Dodano: wtorek, 28 marzec 2023r. Producent: Digi

System operacyjny Digi Embedded Yocto (DEY) 4.0-r1 LTS dla wsparcia aplikacji osadzonych bazujących na produktach SOM ConnectCore oraz SBC

Firma Digi ujawniła szczegóły najnowszej wersji Digi Embedded Yocto (DEY) 4.0-r1 LTS (dla wsparcia długoterminowego). Użytkownicy wymagają polityki zarządzania cyklem życia produktu, która utrzymuje stabilną wersję oprogramowania przez lata, aby uniknąć pogorszenia stabilności lub kompatybilności aplikacji działających w wersji LTS. Renomowany i niezawodny system operacyjny dostosowany do bogatych w funkcje i chronionych modułów systemu Digi ConnectCore® (SOM) w spełnia w pełni te potrzeby. Ponadto ulepszenia i funkcje nowej wersji umożliwią opracowanie solidnych nowych projektów urządzeń do zastosowań biznesowych, przemysłowych, transportowych, rządowych i medycznych.

Czym jest DEY?

DEY to otwarta i ogólnodostępna dystrybucja Linuksa oparta na Yocto Project™. Jest to dystrybucja referencyjna dla rodziny produktów Digi ConnectCore wbudowanych systemów na modułach, komputerów jednopłytkowych (SBC) i zestawów deweloperskich, i oparta jest na Poky, referencyjnej dystrybucji Yocto Project Linux. Digi Embedded Yocto obejmuje dostosowania do sprzętu Digi, a także gotowe rozszerzenia oprogramowania, które nie są częścią standardowego projektu Yocto, które pomagają szybciej wprowadzać produkty Digi na rynek.

Digi Embedded Yocto służy do przeprowadzania kompleksowej walidacji pakietu BSP w modułach SOM oraz komputerach jednopłytowych Digi. Możliwe jest dodatkowe dostosowanie, tworząc własną dystrybucję opartą na Digi Embedded Yocto. Instancja Digi Yocto, Digi Embedded Yocto, zapewnia szeroką gamę bibliotek pomocniczych i dokumentacji, które pomagają w opracowaniu kolejnego projektu i wejściu gotowych produktów na rynek.

 • Software Development Kit (SDK): Digi Embedded Yocto zawiera wstępnie skompilowany zestaw narzędzi C/C++. Można go użyć do krzyżowej kompilacji aplikacji, aby działały na wbudowanych platformach Digi.
 • Wstępnie skompilowane obrazy: Digi Embedded Yocto zawiera gotowe obrazy referencyjne, które przyspieszają proces programowania.
 • Dokumentacja: Digi Embedded Yocto jest dostarczany z obszerną dokumentacją obejmującą wszystkie aspekty techniczne produktów Digi ConnectCore.
 • Rozszerzenia oprogramowania: Digi Embedded Yocto ma na celu skrócenie czasu wprowadzania produktu na rynek dzięki powszechnym i prostym w użyciu funkcjom oprogramowania, które działają od razu po wyjęciu z pudełka.

Najnowsza wersja Digi Embedded Yocto, DEY 4.0-r1, oparta jest na wersji Yocto Project™ 4.0 (kirkstone).

Wydanie oparte na Yocto 4.0 (kirkstone) zawiera następujące aktualizacje pakietów:

 • Nowy zestaw narzędzi oparty na GLIBC-2.35. Projekt GNU C Library zapewnia podstawowe biblioteki dla jądra Linuksa.
 • Zaktualizowano Qt 5.15.3. Qt to wieloplatformowe oprogramowanie do tworzenia graficznych interfejsów użytkownika oraz wieloplatformowych aplikacji, które działają na różnych platformach programowych i sprzętowych, takich jak systemy wbudowane, z niewielkimi lub żadnymi zmianami w bazowym kodzie, pozostając jednocześnie natywną aplikacją z natywnymi możliwościami i prędkością.
 • Zaktualizowano bluez5 do wersji 5.64. BlueZ to oficjalny stos Bluetooth dla Linuksa.
 • Zaktualizowano gstreamer 1.0 do wersji 1.20.1. GStreamer to platforma multimedialna oparta na potokach, która łączy ze sobą szeroką gamę systemów przetwarzania multimediów w celu realizacji złożonych przepływów pracy.
 • Zaktualizowano OpenSSL do wersji 3.0.2. OpenSSL to biblioteka oprogramowania dla aplikacji zapewniających bezpieczną komunikację w sieciach, która zapobiega podsłuchiwaniu i konieczności identyfikacji strony po drugiej stronie.
 • Zaktualizowano BusyBox do wersji 1.35.0. BusyBox to pakiet oprogramowania, który zapewnia kilka narzędzi systemu Unix w jednym pliku wykonywalnym. Wiele narzędzi, które zapewnia, jest zaprojektowanych do pracy z interfejsami dostarczanymi przez jądro Linuksa.
 • Zaktualizowano NetworkManager do wersji 1.36.2. Standardowe narzędzie sieciowe Linux.
 • Aktualizacje pakietów i poprawki bezpieczeństwa.
 • Zaktualizowano narzędzie mca do wersji 1.26. Narzędzie wiersza poleceń Digi, które ułatwia ustawianie wewnętrznych zmiennych Micro Controller Assist (MCA) i aktualizowanie jego oprogramowania układowego, co pomaga procesorom w zaawansowanych operacjach związanych z zarządzaniem energią, bezpieczeństwem i niezawodnością systemu.
 • Zaktualizowano oprogramowanie układowe i sterownik karty QCA65x4 Wi-Fi, aby uwzględnić obsługę rozszerzeń Cisco (qcacld-2.0).

