Sieci o niskim poborze mocy (LPWAN) rozwijają się szybko, ponieważ przedsiębiorstwa i zakłady przemysłowe starają się zarządzać coraz bardziej złożonymi potrzebami sieciowymi. Raporty rynkowe przewidują, że światowy rynek LPWAN – mierzony na 982,9 mln USD w 2019 r. – ma wzrosnąć o 84,3% w latach 2021–2029. Różne przypadki użycia LPWAN obejmują śledzenie zasobów, rolnictwo precyzyjne, zdalne monitorowanie sprzętu, zarządzanie wodą i ściekami, oraz wdrożenia „zielonych technologii”, takie jak oświetlenie słoneczne, wiatrowe i systemy inteligentnego oświetlenia miejskiego.
Jedną z najszybciej rozwijających się, najbardziej sprawnych i łatwych do wdrożenia technologii LPWAN jest LoRaWAN®, globalnie standaryzowana przez LoRa Alliance®. Aby zaspokoić potrzeby tego szybko rozwijającego się rynku, Digi przejęło Haxiot Inc., dostawcę kompletnych, kompleksowych rozwiązań LoRaWAN, a już teraz wprowadza na rynek swój pierwszy zestaw startowy Digi LoRaWAN.
LoRa oznacza „Long Range” czyli Daleki Zasięg, a LoRaWAN oznacza „Rozległą sieć dalekiego zasięgu”. LoRaWAN to bezpieczny, bezprzewodowy protokół dla rozległych sieci przy użyciu radia LoRa. Protokół ten umożliwia urządzeniom o niskim poborze mocy komunikowanie się z aplikacjami podłączonymi do Internetu za pośrednictwem połączeń bezprzewodowych o dużym zasięgu. Działając jak sieć gwiaździsta, LoRaWAN wykorzystuje scentralizowaną bramę do komunikacji z punktami połączeń lub „węzłami” w całej sieci.
Zestaw rozwojowy Digi LoRaWAN został zaprojektowany do obsługi prototypowania w celu szybkiego wprowadzenia produktu na rynek. Zestaw zapewnia wszystko, co jest potrzebne do szybkiej i bezpiecznej konfiguracji LoRaWAN, w tym łącze w uplink i downlink, czujnik temperatury, cyfrowe wejście oraz wbudowane API programistyczne.
LoRaWAN przeznaczony jest dla przedsiębiorstw, producentów OEM oraz integratorów systemów, którzy chcą sprawnych, szybkich we wdrażaniu i ekonomicznych rozwiązań LPWAN dla urządzeń o niskim poborze mocy. Niezależnie od tego, czy wdrażasz sieć na całym obszarze rolniczym, farmę fotowoltaiczną czy inteligentne oświetlenie miejskie, możesz mieć pewność niezawodnej i bezpiecznej łączności.
Przyjrzyjmy się kluczowym korzyściom, jakie firmy poszukujące rozwiązań IoT powinny rozważyć Digi LoRaWAN przy wdrażaniu IoT.
LoRaWAN wykorzystuje bezpłatne, nielicencjonowane częstotliwości radiowe na całym świecie, z których można korzystać w dowolnym miejscu na świecie. Protokół LoRaWAN jest ustandaryzowany i szeroko dostępny, a technologia jest teraz dostępna w połączonym, ogólnoświatowym ekosystemie zarządzanym przez LoRa Alliance®.
Wykorzystując niskie zużycie energii i duży zasięg, połączenia LoRaWAN penetrują struktury, takie jak betonowe budynki, co daje mu ogromną przewagę nad innymi protokołami, takimi jak Wi-Fi. Sieć gotowa do pracy w chmurze może bezproblemowo przesyłać i odbierać dane z odległości do 15 km na obszarach podmiejskich i 5 km na obszarach miejskich. Co więcej, pojedyncza brama może obsługiwać tysiące urządzeń IoT.
Korzystając z tego zestawu, Digi stara się wyeliminować bariery w adopcji w obecnym ekosystemie LoRaWAN, które obejmują zaporowe koszty wynikające z kumulacji marż dostawców oraz integratorów. Kompleksowe rozwiązanie firmy Digi znacznie zmniejsza koszty integracji i złożoność łańcucha dostaw oraz przyspiesza czas rozwoju. Klienci mogą również skorzystać z niższego całkowitego kosztu posiadania (TCO) przy krótszym czasie wprowadzania produktu na rynek.
Kluczowym problemem w przypadku wdrożeń LPWAN jest ilość i częstotliwość transmisji danych. Zachowując swoje możliwości w zakresie niskiego zużycia energii, LoRaWAN oferuje wiele opcji konfiguracji zapewniających niskie opóźnienia lub długi czas pracy baterii. Sieć sterowana zdarzeniami, która wykorzystuje inteligentne czujniki zapewniające monitorowanie i kontrolę w czasie rzeczywistym. Mogą to być na przykład dane z systemów HVAC, temperatury otoczenia i oświetlenia. Czujniki umieszczone w trudno dostępnych miejscach mogą być używane do pomiarów w czasie rzeczywistym i mogą być włączane lub wyłączane na odległość.
Dzięki funkcjonalności downlink i multicast, dużej pojemności i scentralizowanej architekturze, LoRaWAN jest optymalny dla projektów IoT zorientowanych na sterowanie. LoRaWAN został zaprojektowany tak, aby dwukierunkowa komunikacja sieci maksymalizowała wydajność jej funkcji czujników i poleceń. Pojedyncza brama może łączyć tysiące czujników w dużym budynku, kampusie lub kilku przecznicach miejskich. Nasze konfiguracje systemu obsługują nie tylko czas rzeczywisty, aplikacje o niskim opóźnieniu, ale także obsługują zoptymalizowane pod kątem baterii opcje sterowania o wysokim opóźnieniu.
Warstwowa architektura LoRaWAN nie oznacza, że konfiguracja sieci musi być skomplikowana. Kompleksowe rozwiązanie LoRaWAN firmy Digi oferuje zautomatyzowane narzędzia do udostępniania. Aplikację „Scan & Go” X-ON można dostosować do potrzeb klientów korporacyjnych, aby uprościć procesy ręcznej instalacji w bezpiecznej i niezawodnej sieci dzięki naszemu pełnemu pakietowi narzędzi do zarządzania i kontroli.
Firma Avalue Technology Inc., zaprezentowała dwa nowe, ultrasmukłe systemy bezwentylatorowe - ACS-ALUC i ACS-ADNC -...
Grupa YAGEO wprowadza do oferty nową generację transformatorów o wysokiej izolacji do zastosowań w systemach...
LPT2400/71DMN firmy YAGEO Group to wytrzymała, wysokowydajna antena zaprojektowana z myślą o bezproblemowej łączności...
Firma Microchip Technology, ogłosiła dwa nowe kamienie milowe dla swojej technologii wzmocnionej na promieniowanie...
Firma Avalue Technology Inc. ogłosiła premierę swojego nowego, bezwentylatorowego, wytrzymałego systemu wbudowanego...
Przegląd produktów firmy Microchip zawiera wybór najnowszych rozwiązań oraz projektów referencyjnych.