Projektanci systemów kwalifikujących się do lotów kosmicznych mają wielką potrzebę skrócenia czasu, kosztów i ryzyka ich opracowywania. Firma Microchip zaproponowała koncepcję rozpoczęcia prac od komercyjnych urządzeń z półki (COTS), a następnie zastąpienia ich częściami ekwiwalentnymi odpornymi na promieniowanie kosmiczne (RT). Dlatego też firma Microchip rozszerzyła swoją rodzinę opartych na technologii COTS urządzeń RT SuperFlash® dla tych zastosowań i wprowadza 64-Mbitowe pamięci NOR Flash z szeregowym interfejsem quad I/O o niezrównanej tolerancji całkowitej dawki jonizującej (TID) o wartości 50 kiloradów (krad) do użytku w trudnych warunkach lotniczych, kosmicznych oraz systemach klasy militarnej.
„Urządzenie SST26LF064RT SuperFlash zapewnia najlepszą wydajność TID na rynku w 64-Mbitowym szeregowym rozwiązaniu z czterema wejściami/wyjścia, które współpracuje z dowolnymi układami FPGA opartymi na SRAM w różnorodnych zastosowaniach kosmicznych” - powiedział Bob Vampola, zastępca wiceprezesa Aerospace and Defense w Microchip. „Pamięć ta jest idealnym wyborem dla systemów wykorzystywanych w konstelacjach satelit o niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO) i innych trudnych warunkach narażonych na promieniowanie, w których do przechowywania krytycznego kodu oprogramowania lub strumienia bitów, który napędza cały system, wymagana jest towarzysząca pamięć flash”
Produkty pamięci flash Microchip SuperFlash NOR wykorzystują zastrzeżoną architekturę komórek z dzielonymi bramkami w celu poprawy wydajności, przechowywania danych i niezawodności w porównaniu z konwencjonalnymi pamięciami flash z bramką stosową. Eliminują one złożoność przełączania zarządzania energią, aby osiągnąć najwyższy w branży TID, nawet gdy pamięć jest nadal obciążona i działa w systemach takich jak satelitarne komputery pokładowe i różne typy sterowników silników, czujników, paneli słonecznych czy dystrybucji zasilania. Sprawdzona w zastosowaniach przemysłowych technologia RT SuperFlash firmy Microchip została zaoferowana jako rozwiązanie z interfejsem równoległym wraz z 64-Mbitowym urządzeniem SST38LF6401RT, które jest teraz dostępne w opcji kosmicznej i lotniczej. Dzięki produktowi SST26LF064RT projektanci mają teraz również opcję 64 Mbitowej pamięci szeregowej z czterema wejściami/wyjściami.
W nocie aplikacyjnej wyjaśniono, jak korzystać z szeregowego 64-Mbitowego urządzenia SuperFlash z płytką ewaluacyjną pamięci flash SST26LF064RT firmy Microchip i układami FPGA z pamięcią SRAM klasy kosmicznej. Podobnie jak pamięć równoległa SuperFlash firmy Microchip, opcja pamięci szeregowej SuperFlash może być również używana jako pamięć konfiguracyjna z układem FPGA i innymi rozwiązaniami firmy Microchip, takimi jak oparty na rdzeniu ARM® Cortex®-M7 wzmocnionym przed promieniowanie mikrokontrolerem SAMRH707. Może być również używana ze wzmocnionymi przed promieniowaniem komponentami PolarFire® FPGA do m.in. obsługi rekonfiguracji systemu podczas lotu.
Sieci IoT łączą miliardy urządzeń na całym świecie, co czyni je głównym celem cyberataków, dlatego aby chronić te...
Microchip Technology wprowadza na rynek kontrolery ekranów dotykowych z obsługą zakrzywionych i kształtowanych...
Microchip Technology wykorzystuje moc sztucznej inteligencji (AI), aby pomóc programistom w pisaniu i debugowaniu kodu.
Rozwiązania firmy Microchip Technology zaspokajają potrzeby wydajnej i bezpiecznej infrastruktury ładowania pojazdów EV
6 marca 2025 roku w Tarczyński Arena Wrocław odbędą się największe targi branży elektronicznej w Polsce - TEK.day 2025
Firma Avalue Technology producent przemysłowych komputerów wbudowanych zaprezentowała swój najnowszy katalog produktów.