Dodano: czwartek, 30 wrzesień 2021r. Producent: Ampire Komentarzy: (dodaj komentarz)

Kompleksowa oferta wyświetlaczy dla Twojej aplikacji

Kompleksowa oferta wyświetlaczy dla Twojej aplikacji

Ampire Co. Ltd. jest jednym z największych na świecie producentów wyświetlaczy LCD, w tym wysokiej jakości kolorowych wyświetlaczy z matrycami TN, STN, FSTN, TFT oraz IPS. Ponadto firma Ampire znana jest również z produkcji wyświetlaczy LCD wykonanych w technologii OLED, charakteryzujących się m.in. doskonałym odwzorowaniem barw oraz oferującej bardzo dobrą jasność oraz kontrast.

Zgodnie z obecnymi trendami Ampire z roku na rok rozwija coraz szerzej produkcję wyświetlaczy w technologii TFT IPS w różnych konfiguracjach. Technologia TFT IPS charakteryzuje się wysokim odwzorowaniem barw, szerokimi kątami widzenia i bardzo dobrym kontrastem, a wszystko to przy zachowaniu relatywnie atrakcyjnej ceny. Producent umożliwia zamówienie wyświetlaczy TFT IPS z dedykowanym panelem dotykowym zarówno pojemnościowym, jak i rezystancyjnym. Ponadto możliwe jest zamówienie wariantu z dopasowanym cover glass.

Odpowiadając na potrzeby rynku, dotyczące aplikacji pracujących w dużym słońcu, producent posiada również szeroki wachlarz wyświetlaczy o jasności sięgającej nawet 1500 cd/m2. Możliwe jest również nałożenie na nie dodatkowo specjalnej powłoki Sunlight readable dodatkowo poprawiającej czytelność wyświetlanych treści w ostrym słońcu.

ECB Reflective

Kompleksowa oferta wyświetlaczy dla Twojej aplikacji

Wśród standardowych rozwiązań Ampire znaleźć można ciekawe rozwiązanie, które w wielu aplikacjach będzie konkurencją dla tzw. e-papieru. Mowa tu o wyświetlaczu w technologii ECB Reflective. Cechuje się statycznym poborem prądu na poziomie 11uA, oraz analogicznym poborem prądu 11uA podczas zmieniania wyświetlanych treści. Pozwala na wyświetlanie treści w kolorze białym, czarnym oraz czerwonym. Idealnie nadaje się np. do wyświetlania zmieniających się cen produktów w sklepach. Przy zmianie ceny 2 razy dziennie potrafi pracować dłużej na zasilaniu bateryjnym niż analogiczny ekran w technologii e-papier. Ponadto na jego korzyść w porównaniu do technologii e-papier świadczy wyższy kontrast i szerszy zakres temperatury pracy. Wyświetlacz poprawnie wyświetla treści nawet do temperatury -20°C, podczas gdy technologia e-papier nie pozwala na pracę w ujemnych temperaturach.

Ampire oferuje wyświetlacz w dwóch rozmiarach tj. 4.2" i rozdzielczości 300x400 oraz 2,9" o rozdzielczości 128x296.

EBTN – hybrydowe wyświetlacze graficzno znakowe

Wyświetlacze EBTN

Od momentu powstania w 1981 r. RCL Display Limited stał się jednym z wiodących producentów LCD i modułów LCD, kładącym nacisk na kontrolę jakości i doskonałe wsparcie klientów. Firma RCL jest w stanie produkować szeroką gamę produktów w różnych technologiach, w tym TN, HTN, STN, FSTN, DFSTN, ASTN, DSTN, EBTN w COB, COG i TAB z pojemnościowymi lub rezystancyjnymi panelami dotykowym. W ostatnim czasie olbrzymią popularnością cieszą się produkowane przez RCL wyświetlacze w technologii EBTN. Technologia EBTN (Enhanced Background Twisted Nemetic) to innowacyjna i udoskonalona wersja wyświetlaczy typu TN. Wyświetlane dane wywołują doskonałe wrażenia wzrokowe poprzez zastosowanie bardzo wysokich kontrastów i dużych kątów widzenia.

Technologia EBTN pozwala na wykonanie hybrydy wyświetlacza znakowego i pola graficznego przy relatywnie niskiej cenie, co stanowi doskonałą, a zarazem tańszą alternatywę dla wyświetlaczy graficznych. Maksymalna oferowana rozdzielczość takiego wyświetlacza to 132x16 lub 128x64. Technologia pozwala na wykonanie wyświetlacza z pikselami o wielkości minimalnej 0,1mm x 0,1mm, a nawet na specjalne zamówienie 0,05mm x 0,05mm przy czym minimalna odległość pomiędzy kolejnymi pikselami wynosi 0,01mm. Możliwe jest zamówienie dedykowanych kształtów wyświetlaczy, jak np. koło czy owal.

