Avalue Technology Inc., globalny dostawca rozwiązań dla komputerów przemysłowych i członek Titanium Intel® Internet of Things Solutions Alliance, dostarcza pełną gamę inteligentnych rozwiązań dla handlu detalicznego, inteligentnej opieki zdrowotnej, inteligentnej produkcji, transportu i rozwiązań wbudowanych. Według prognozy globalnej firmy badawczej Markets&Markets, globalny rynek IoT ma wzrosnąć z 300 mld USD w 2021 r. do 650,5 mld USD w 2026 r., przy CAGR na poziomie 16,7%. Handel detaliczny, produkcja oraz sektor energetyczny oraz aplikacje użyteczności publicznej pozostają obszarami o większym zapotrzebowaniu na IoT. Wyjątkowo niski pobór mocy podczas pracy i w trybie gotowości, szybka komunikacja oraz lepsza analiza dużych zbiorów danych i możliwości procesów to krytyczne czynniki sukcesu na rynku IoT. Oferując pełne spektrum produktów IoT, od płytek drukowanych, przez komputery typu box po systemy z ekranem dotykowym, Avalue spełnia wymagania przemysłowego Internetu Rzeczy nowej generacji i przetwarzania brzegowego.
Firma Avalue zaprezentowała częściowo wzmocnione komputery typu box PC NUC-TGU i szybkie w implementacji ACS10-TGU. Oba komputery wyposażone są w procesor Intel® Tiger Lake UP3 11. generacji, który został specjalnie zaprojektowany do operacji związanych z IoT. Wysokowydajny procesor z kartą graficzną Intel® Iris® Xe zwiększa wydajność nawet o 2,95 razy, a wydajność jednowątkowa i wielowątkowa wzrasta odpowiednio o 23% i 19%. Połączony efekt gigantycznego skoku wydajności obliczeniowej, znakomitego układu graficznego/multimediów i efektów graficznych oraz przetwarzania w czasie rzeczywistym z niskimi opóźnieniami, umożliwia rozwiązaniom Avalue NUC-TGU i ACS10-TGU wykonywanie krytycznych zadań wymagających nieprzerwanej pracy oraz zaawansowanych symulacji i analiz funkcje, przyspieszając przejście firm na analizę wizualną AI, głębokie uczenie się, inteligentny handel detaliczny, precyzyjną opiekę zdrowotną, automatykę przemysłową i inteligentne miasto.
Poza znakomitą wydajnością i szybką reakcją, zarówno NUC-TGU, jak i ACS10-TGU są kompaktowe i łatwe w konfiguracji, mają interfejsy I/O z dużymi możliwościami rozbudowy i elastyczną konstrukcję pamięci masowej oraz obsługują grafikę o wysokiej rozdzielczości. Co więcej, ich stabilna, szybka łączność sprawia, że idealnie nadają się do zastosowań IoT, które wymagają informacji zwrotnych i analiz w czasie rzeczywistym. Dzięki swojej kompleksowej architekturze, ACS10-TGU ma przewagę pod względem kosztów rozwoju i krótkiego czasu wdrożenia. Obsługuje temperaturę pracy do 50 ℃, pomyślnie przeszedł test wstrząsów 50G, obsługuje do 32 GB pamięci DDR4 3200 MHz, gniazdo rozszerzeń M.2 Key B/E oraz szeroką gamę portów we/wy (2 porty COM, 6 portów USB, 2 porty DP++ i 2 porty Ethernet). ACS10-TGU jest również mały i kompaktowy i może być szybko wdrożony, dzięki czemu idealnie nadaje się do kiosków detalicznych i oznakowań cyfrowych, inteligentnych systemów dostępu do biur i nadzoru wideo.
W porównaniu do ACS10-TGU, NUC-TGU zapewnia również doskonałe wykorzystanie przestrzeni dzięki swojej lekkiej i cienkiej konstrukcji. Jest bardziej ukierunkowany na zastosowania półprzemysłowe i niestandardowe usługi, umożliwiając wszechstronne projektowanie logo i koloru nadwozia. Zapewnia do 32 GB pamięci DDR4 3200 MHz i szeroki zakres połączeń we/wy (2 x RS232/422/485, 6 x porty USB z przodu i z tyłu, 2 x HDMI 2.0b, 1 x wyjście liniowe i 2,5 GbE/1 GbE dwa porty Ethernet). Jeśli chodzi o instalację, komputer stacjonarny NUC-TGU umożliwia wybór podstawy biurkowej, uchwytu ściennego lub szyny DIN oraz blokady Kensington w celu zapewnienia ochrony. Częściowo wzmocniony system NUC-TGU jest szczególnie odpowiedni do użytku w obliczeniach brzegowych, analizie przepływu ruchu i rozpoznawaniu twarzy w inteligentnym handlu detalicznym, telemedycynie oraz inteligentnej opiece zdrowotnej.