Wraz ze wzrostem zapotrzebowania rynku na zabezpieczenia, platformy muszą również szybko ewoluować, aby chronić się przed cyberatakami podczas uruchamiania, aktualizacji systemu w czasie rzeczywistym. W obliczu tych nowych zagrożeń projektanci nie mogą zakładać, że sprzęt, którego używają, jest godny zaufania i muszą zacząć szukać nowej technologii w celu zabezpieczenia swoich systemów. Dlatego też firma Microchip Technology Inc. ogłosiła swoją w pełni konfigurowalną, opartą na mikrokontrolerze rodzinę urządzeń CEC1736 Trust Shield, która rozwiązuje to wyzwanie, wykraczając poza wytyczne NIST 800-193 Platform Firmware Resiliency z ochroną oprogramowania, która obejmuje proces bezpiecznego rozruchu, ustanawiając jednocześnie cały łańcuch zaufania dla platformy systemowej.
Potężny mikrokontroler CEC1736 bazujący na 96MHz rdzeniu Arm® Cortex®-M4, rozszerza ofertę Microchip o rozwiązanie zapewniające cyberodporność sprzętu końcowego. Jest to w pełni konfigurowalna platforma zaufania działająca w czasie rzeczywistym, która umożliwia ochronę oprogramowania sprzętowego w czasie wykonywania aktualizacji pamięci Flash SPI. Funkcja atestacji dostarcza wiarygodnych dowodów, aby upewnić się, że krytyczne urządzenia na platformie są autentyczne. Funkcje zarządzania cyklem życia i przenoszenia własności chronią tajemnice przez cały cykl życia produktu końcowego i podczas przenoszenia własności produktu, umożliwiając różnym operatorom bezpieczne korzystanie z platformy systemowej bez narażania poufnych informacji.
„Zakładanie wiarygodności sprzętu jest już nie do zaakceptowania i konieczne jest zarówno oczekiwanie, jak i ochrona przed nieautoryzowanymi komponentami oprogramowania układowego, a także nieufność do komponentów peryferyjnych, dopóki nie zostanie udowodniona ich wiarygodność” – powiedział Ian Harris, wiceprezes jednostki biznesowej Microchip Computing Product „Nasza rodzina CEC1736 Trust Shield zapewnia kompletne rozwiązanie tych wyzwań, które upraszcza opracowywanie i udostępnianie kluczy i innych tajemnic, jednocześnie przyspieszając czas wprowadzania na rynek i zapewniając elastyczność, aby wyprzedzać zagrożenia”
Zaawansowany sprzętowy zestaw szyfrów kryptograficznych z rodziny CEC1736 Trust Shield jest wyposażony w algorytmy AES-256, SHA-512, RSA-4096, ECC o rozmiarze klucza do 571 bitów oraz algorytm podpisu cyfrowego krzywej eliptycznej (ECDSA) z kluczem o długości 384 bitów. Sprzętowa, 384-bitowa, fizycznie nieklonowalna funkcja (PUF) zapewnia unikalny klucz główny, symetryczny klucz tajny, generowanie i ochronę klucza prywatnego. Zaawansowane rozwiązanie root of trust and security, które spełnia wytyczne bezpieczeństwa NIST 800-193 i OCP, pozwala na szybkie przyjęcie najnowszych osiągnięć i standardów bezpieczeństwa.
Rodzina CEC1736 Trust Shield firmy Microchip obejmuje układy, oprogramowanie, narzędzia, płytę rozwojową i funkcje udostępniania, które zapewniają kompleksową ochronę oprogramowania sprzętowego platformy, której potrzebują dziś klienci.
„Bezpieczeństwo to kwestia ciągłości biznesowej, prywatności konsumentów i bezpieczeństwa narodowego, dlatego wszyscy są odpowiedzialni za zapewnienie ich ochrony” powiedział Frédéric Thomas, dyrektor ds. technologii w Kudelski IoT, wiodącego eksperta ds. bezpieczeństwa IoT. „Microchip podjął ważne środki, aby zapewnić, że rodzina CEC1736 Trust Shield jest odporna na zaawansowane metody ataków, współpracując z nami w celu niezależnej oceny sprzętu w naszych zaawansowanych laboratoriach bezpieczeństwa. Powinno to zapewnić klientom Microchip pewność, że pracują z bezpiecznym, najnowocześniejszym mikrokontrolerem, który przyczynia się do ogólnego bezpieczeństwa połączonego świata”
Łatwe w użyciu narzędzia programistyczne firmy Microchip dla rodziny CEC1736 Trust Shield obejmuj Trust Platform Design Suite (TPDS), konfiguratora z graficznym interfejsem użytkownika (GUI) do odkrywania możliwości, definiowania konfiguracji tajnych zabezpieczeń i udostępniania ich na potrzeby prototypowania oraz produkcji. MPLAB® Harmony firmy Microchip, w pełni zintegrowana platforma do tworzenia wbudowanego oprogramowania, upraszcza konfigurację urządzeń, wybór bibliotek i tworzenie aplikacji. Dostępna jest też płyta ewaluacyjna CEC1736 Development Board (EV19K07A)
Sieci IoT łączą miliardy urządzeń na całym świecie, co czyni je głównym celem cyberataków, dlatego aby chronić te...
Microchip Technology wprowadza na rynek kontrolery ekranów dotykowych z obsługą zakrzywionych i kształtowanych...
Microchip Technology wykorzystuje moc sztucznej inteligencji (AI), aby pomóc programistom w pisaniu i debugowaniu kodu.
Rozwiązania firmy Microchip Technology zaspokajają potrzeby wydajnej i bezpiecznej infrastruktury ładowania pojazdów EV
6 marca 2025 roku w Tarczyński Arena Wrocław odbędą się największe targi branży elektronicznej w Polsce - TEK.day 2025
Firma Avalue Technology producent przemysłowych komputerów wbudowanych zaprezentowała swój najnowszy katalog produktów.