Systemy obliczeniowe działające na krawędzi wymagają kompaktowych, programowalnych urządzeń o niskim zużyciu energii i wystarczająco małej powierzchni cieplnej, aby wyeliminować wentylatory i inne sposoby ograniczania wydzielania ciepła przy jednoczesnym zapewnieniu solidnej mocy obliczeniowej. Firma Microchip Technology Inc. rozwiązała to wyzwanie, redukując o połowę statyczne zużycie energii dla swoich średniopasmowych układów Field Programmable Gate Arrays (FPGA) oraz FPGA System-on-Chip (SoC), zapewniając im najmniejszy ślad termiczny oraz najlepszą wydajność i moc obliczeniową w porównaniu do wszystkich alternatywnych urządzeń w swojej klasie.
„Nasze nowe układy PolarFire FPGA i FPGA SoC zmniejszają koszty systemowe naszych klientów, jednocześnie umożliwiając im rozwiązywanie trudnych problemów związanych z zarządzaniem temperaturą bez konieczności utraty przepustowości” – powiedział Bruce Weyer, wiceprezes jednostki biznesowej Microchip FPGA. „Nagradzana platforma PolarFire FPGA zapewniła już najlepszą w branży kombinację mocy i wydajności, a teraz zmniejszyliśmy zużycie energii nawet o 50 procent lub więcej dzięki wprowadzeniu produktów o niższej gęstości, przy jednoczesnym zachowaniu najlepszych w swojej klasie możliwości. Żadna inna oferta w tej klasie nie może dorównać tym możliwościom.”
Dzięki ultra niskiemu zużyciu energii najnowsze układy FPGA firmy Microchip o niskiej gęstości PolarFire (MPF050T) i PolarFire SoC (MPFS025T) przewyższają wskaźniki wydajności/mocy wszelkich dostępnych na rynku alternatyw FPGA lub SoC FPGA o niskiej gęstości, dzięki szybkiej strukturze FPGA. Rozszerzenie portfolio o 25K elementów logicznych wielordzeniowych RISC-V SoC oraz 50K elementów logicznych FPGA otwiera nowe możliwości aplikacyjne. Idealnie nadają się do niskoenergetycznych, wbudowanych aplikacji wizyjnych oraz systemów motoryzacyjnych, automatyki przemysłowej, komunikacji, obronności i IoT z ograniczeniami termicznymi, w których nie ma wpływu na moc ani wydajność.
„Jako jeden z głównych światowych dostawców sprzętu i oprogramowania dla konwerterów wideo, zawsze staramy się sprostać wymagającym wymaganiom rynku, współpracując z naszymi klientami, aby umożliwić nowe, ekscytujące zastosowania” - powiedział Nick Ma, dyrektor generalny i dyrektor ds. technologii w firmie Magewell. „Rozwiązanie PolarFire FPGA firmy Microchip rozszerza nasze możliwości innowacji dzięki naszej linii produktów do przechwytywania wideo USB 3.2. Oferuje idealne wymiary, niskie w branży zużycie energii i unikalną kombinację urządzeń nadawczo-odbiorczych średniej klasy, logiki, zasobów DSP i pamięci RAM.”
„Xenics jest pionierem w technologii obrazowania w podczerwieni z 20-letnią tradycją dostarczania najlepszego w swojej klasie portfolio termowizorów, rdzeni i kamer termowizyjnych o krótkich, średnich i długich falach. SWaP (rozmiar, waga i moc) to niezwykle ważne czynniki podczas projektowania systemu obrazowania termicznego” - powiedział Frederic Aubrun, dyrektor ds. technicznych Xenics. „Są to kluczowe możliwości wyróżniające naszych klientów. Układy FPGA SmartFusion®2 i PolarFire firmy Microchip zapewniają nam najlepszą równowagę między małymi rozmiarami, wydajnością energetyczną i zasobami przetwarzania wymaganymi do obsługi wbudowanych algorytmów, takich jak kompensacja bezprzesłonowa i poprawa obrazu przy wyjątkowo niskim budżecie mocy w naszych portfolio produktów obecnej i następnej generacji.”
„Kaya Instruments szczyci się projektowaniem kamer klasy przemysłowej, o niewielkich rozmiarach i niskim poborze mocy, które są w stanie zapewnić najlepszą jakość obrazu w najtrudniejszych warunkach” - powiedział Michael Yamposkly, założyciel i dyrektor generalny Kaya Instruments. „Kamery Iron oparte na technologii PolarFire FPGA wykorzystują niewielki rozmiar FPGA i wydajność o niskim poborze mocy, aby zaoferować kompaktowy rozmiar, który można zmieścić w ciasnych przestrzeniach, jednocześnie prezentując wspaniałą jakość najbardziej zaawansowanym czujnikiem CMOS z migawką o doskonałych parametrach w słabym oświetleniu."
Programiści mogą rozpocząć projektowanie przy użyciu układów FPGA i FPGA SoC firmy Microchip, korzystając z niedawno wydanych narzędzi programowych Libero® 2021.2, które są dostępne na stronie internetowej firmy Microchip. Masowa wysyłka krzemu produkcyjnego zaplanowana jest na pierwszy kwartał kalendarzowy 2022 roku.
W ofercie przekaźników HVDC firmy Hongfa znajdują się zaawansowane modele przeznaczone do zastosowań w pojazdach...
Firma Arch Electronics zaprezentowała najnowszy 20W ultra kompaktowy moduł zasilania ARCF20 do montażu na płytce...
Firma Microchip Technology ogłosiła wprowadzenie rodziny tranzystorów MOSFET mocy wzmocnionych na promieniowanie...
Firma Coto Technology zaprezentowała czujnik magnetyczny RedRock® RR133-1E83-511 oparty na technologii TMR...
ISS-15K5 firmy Avalue Technology Inc. to15,6-calowy samoobsługowy kiosk zaprojektowany, aby zrewolucjonizować...
Ultraszybkie diody Qspeed serii H firmy Power Integrations są teraz dostępne z wartościami znamionowymi 650V do 30A.