Dodano: środa, 11 sierpnia 2021r. Producent: Microchip

Układy FPGA firmy Microchip redukują o połowę statyczne zużycie energii i ciepło przy zachowaniu dotychczasowej wydajności

Systemy obliczeniowe działające na krawędzi wymagają kompaktowych, programowalnych urządzeń o niskim zużyciu energii i wystarczająco małej powierzchni cieplnej, aby wyeliminować wentylatory i inne sposoby ograniczania wydzielania ciepła przy jednoczesnym zapewnieniu solidnej mocy obliczeniowej. Firma Microchip Technology Inc. rozwiązała to wyzwanie, redukując o połowę statyczne zużycie energii dla swoich średniopasmowych układów Field Programmable Gate Arrays (FPGA) oraz FPGA System-on-Chip (SoC), zapewniając im najmniejszy ślad termiczny oraz najlepszą wydajność i moc obliczeniową w porównaniu do wszystkich alternatywnych urządzeń w swojej klasie.

Nasze nowe układy PolarFire FPGA i FPGA SoC zmniejszają koszty systemowe naszych klientów, jednocześnie umożliwiając im rozwiązywanie trudnych problemów związanych z zarządzaniem temperaturą bez konieczności utraty przepustowości” – powiedział Bruce Weyer, wiceprezes jednostki biznesowej Microchip FPGA. „Nagradzana platforma PolarFire FPGA zapewniła już najlepszą w branży kombinację mocy i wydajności, a teraz zmniejszyliśmy zużycie energii nawet o 50 procent lub więcej dzięki wprowadzeniu produktów o niższej gęstości, przy jednoczesnym zachowaniu najlepszych w swojej klasie możliwości. Żadna inna oferta w tej klasie nie może dorównać tym możliwościom.

Dzięki ultra niskiemu zużyciu energii najnowsze układy FPGA firmy Microchip o niskiej gęstości PolarFire (MPF050T) i PolarFire SoC (MPFS025T) przewyższają wskaźniki wydajności/mocy wszelkich dostępnych na rynku alternatyw FPGA lub SoC FPGA o niskiej gęstości, dzięki szybkiej strukturze FPGA. Rozszerzenie portfolio o 25K elementów logicznych wielordzeniowych RISC-V SoC oraz 50K elementów logicznych FPGA otwiera nowe możliwości aplikacyjne. Idealnie nadają się do niskoenergetycznych, wbudowanych aplikacji wizyjnych oraz systemów motoryzacyjnych, automatyki przemysłowej, komunikacji, obronności i IoT z ograniczeniami termicznymi, w których nie ma wpływu na moc ani wydajność.

Jako jeden z głównych światowych dostawców sprzętu i oprogramowania dla konwerterów wideo, zawsze staramy się sprostać wymagającym wymaganiom rynku, współpracując z naszymi klientami, aby umożliwić nowe, ekscytujące zastosowania” - powiedział Nick Ma, dyrektor generalny i dyrektor ds. technologii w firmie Magewell. „Rozwiązanie PolarFire FPGA firmy Microchip rozszerza nasze możliwości innowacji dzięki naszej linii produktów do przechwytywania wideo USB 3.2. Oferuje idealne wymiary, niskie w branży zużycie energii i unikalną kombinację urządzeń nadawczo-odbiorczych średniej klasy, logiki, zasobów DSP i pamięci RAM.

Xenics jest pionierem w technologii obrazowania w podczerwieni z 20-letnią tradycją dostarczania najlepszego w swojej klasie portfolio termowizorów, rdzeni i kamer termowizyjnych o krótkich, średnich i długich falach. SWaP (rozmiar, waga i moc) to niezwykle ważne czynniki podczas projektowania systemu obrazowania termicznego” - powiedział Frederic Aubrun, dyrektor ds. technicznych Xenics. „Są to kluczowe możliwości wyróżniające naszych klientów. Układy FPGA SmartFusion®2 i PolarFire firmy Microchip zapewniają nam najlepszą równowagę między małymi rozmiarami, wydajnością energetyczną i zasobami przetwarzania wymaganymi do obsługi wbudowanych algorytmów, takich jak kompensacja bezprzesłonowa i poprawa obrazu przy wyjątkowo niskim budżecie mocy w naszych portfolio produktów obecnej i następnej generacji.

