Dodano: piątek, 19 listopad 2021r. Producent: XPPower Komentarzy: (dodaj komentarz)

Uniwersalne rozwiązanie zasilania DC-DC dla zastosowań kolejowych firmy XP Power

Uniwersalne rozwiązanie zasilania DC-DC dla zastosowań kolejowych - jak jedna przetwornica może spełnić potrzeby szerokiego zakresu aplikacji taboru kolejowego?

Przegląd:

  • Jedno rozwiązanie upraszcza integrację na różnych platformach kolejowych.
  • Idealne podejście do opracowywania systemów, które wymagają rozwiązań o niskim ryzyku i krótkim czasie wprowadzenia na rynek.
  • Uniwersalny zasilacz prądu stałego spełniający rygorystyczne branżowe standardy wydajności.

Poznaj uniwersalne rozwiązanie zasilania DC-DC, które spełnia każdy standard w wymagających zastosowaniach kolejowych. To święty Graal dla aplikacji kolejowych – zatwierdzone rozwiązanie przetwornic DC-DC, które obejmuje wszystkie znamionowe napięcia trakcji (24VDC – 110VDC), będące zgodne z najnowszymi normami kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) i ochrony przeciwpożarowej.

Jedno rozwiązanie

Dzięki jednemu rozwiązaniu zasilania nie ma potrzeby dostarczania różnych wariantów elektronicznego sprzętu transportowego. Dzięki temu integracja systemów na każdej wspólnej platformie w zastosowaniach kolejowych jest prosta.

W aplikacjach kolejowych obecne są wyjątkowe wymagania dotyczące elektroniki w pojazdach trakcyjnych, taborze i sprzęcie, które muszą wytrzymać trudne warunki klimatyczne, mechaniczne i elektryczne. Firma XP Power dysponuje zespołem ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu specjalistycznych zasilaczy dla przemysłu kolejowego.

Oto zestawienie rygorystycznych wymogów, które spełniają rozwiązania firmy XP Power.

Najwyższe bezpieczeństwo i niezawodność w konwersji zasilania DC-DC

Istnieją dwie główne normy określające wymagania dotyczące zasilania wejściowego urządzeń elektronicznych w zastosowaniach kolejowych EN50155:2017 i EN50121-2-1:2016.

EN50155:2017 obejmuje wymagania dotyczące zaniku napięcia i stanów przejściowych dla nominalnych źródeł zasilania DC, a także odporności na przerwy, przepięcia, ESD i impulsy przejściowe. Określa standardy wydajności w różnych warunkach środowiskowych - temperatura, wilgotność oraz wstrząsy i wibracje.

Za pomocą tylko jednego kompaktowego urządzenia możliwe jest pokrycie wszystkich standardowych napięć znamionowych akumulatorów trakcyjnych. Przetwornice DC-DC z serii XP Power RDF o mocy 25 i 50W zapewniają ciągły zakres napięcia wejściowego 16-160 VDC lub 14 VDC w trybie przejściowym.

Zgodność z ochroną przeciwpożarową

Urządzenia XP Power są zgodne z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej EN45445-2 i zaprojektowane do pracy w temperaturach otoczenia od -40 do 100 stopni Celsjusza.

Model RDF25 dostarczany jest w standardowej w branży obudowie do montażu na płytce drukowanej 2x1”. Wybierz dodatkowy, montowany fabrycznie radiator, aby rozszerzyć zakres temperatur i uzyskać pełną moc.

RDF50 wykorzystuje standardowy pakiet chłodzony płytą bazową w formacie ¼ brick. Pozwala to na pobranie pełnych 50W mocy wyjściowej przy temperaturze płyty podstawowej do 100 stopni Celsjusza w całym zakresie znamionowych akumulatorów trakcyjnych.

Sprawdzona zgodność EMC

Dodając minimalną ilość komponentów zewnętrznych, jednostki są zgodne z najnowszymi standardami EMC. Niezależne certyfikowane laboratoria badawcze opracowały raporty, które zapewniają łatwą integrację z aplikacją końcową, niezależnie od wymagań środowiskowych lub mechanicznych ostatecznego miejsca montażu.

Niskie ryzyko i szybkie wprowadzenie na rynek

Dzięki tym standardowym, dostępnym z półki modułom możliwa jest integracja bezpośrednio z urządzeniem końcowym. Wykorzystaj je jako elementy konstrukcyjne, aby zapewnić kompletne scentralizowane rozwiązania zasilania we wszystkich popularnych platformach zasilania trakcyjnego.

Rozwiązania XP Power cieszą się zaufaniem i są instalowane na całym świecie w taborze i sprzęcie torowym. Znajdziesz je w oświetleniu, systemach informacyjnych, systemach bezpieczeństwa, a także w sygnalizacji, kontroli przejazdu, łączności pokładowej i wyświetlaczach.

Gamma Sp. z o.o. jest wieloletnim oraz autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań zasilania firmy XP Power w Polsce. W przypadku wszelkich pytań odnośnie oferty XP Power, zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym działem handlowym.

Komentarze do artykułu

Pozostałe aktualności:

Rozszerzona oferta produktów z azotku galu (GaN) firmy Microchip dla szerokiego zakresu gigahercowych aplikacji RF

Rozszerzona oferta produktów z azotku galu (GaN) firmy Microchip dla szerokiego...

Firma Microchip Technology Inc. ogłosiła rozszerzenie swojej oferty urządzeń zasilających dla rozwiązań częstotliwości radiowej (RF)...

MXT1296M1T nowy kontroler ekranów dotykowych firmy Microchip z szerokim wsparciem proporcji paneli w aplikacjach motoryzacyjnych

MXT1296M1T nowy kontroler ekranów dotykowych firmy Microchip z szerokim wsparciem...

Microchip Technology Inc. zaprezentował nowy kontroler ekranu dotykowego maXTouch®, który umożliwia projektantom tworzenie unikalnych...

Nowy projekt bazujący na układzie InnoSwitch4-CZ firmy Power Integrations pokazuje, jak mała może być ładowarka o mocy 72W

Nowy projekt bazujący na układzie InnoSwitch4-CZ firmy Power Integrations...

Nowy raport DER-931 przedstawia zasilacz, który drastycznie zmniejsza liczbę i rozmiar stosowanych komponentów. Zapewnia moc wyjściową...