Dodano: wtorek, 06 wrzesień 2022r. Producent: MaxLinear

Mosty PCIe oraz szeregowe transceivery MaxLinear w wysokowydajnych serwerach konsolowych Digi Connect® IT

Firma MaxLinear Inc. ogłosiła, że Digi International, światowy lider w dziedzinie produktów i usług łączności IoT, wybrał mosty PCIe i szeregowe transceivery MaxLinear dla wysokowydajnych serwerów dostępu do konsoli Digi Connect® IT stosowanych w centrach danych i na rynkach infrastrukturalnych.

Ponieważ charakter zatrudnienia stale się zmienia, zdalny dostęp stał się kluczową strategią w miejscu pracy, zwiększając zapotrzebowanie na bezpieczne zdalne zarządzanie centrami danych i urządzeniami. Serwery dostępu do konsoli Digi Connect® IT zapewniają pracownikom zdalnym szybką łączność, aby bezpiecznie i niezawodnie monitorować wydajność, rozwiązywać problemy i dostarczać niezawodne kopie zapasowe w serwerowni, w oddziałach lub w innych zdalnych lokalizacjach.

Serwery konsolowe muszą łączyć do 96 serwerów jednocześnie za pomocą protokołów szeregowych, takich jak RS-232. Mosty PCIe firmy MaxLinear zapewniają szeroką rozbudowę portów szeregowych, którą można łatwo skalować zgodnie z wymaganiami klientów dotyczącymi łączności. Produkty te są dobrze dopasowane do szybko rozwijającego się segmentu 64-portowych (i wyższych) serwerów konsolowych. Zgodność pinów w całej rodzinie i interfejsie magistrali rozszerzeń umożliwia łatwe skalowanie od 4 do 16 portów szeregowych na jednej linii PCIe.

Dzięki rozwojowi aplikacji IoT oraz pamięci masowych w chmurze rynek centrów danych rośnie i oczekuje się, że do 2024 r. osiągnie przychody przekraczające 69 miliardów dolarów, zgodnie z szacunkami Research and Markets”, powiedział James Lougheed, wiceprezes ds. marketingu, wysokowydajnych urządzeń analogowych i akceleratorów w firmie MaxLinear. „MaxLinear jest zaangażowany w dostarczanie szerokiej gamy produktów do obsługi rynku centrów danych, w tym mostów PCIe, szeregowych urządzeń nadawczo-odbiorczych, akceleratorów pamięci masowej, optycznych urządzeń nadawczo-odbiorczych, regulatorów mocy, sieci Ethernet PHY i przełączników. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy współpracować z Digi i dostarczamy kluczowe komponenty do ich serwerów dostępu do konsoli, które można znaleźć w centrach danych na całym świecie”.

MaxLinear jest liderem na rynku mostków PCIe i od lat jest niezawodnym dostawcą komponentów dla firmy Digi” - powiedział Terry Schneider, wiceprezes ds. łańcucha dostaw w firmie Digi. „Jesteśmy zaangażowani w dostarczanie bezpiecznych i innowacyjnych produktów, które zapewniają niezrównaną niezawodność w aplikacjach łączności zdalnej. Integrując technologie MaxLinear, Digi może nadal zapewniać doskonałość w serwerach zdalnego dostępu do konsoli Digi Connect z większą skalowalnością i wydajnością”.

Pozostałe aktualności:

BD9S402MUF-C układ przetwornicy Buck firmy ROHM dla nowej generacji aplikacji ADAS w zastosowaniach motoryzacyjnych

BD9S402MUF-C układ przetwornicy Buck firmy ROHM dla nowej generacji aplikacji ADAS...

Firma ROHM opracowała układ scalony przetwornika DC/DC w topologii Buck z wbudowanym regulatorem przełączania MOSFET

wtorek, 27 wrzesień, 2022 Więcej

Szkolenie Hands-On Google/AWS Cloud in Minutes z rozwiązaniami PIC®/AVR®

Szkolenie Hands-On Google/AWS Cloud in Minutes z rozwiązaniami PIC®/AVR®

Gamma jako oficjalny dystrybutor firmy Microchip w Polsce ma przyjemność zaprosić Państwa na prezentację oraz szkolenie

wtorek, 27 wrzesień, 2022 Więcej

Zaawansowane sterowanie głosem w interfejsach HMI dzięki Digi ConnectCore® Voice Control

Zaawansowane sterowanie głosem w interfejsach HMI dzięki Digi ConnectCore® Voice...

Oprogramowanie Digi ConnectCore® Voice Control, do sterowania głosowego dla rodziny systemów w module ConnectCore (SOM).

wtorek, 27 wrzesień, 2022 Więcej

1.8” komputer jednopłytkowy EZX-EHLP firmy Avalue dla aplikacji wbudowanych nowej generacji

1.8” komputer jednopłytkowy EZX-EHLP firmy Avalue dla aplikacji wbudowanych nowej...

Nowe, komputery jednopłytkowe EZX-EHLP w formacie 1,8 cala, wyposażone w procesor Intel® Pentium®/Celeron®/Atom™ SoC BGA przynoszą wydajność dla...

poniedziałek, 26 wrzesień, 2022 Więcej

Czujniki magnetorezystancyjne (TMR) serii RedRock fimy Coto jako alternatywa dla czujników Halla

Czujniki magnetorezystancyjne (TMR) serii RedRock fimy Coto jako alternatywa dla...

W związku z niedawnymi niedoborami czujników Halla w łańcuchu dostaw, coraz więcej inżynierów projektowych zwróciło się ku technologii TMR, aby...

czwartek, 22 wrzesień, 2022 Więcej

Układy FPGA SmartFusion® 2 i IGLOO® 2 firmy Microchip z certyfikacjami bezpieczeństwa funkcjonalnego IEC 61508 SIL 3 dla pojedyńczego zdarzenia SEU

Układy FPGA SmartFusion® 2 i IGLOO® 2 firmy Microchip z certyfikacjami...

Firma Microchip Technology kontynuuje certyfikację swoich produktów i narzędzi zgodnie z branżowymi specyfikacjami bezpieczeństwa, dodając pakiety...

czwartek, 22 wrzesień, 2022 Więcej