Firma ROHM opracowała grubowarstwowe rezystory bocznikowe LTR100L, zoptymalizowane do zastosowań przemysłowych i konsumenckich. Rezystory bocznikowe, często stosowane do wykrywania prądu w zabezpieczeniach akumulatorów i w obwodach sterowania silnikiem, wymagają większej dokładności w celu poprawy niezawodności i zapewnienia wysokiej sprawności działania.
W ostatnich latach kładziono nacisk na oszczędność energii w dziedzinach przemysłowych i konsumenckich, podejmując wysiłki w celu zmniejszenia zużycia energii podczas pracy napędu za pomocą inwerterów silnikowych. Jednocześnie obwody zabezpieczające stają się coraz ważniejsze w tych dziedzinach, ponieważ aplikacje stale zwiększają swoją moc.
Firma ROHM rozszerzyła swoją ofertę o serię metalowych rezystorów bocznikowych GMR320 – wypuszczoną na rynek w lutym 2021 roku. Urządzenia te charakteryzują się wyższą gwarantowaną mocą znamionową do 10W. Od kwietnia 2018 r. ROHM produkuje serię niskoomowych grubowarstwowych rezystorów bocznikowych LTR50 o mocy 2W. Dzięki tym najnowszym produktom firma ROHM rozszerzyła swoją linię grubowarstwowych rezystorów bocznikowych, aby obsługiwać jeszcze większy obszar mocy.
Seria LTR100L osiąga najwyższą w branży moc znamionową 4W w rozmiarze 3264 (3,2 mm × 6,4 mm) / 1225 (0,12 cala × 0,25 cala) poprzez zmianę materiałów rezystorów i obniżenie temperatury zacisków. Dzięki temu są idealne do wykrywania prądu w obwodach sterowania silnikami i zabezpieczeniami nadprądowymi w zastosowaniach przemysłowych i konsumenckich, które zmierzają w kierunku wyższych mocy. Ponadto optymalizacja struktury elementów zapewnia najlepszą w swojej klasie charakterystykę TCR (współczynnik temperaturowy rezystancji) wśród grubowarstwowych rezystorów bocznikowych. W rezultacie temperatura nie ma na nie wpływu, co zapewnia wysoką dokładność i niezawodność wykrywania prądu.
Ponadto na stronie internetowej ROHM dostępne są różnorodne treści i narzędzia przydatne do projektowania, takie jak notatki aplikacyjne. Zostaną również wydane modele symulacyjne.
Idąc dalej, ROHM będzie nadal rozbudowywać swoją linię rezystorów (jako produkt założycielski) od małej do dużej mocy. Głównymi celami przed nimi stawianymi jest m.in. osiągnięcie większych oszczędności energii i niezawodności, przy jednoczesnym przyczynianiu się do stałej ewolucji sprzętu przemysłowego i konsumenckiego.