Nowe 150V tranzystory HEMT w technologii GaN serii GNE10xxTB firmy ROHM, zwiększają napięcie wytrzymywane bramki (napięcie znamionowe bramka-źródło) do wiodących w branży 8V – idealnych do zastosowań w obwodach zasilania urządzeń przemysłowych, takich jak stacje bazowe i centra danych wraz z urządzeniami komunikacyjnymi IoT.
W ostatnich latach – ze względu na rosnące zapotrzebowanie na systemy serwerowe w odpowiedzi na rosnącą liczbę urządzeń IoT – poprawa wydajności konwersji energii i zmniejszenie rozmiaru stały się ważnymi kwestiami, które wymagają dalszych postępów w sektorze urządzeń zasilających.
Ponieważ urządzenia GaN na ogół zapewniają wyższą charakterystykę przełączania i niższą odporność na włączanie niż urządzenia krzemowe, oczekuje się, że przyczynią się one do mniejszego zużycia energii przez różne zasilacze i większą miniaturyzację komponentów peryferyjnych.
Wraz z masową produkcją wiodących w branży urządzeń SiC i bogatych w funkcje urządzeń krzemowych, firma ROHM opracowała urządzenia GaN, które osiągają doskonałą pracę w wysokich częstotliwościach w zakresie średniego napięcia, co pozwala dostarczać rozwiązania zasilające dla szerszej gamy zastosowań.
Nowe produkty wykorzystują oryginalną strukturę, która podnosi napięcie znamionowe bramki-źródła z konwencjonalnych 6V do 8V. W rezultacie zapobiega się degradacji, nawet jeśli podczas przełączania wystąpią przepięcia przekraczające 6V, co przyczynia się do poprawy marginesu projektowego i większej niezawodności w obwodach zasilających. Seria GNE10xxTB jest oferowana w bardzo wszechstronnej obudowie, charakteryzującej się doskonałym rozpraszaniem ciepła i dużym prądem, co ułatwia obsługę podczas procesu montażu.
„ROHM zarejestrował urządzenia GaN, które przyczyniają się do większej oszczędności energii i miniaturyzacji pod marką EcoGaN™ i pracuje nad rozszerzeniem oferty o urządzenia poprawiające wydajność. W przyszłości firma ROHM będzie nadal rozwijać układy sterujące, które wykorzystują technologię zasilania analogowego, taką jak Nano Pulse Control™ i moduły zawierające te układy scalone, a także rozwiązania zasilające, które przyczyniają się do zrównoważonego społeczeństwa poprzez maksymalizację sprawności urządzeń GaN.” powiedział Profesor Masayoshi Yamamoto, Graduate School of Engineering, Nagoya University
W tym roku japońskie Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu (METI) wyznaczyło cel 30% oszczędności energii w nowych centrach danych do 2030 r. – czyli za mniej niż 10 lat. Jednak wydajność systemu musi być nie tylko energooszczędna, ale także solidna i stabilna, ponieważ stały się one istotną częścią naszej infrastruktury społecznej.
W odpowiedzi na to nowe wyzwanie firma ROHM opracowała nowe urządzenie GaN, które zapewnia wytrzymywane napięcie 8V, najwyższe w branży, zapewniając wysoki stopień solidności i stabilności przy jednoczesnym osiąganiu doskonałych oszczędności energii. Począwszy od tych produktów, firma ROHM będzie nadal poprawiać wydajność zasilania w źródłach zasilania poprzez połączenie z opatentowaną technologią zasilania analogowego Nano Pulse Control™, tworząc główny trend technologiczny, który pomoże branży półprzewodników i telekomunikacji stać się neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla do 2040 roku.
Sieci IoT łączą miliardy urządzeń na całym świecie, co czyni je głównym celem cyberataków, dlatego aby chronić te...
Microchip Technology wprowadza na rynek kontrolery ekranów dotykowych z obsługą zakrzywionych i kształtowanych...
Microchip Technology wykorzystuje moc sztucznej inteligencji (AI), aby pomóc programistom w pisaniu i debugowaniu kodu.
Rozwiązania firmy Microchip Technology zaspokajają potrzeby wydajnej i bezpiecznej infrastruktury ładowania pojazdów EV
6 marca 2025 roku w Tarczyński Arena Wrocław odbędą się największe targi branży elektronicznej w Polsce - TEK.day 2025
Firma Avalue Technology producent przemysłowych komputerów wbudowanych zaprezentowała swój najnowszy katalog produktów.