Dodano: środa, 05 stycznia 2022r. Producent: Microchip

In-Circuit MPLAB ICE 4 (DV244140) nowe narzędzie dla debugowania i programowania mikrokontrolerów PIC®, AVR® dsPIC® oraz SAM® firmy Microchip

Inżynierowie systemów wbudowanych poszukujący pełnej analizy projektów w celu szybkiego rozwoju wymagają łatwego w użyciu, ale wydajnego sprzętu do emulacji. Firma Microchip Technology Inc. zaprezentowała emulator wewnątrzobwodowy MPLAB® ICE 4, stanowiący kompletne narzędzie dla debugowania i programowania mikrokontrolerów (MCU) PIC® i AVR®, cyfrowych kontrolerów sygnału dsPIC® (DSC) oraz mikrokontrolerów i mikroprocesorów (MPU) SAM.

MPLAB ICE 4 In-Circuit Emulator to najszybsze i najbardziej bogate w funkcje narzędzie do emulacji i programowania MCU i MPU firmy Microchip, pozwalające na debugowanie i programowanie w potężnym i łatwym w użyciu graficznym interfejsem użytkownika zintegrowanego środowiska programistycznego MPLAB X (IDE) . Emulator In-Circuit MPLAB ICE 4 zapewnia elastyczne środowisko programistyczne, w tym zaawansowane możliwości w celu pisania energooszczędnego kodu w połączeniu ze wszystkimi funkcjami potrzebnymi do skrócenia czasu debugowania.

Inżynierowie mogą rozszerzyć swoje możliwości programistyczne dzięki temu wszechstronnemu, potężnemu systemowi, który zapewnia nowe możliwości, dzięki ulepszonym opcjom sprzętowym i łączności bezprzewodowej”, powiedział Rodger Richey, starszy dyrektor działu rozwoju systemów firmy Microchip. „Wraz z zaawansowanymi możliwościami monitorowania zasilania, inżynierowie zajmujący się projektowaniem systemów wbudowanych mogą jednocześnie optymalizować zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie w celu uzyskania kompleksowego, energooszczędnego projektu”.

System MPLAB ICE 4 In-Circuit Emulator łączy się za pomocą interfejsu SuperSpeed ​​USB 3.0 lub High-Speed ​​USB 2.0 z opcją połączenia bezprzewodowego za pomocą połączenia Ethernet lub Wi-Fi®, co zapewnia elastyczność i łatwość użytkowania.

System zapewnia łączność Ethernet lub Wi-Fi w celu bezproblemowego programowania i debugowania bezprzewodowego. Łączność Ethernet zapewnia zdalne debugowanie aplikacji monitorowanych na duże odległości. Co więcej, łączność Wi-Fi doskonale nadaje się do zapewnienia izolacji od warunków środowiskowych, takich jak wysokonapięciowe aplikacje sterujące silnikami lub systemy bez pętli uziemienia.

MPLAB ICE 4 integruje się z konfiguracją MPLAB X CI/CD przez Ethernet, tworząc efektywną kombinację sprzętu w pętli. Projektanci mogą użyć kreatora CI/CD, aby skonfigurować Jenkins i Docker w najnowszej wersji MPLAB X IDE v6.00. Wyposażony w funkcje debugowania zasilania, pozwala monitorować korelację zużycia energii z kodem za pomocą wizualizatora danych MPLAB. Dodatkowo, inżynierowie aplikacji wbudowanych mogą wydobyć więcej z kodu, używając dwóch niezależnych kanałów wykrywania prądu o różnych rozdzielczościach do pomiaru i optymalizacji zużycia energii projektu.

Inżynierowie mogą również skrócić czas programowania, korzystając z zaawansowanych funkcji emulatora In-Circuit MPLAB ICE 4, który obsługuje wiele szeroko stosowanych możliwości oprzyrządowania i śledzenia instrukcji. Kilka interfejsów debugowania i programowania w ICE 4 oraz opcje połączeń docelowych przy użyciu kart adapterów dodatkowo pomagają skrócić czas programowania.

MPLAB ICE 4 In-Circuit Emulator debuguje i programuje wszystkie mikrokontrolery, DSC i MPU firmy Microchip, upraszczając proces projektowania, w sytuacji kiedy programiści migrują z jednego mikroukładu lub mikroprocesora firmy Microchip do drugiego. Dzięki najnowszemu sprzętowi, wszechstronnej obsłudze urządzeń, wielu funkcjom, niezawodności i bezproblemowej integracji z najnowszą wersją MPLAB X IDE v6.00 zapewnia kompletny system programistyczny. Oprócz prawnie zastrzeżonego bezpłatnego oprogramowania firmy Microchip, MPLAB X IDE dla aplikacji wbudowanych, firma zapewnia pełną gamę bezpłatnych, optymalizujących kompilatorów, profesjonalnych licencji na kompilatory, licencji bezpieczeństwa funkcjonalnego oraz licencji na pokrycie kodu dla programistów.

Pozostałe aktualności:

Najlepsze praktyki w zakresie cyberbezpieczeństwa IoT

Najlepsze praktyki w zakresie cyberbezpieczeństwa IoT

Sieci IoT łączą miliardy urządzeń na całym świecie, co czyni je głównym celem cyberataków, dlatego aby chronić te...

piątek, 21 lutego, 2025 Więcej

Microchip rozszerza rodzinę maXTouch® o modele z obsługą dużych, zakrzywionych i kształtowanych wyświetlaczy samochodowych

Microchip rozszerza rodzinę maXTouch® o modele z obsługą dużych,...

Microchip Technology wprowadza na rynek kontrolery ekranów dotykowych z obsługą zakrzywionych i kształtowanych...

piątek, 21 lutego, 2025 Więcej

Sztuczna inteligencja spotyka się z rozwojem wbudowanym dzięki asystentowi kodowania AI w MPLAB® firmy Microchip

Sztuczna inteligencja spotyka się z rozwojem wbudowanym dzięki...

Microchip Technology wykorzystuje moc sztucznej inteligencji (AI), aby pomóc programistom w pisaniu i debugowaniu kodu.

środa, 19 lutego, 2025 Więcej

Przyspieszanie rozwiązań ładowania pojazdów elektrycznych dzięki technologii Microchip

Przyspieszanie rozwiązań ładowania pojazdów elektrycznych dzięki...

Rozwiązania firmy Microchip Technology zaspokajają potrzeby wydajnej i bezpiecznej infrastruktury ładowania pojazdów EV

środa, 19 lutego, 2025 Więcej

Gamma na TEK.day 2025 we Wrocławiu

Gamma na TEK.day 2025 we Wrocławiu

6 marca 2025 roku w Tarczyński Arena Wrocław odbędą się największe targi branży elektronicznej w Polsce - TEK.day 2025

poniedziałek, 17 lutego, 2025 Więcej

Katalog produktów i rozwiązań Avalue Technology na 2025 rok

Katalog produktów i rozwiązań Avalue Technology na 2025 rok

Firma Avalue Technology producent przemysłowych komputerów wbudowanych zaprezentowała swój najnowszy katalog produktów.

poniedziałek, 17 lutego, 2025 Więcej