory BlueSky™ do wykrywania potencjalnych zagrożeń

Grandmaster TimeProvider® 4100 firmy Microchip Technology z aktualizacją...

Firma Microchip Technology zaktualizowała wersję oprogramowania sprzętowego arcymistrza TimeProvider® 4100

czwartek, 23 maja, 2024 Więcej

Selektor rozwiązań SoM/SBC firmy Digi International

Selektor rozwiązań SoM/SBC firmy Digi International

Firma Digi International, zaprezentowała wygodny selektor swoich produktów SoM oraz SBC.

środa, 22 maja, 2024 Więcej

Microchip Technology z certyfikacją bezpieczeństwa funkcjonalnego FuSA ISO 26262 wydaną przez TUV-Rheinland

Microchip Technology z certyfikacją bezpieczeństwa funkcjonalnego FuSA...

Firma Microchip Technology osiągnęła kolejny kamień milowy wraz z otrzymaniem certyfikacji FuSA wydanej przez...

wtorek, 21 maja, 2024 Więcej

HFD5-H pierwszy na świecie miniaturowy przekaźnik sygnałowy piątej generacji firmy Hongfa Relays

HFD5-H pierwszy na świecie miniaturowy przekaźnik sygnałowy piątej...

HFD5-H firmy Hongfa Relays to pierwszy na świecie miniaturowy przekaźnik z najniższą w branży mocą cewki.

poniedziałek, 20 maja, 2024 Więcej

SAMD21RT tolerujący promieniowanie (RT) 32-bitowy mikrokontroler firmy Microchip Technology wspiera aplikacje New Space

SAMD21RT tolerujący promieniowanie (RT) 32-bitowy mikrokontroler firmy...

SAMD21RT tolerujący promieniowanie (RT) 32-bitowy mikrokontroler (MCU) oparty na rdzeniu Arm® Cortex®-M0+

poniedziałek, 20 maja, 2024 Więcej

LinkSwitch-XT2SR firmy Power Integrations maksymalizuje sprawność przy niskim obciążeniu w przypadku małych zasilaczy

LinkSwitch-XT2SR firmy Power Integrations maksymalizuje sprawność przy...

Nota aplikacyjna firmy Power Integrations (AN-109) służy jako kompleksowy przewodnik projektowy dla małych zasilaczy...

środa, 15 maja, 2024 Więcej