Dodano: wtorek, 11 styczeń 2022r. Producent: XPPower

Nowe, przystępnie wycenione 60W zasilacze serii VCB60 firmy XP Power z szerokim zakresem atestów bezpieczeństwa i EMC

Nowe, przystępnie wycenione 60W zasilacze serii VCB60 firmy XP Power z szerokim zakresem atestów bezpieczeństwa i EMC

Firma XP Power wypuściła nową serię niskoprofilowych zasilaczy AC-DC o mocy 60 W, które przeznaczone są do użytku w szerokiej gamie wrażliwych na koszty aplikacji, w tym w sprzęcie informatycznym, elektronice przemysłowej, domowym, Internet of Things (IoT) oraz robotyce.

Aby poszerzać rynki i zwiększać sprzedaż, producenci z wrażliwych na koszty sektorów zastosowań nieustannie poszukują wysokiej jakości, łatwych w użyciu rozwiązań zasilających w atrakcyjnych cenach i właśnie tę potrzebę zaspokaja nowa seria zasilaczy VCB60 firmy XP Power.

Zasilacze działają w szerokim zakresie napięcia wejściowego 90-305VAC, dzięki czemu są odpowiednie dla globalnych wdrożeń urządzeń fabrycznych lub drogowych pracujących w 4-przewodowych 3-fazowych systemach 480VAC (277VAC nominalnie) lub 1-fazowych (110/230VAC nominalnie). W sumie osiem urządzeń z tej serii zapewnia regulowane napięcia wyjściowe od 5,0 VDC do 54,0 VDC na poziomach mocy do 60 W. Urządzenia chłodzone konwekcyjnie nie wymagają stosowania wymuszonego obiegu powietrza, zapewniając cichą pracę, co jest powszechnym wymogiem w wrażliwych na hałas aplikacjach audio/wideo (AV), a także w biurach lub w domu.

Atest OVC III (kategoria przepięciowa III) oznacza, że jednostki VCB60 mogą być używane do okablowania budynków przed gniazdkami ściennymi, które wymagają produktów z atestem bezpieczeństwa. Zatwierdzenie eliminuje potrzebę dodatkowego filtrowania i atestów bezpieczeństwa, oszczędzając miejsce, czas oraz koszty.

Seria VCB60 posiada wiele aprobat, w tym norm EN55024, EN55035, EN61000-4 dla odporności EMC oraz EN55032, EN55014 i EN61000-3 dla emisji EMC. Aprobaty bezpieczeństwa obejmują IEC60950, IEC62368 i IEC60355. Szeroki zakres aprobat gwarantuje, że urządzenia mogą być bezpiecznie stosowane w szerokim zakresie zastosowań ITE, przemysłowych i domowych, przy jednoczesnym zapewnieniu, że spełniają wymagania dotyczące hałasu bez zewnętrznego filtrowania.

Sprawność urządzeń wynosi 90%, zapewniając minimalizację wydzielanego ciepła. Zmniejsza to wymagania dotyczące zarządzania temperaturą, a także obniża temperaturę pracy, zwiększając w ten sposób niezawodność całego systemu. Wbudowane są różne mechanizmy zabezpieczające, w tym zabezpieczenie przed zwarciem, przepięciem i przeciążeniem.

Jednostki VCB60 mogą pracować w zakresie temperatur od -10°C do +60°C i oferują pełną moc w temperaturach do +50°C.

Gamma Sp. z o.o. jest wieloletnim dystrybutorem rozwiązań firmy XP Power w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentacją techniczną nowej serii zasilaczy VCB60, oraz do kontaktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

Nowe, przystępnie wycenione 60W zasilacze serii VCB60 firmy XP Power z szerokim zakresem atestów bezpieczeństwa i EMC

Nowe, przystępnie wycenione 60W zasilacze serii VCB60 firmy XP Power z szerokim...

Firma XP Power wypuściła nową serię niskoprofilowych zasilaczy AC-DC o mocy 60 W, które przeznaczone są do użytku w szerokiej gamie...

Łatwe projektowanie stałych obwodów zewnętrznych dla układów scalonych (DC/DC, AC/DC) za pomocą narzędzia Design Calculation Tool firmy ROHM

Łatwe projektowanie stałych obwodów zewnętrznych dla układów scalonych (DC/DC,...

Firma ROHM wydała narzędzie obliczeniowe, które obsługuje konfigurację obwodów peryferyjnych zarówno dla układów konwerterów DC/DC, jak i...

Norma IEC 61375-2-5 oraz DHCP dla TTDP firmy Lantech w zastosowaniach aplikacji taboru kolejowego

Norma IEC 61375-2-5 oraz DHCP dla TTDP firmy Lantech w zastosowaniach aplikacji...

Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna (IEC) opublikowała projekt normy IEC 61375-2-5, która definiuje ETB (ang. Ethernet Train...