Kaya Instruments szczyci się projektowaniem kamer klasy przemysłowej, o niewielkich rozmiarach i niskim poborze mocy, które są w stanie zapewnić najlepszą jakość obrazu w najtrudniejszych warunkach” - powiedział Michael Yamposkly, założyciel i dyrektor generalny Kaya Instruments. „Kamery Iron oparte na technologii PolarFire FPGA wykorzystują niewielki rozmiar FPGA i wydajność o niskim poborze mocy, aby zaoferować kompaktowy rozmiar, który można zmieścić w ciasnych przestrzeniach, jednocześnie prezentując wspaniałą jakość najbardziej zaawansowanym czujnikiem CMOS z migawką o doskonałych parametrach w słabym oświetleniu."

Dostępność

Programiści mogą rozpocząć projektowanie przy użyciu układów FPGA i FPGA SoC firmy Microchip, korzystając z niedawno wydanych narzędzi programowych Libero® 2021.2, które są dostępne na stronie internetowej firmy Microchip. Masowa wysyłka krzemu produkcyjnego zaplanowana jest na pierwszy kwartał kalendarzowy 2022 roku.

Pozostałe aktualności:

InnoSwitch4-QR umożliwia projektowanie kompaktowych sterowników LED o wydajności >92 procent i do 220W mocy

InnoSwitch4-QR umożliwia projektowanie kompaktowych sterowników LED o...

Przykładowy raport projektowy (DER-1038) przedstawia zalety układów scalonych InnoSwitch4-QR w smukłej płytce...

poniedziałek, 31 marca, 2025 Więcej

Układy FPGA PolarFire® SoC firmy Microchip Technology uzyskują kwalifikację AEC-Q100

Układy FPGA PolarFire® SoC firmy Microchip Technology uzyskują...

Układy FPGA PolarFire® System on Chip (SoC) firmy Microchip Technology uzyskały kwalifikację Automotive Electronics...

wtorek, 25 marca, 2025 Więcej

Sterowniki TinySwitch-5 Power Integrations umożliwiają budowanie wysokiej sprawności zasilaczy do 175W mocy

Sterowniki TinySwitch-5 Power Integrations umożliwiają budowanie...

Firma Power Integrations zaprezentowała TinySwitch™-5, zwiększając moc wyjściową najpopularniejszej rodziny...

poniedziałek, 24 marca, 2025 Więcej

Digi Navigator™ wprowadza usprawnienia w konfiguracji i zarządzaniu urządzeń automatyki

Digi Navigator™ wprowadza usprawnienia w konfiguracji i zarządzaniu...

Firma Digi International światowy lider w dziedzinie rozwiązań łączności IoT, opublikowała ulepszone oprogramowanie...

piątek, 21 marca, 2025 Więcej

Mikrokontrolery klasy podstawowej AVR32® SD firmy Microchip Technology zapewniają rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa funkcjonalnego

Mikrokontrolery klasy podstawowej AVR32® SD firmy Microchip Technology...

Microchip Technology wprowadza na rynek rodzinę mikrokontrolerów AVR32® SD z wbudowanymi mechanizmami bezpieczeństwa...

czwartek, 20 marca, 2025 Więcej

Microchip Technology wprowadza skalowalny i elastyczny ekosystem rozwiązań, aby przyspieszyć innowacje w zakresie e-mobilności

Microchip Technology wprowadza skalowalny i elastyczny ekosystem...

Microchip Technology wprowadza na rynek ekosystem rozwiązań dedykowany elektrycznym jednośladom (E2W).

środa, 19 marca, 2025 Więcej