Wyświetlacze pracują w szerokim zakresie temperatur od -35°C do około 70°C, przy czym nawet w ujemnych temperaturach charakteryzują się dosyć szybkim czasem odpowiedzi.

Wyświetlacze w technologii EBTN dedykowane są przede wszystkim do takich aplikacji, jak: kasy fiskalne, aparatura medyczna, urządzenia pomiarowe oraz wszelkie urządzenia przenośne w związku z bardzo niskim zapotrzebowaniem na prąd.

Idealne zobrazowanie wyświetlanych informacji odbywa się przy wybraniu opcji wyświetlacza w typie EBTN Transmissive Negative, co zostało zobrazowane poniżej.

DKE = ePapier

Kompleksowa oferta wyświetlaczy dla Twojej aplikacji

Firma DKE to obecnie jeden z czołowych producentów wyświetlaczy e-papier na rynku. Firma DKE powstała w 2005 roku. Od 2011r, gdy firma rozpoczęła współpracę z EINK, nastąpił jej dynamiczny rozwój. Aktualnie DKE posiada własne szerokie zaplecze R&D oraz dwie fabryki.

Firma DKE posiada w swojej ofercie szeroki wybór standardowych wyświetlaczy w rozmiarach od 1.49" do 13.3" z DPI od 88 do 152, zapewniających obsługę koloru czarno-białego oraz dodatkowo w zależności od wersji żółtego oraz czerwonego. Dostępne są również wersje wyświetlaczy działających w niestandardowych dla tego rodzaju produktów temperaturach sięgających nawet -25° C. Możliwe jest również zaprojektowanie customizowanego wyświetlacza o niestandardowej wielkości.

Wyświetlacze e-papieru dzięki niskiemu poborowi prądu, znajdują swoje zastosowanie we wszelkiego rodzaju e-labelach - "cenówkach" sklepowych, tabliczkach informacyjnych, reklamach wizualnych, urządzeniach przenośnych i bezpieczeństwa.

AVALUE Technology i wielodotykowe monitory Open Frame

Avalue Technology Inc., globalny dostawca przemysłowych rozwiązań komputerowych, zaprezentował nową serię 15 i 21-calowych wielodotykowych monitorów OFM (Open Frame Monitor) wraz z modelami OFM-15W00/OFM-21W00 obsługującymi rozdzielczości Full HD.

Monitory zapewniają łatwą konserwację i instalację, dzięki architekturze Open Frame, a także większą elastyczność, aby możliwe łatwo integrować się z różnymi systemami komputerowymi. Seria OFM może być instalowana na trzy różne sposoby, montaż podtynkowy, montaż panelowy, montaż naścienny. Pozwala to na szybką instalację i kompatybilność z dowolną aplikacją wbudowaną. Monitory mogą obsługiwać szeroką gamę aplikacji, w tym automatykę fabryk, interaktywne kioski multimedialne i HMI, oszczędzając siłę roboczą i koszty operacyjne oraz minimalizując niedogodności związane z konserwacją oraz instalacją.

Komentarze do artykułu

Pozostałe aktualności:

Moduł L501E – budżetowe rozwiązanie LTE dla aplikacji IoT

Moduł L501E – budżetowe rozwiązanie LTE dla aplikacji IoT

Firma Mobiletek w odpowiedzi na potrzeby rynku przemysłowego, zaprezentowała budżetowy moduł L501E, który obsługuje LTE Cat 1 i jest tym...

QH8Mx5/SH8Mx5 nowe dualne tranzystory MOSFET firmy ROHM z obsługą napięć 40V i 60V dla aplikacji wymagających wejścia 24V

QH8Mx5/SH8Mx5 nowe dualne tranzystory MOSFET firmy ROHM z obsługą napięć 40V i 60V...

Firma ROHM opracowała produkty z dwoma tranzystorami MOSFET (Nch+Pch) z napięciami wytrzymywanymi ±40V/±60V, wraz z serią urządzeń...

Raport DER-865 firmy Power Integrations opisuje projekt wydajnego i elastycznego ściemniacza lamp z obsługą BLE

Raport DER-865 firmy Power Integrations opisuje projekt wydajnego i elastycznego...

Raport DER-865 firmy Power Integrations opisuje projekt wydajnego i elastycznego ściemniacza lamp z obsługą BLE, zrealizowany za pomocą...