Dodatkowe zawarte funkcje:

 • Obsługa podwójnego rozruchu zintegrowana w warstwie meta-cyfrowej. Aktualizacja oprogramowania wbudowanego urządzenia często oznacza aktualizację całego systemu, a nie tylko zastępowanie plików. Pełna aktualizacja systemu stwarza ryzyko, że system nie będzie mógł się uruchomić, jeśli na przykład podczas procesu aktualizacji nastąpi przerwa w zasilaniu. Mechanizm podwójnego rozruchu - który duplikuje partycje systemowe i przeprowadza aktualizację na nieużywanej partycji — zapewnia, że urządzenie zawsze może się uruchomić. W przypadku Digi ConnectCore MP15 ta funkcja jest wstępnie skonfigurowana, co upraszcza wdrażanie tego kluczowego dla bezpieczeństwa mechanizmu.
 • Wprowadzono obsługę nowej rodziny MP1 SOM opartej na rodzinie MPU STM32MP1 firmy STMicroelectronics.
 • Obrazy z demonstracjami graficznymi Crank (dey-image-crank) oraz pierwszorzędną dokumentacją. Jak dobrze wiadomo, innowacyjność interfejsu użytkownika ma kluczowe znaczenie, a wchodzenie na rynek ze słabej jakości ekranem dotykowym jest nie do zaakceptowania. Struktura oprogramowania TheCrank, zwana Storyboard, pomaga z łatwością ulepszać UX, czego efektem są wyrafinowane, inspirujące graficzne interfejsy użytkownika, które zapewniają wyjątkowe wrażenia użytkownika, które pomogą wyróżnić Twój produkt z tłumu!
 • Dodano demonstrację obsługi chmury dla CC6UL i CCMP15, w tym referencyjną implementację konfiguracji interfejsów Ethernet i Wi-Fi z chmury.
 • Dla nowego członka rodziny Digi ConnectCore, Digi ConnectCore MP1, dodano funkcjonalność skoncentrowaną na wzmocnieniu bezpieczeństwa:
  • Zaufane oprogramowanie układowe ARM (TF-A)
  • Trusted Execution Environment (OP-TEE), obszar na głównym procesorze oddzielony od głównego wbudowanego systemu operacyjnego (OS). Zapewnia, że dane są przechowywane, przetwarzane i chronione w bezpiecznym środowisku.

Firma Digi stale dostarcza najlepszą dokumentację, która prowadzi przez każdy krok w celu pomyślnego wprowadzenia nowych projektów produktów.

Pozostałe aktualności:

Oferta bezprzewodowych rozwiązań przemysłowych dla aplikacji w transporcie publicznym

Oferta bezprzewodowych rozwiązań przemysłowych dla aplikacji w...

Firma Lantech, uznany dostawca przewodowych rozwiązań sieci Ethernet, rozwija również ofertę za sprawą...

piątek, 2 czerwiec, 2023 Więcej

Płyta główna EMX-R680P formatu Mini-ITX firmy Avalue z elastycznymi opcjami rozbudowy dla nadchodzącej ery aplikacji AI

Płyta główna EMX-R680P formatu Mini-ITX firmy Avalue z elastycznymi...

Avalue EMX-R680P formatu ITX z obsługą 12./13. generacji procesorów Intel (LGA 1700) z TDP do 125W

piątek, 2 czerwiec, 2023 Więcej

Jak przyspieszyć wdrożenie infrastruktury sieci Open RAN?

Jak przyspieszyć wdrożenie infrastruktury sieci Open RAN?

Od obniżonych kosztów i lepszej wydajności po szybsze wdrażanie i większą elastyczność, zalety O-RAN są oczywiste.

środa, 31 maj, 2023 Więcej

Firma Microchip rozszerza rodzinę PHY Gigabit Ethernet odpornych na promieniowanie

Firma Microchip rozszerza rodzinę PHY Gigabit Ethernet odpornych na...

Firma Microchip Technology rozszerzyła swoje odporne na promieniowanie (RT) urządzenia Ethernet PHY.

wtorek, 30 maj, 2023 Więcej

L803PLE nowy moduł komunikacyjny 5G + GNSS firmy Mobiletek

L803PLE nowy moduł komunikacyjny 5G + GNSS firmy Mobiletek

L803PLE to nowy moduł firmy Mobiletek, oferujący obsługę sieci w standardach 5G, dysponujący również odbiornikiem...

poniedziałek, 29 maj, 2023 Więcej

Microchip zaktualizował narzędzia programistyczne i debuggery wraz z nowej generacji produktami MPLAB® ICD 5 i MPLAB PICkit™ 5

Microchip zaktualizował narzędzia programistyczne i debuggery wraz z...

Nowe debuggery/programatory MPLAB® ICD 5 i MPLAB PICkit™ 5 firmy Microchip oferują możliwość zdalnego programowania.

poniedziałek, 29 maj, 2023 Więcej