Dodano: poniedziałek, 12 lipiec 2021r. Producent: Skyworks Komentarzy: (dodaj komentarz)

Skyworks oraz Xilinx umożliwiają działanie 5G w nowym zakresie spektrum C-Band

Firma Skyworks Solutions, Inc., wraz z Xilinx, Inc. zaprezentowały zgodność z liniowością 3GPP i wymaganiami dotyczącymi przepustowości dla sygnałów w paśmie C, które mają kluczowe znaczenie dla umożliwienia infrastruktury 5G nowej generacji. Zademonstrowane przez firmy rozwiązanie chwilowej przepustowości (IBW) 280 MHz wykorzystuje układ Xilinx Zynq RFSoC Gen 3 oraz wysokowydajny wzmacniacz mocy (PA) Skyworks SKY66523-11.

Wysokowydajny PA SKY66523-11 o szerokim chwilowym paśmie, ma operacyjny zakres częstotliwości od 3550 do 4200 MHz i jest idealny do stosowania zarówno jako mały PA 5G NR w paśmie C, jak i jako wzmacniacz sterownika dla stacji bazowych Massive MIMO i makro. Widmo pasma C w USA odnosi się do częstotliwości średnich w zakresie od 3,7 GHz do 3,98 GHz, które są optymalne dla 5G, ponieważ zapewniają odpowiednią równowagę zasięgu geograficznego, pojemności i prędkości. Niedawna aukcja amerykańskiej Federalnej Komisji Komunikacji (FCC) dotycząca częstotliwości 280 MHz w paśmie C, o wartości prawie 81 miliardów dolarów, była największą sprzedażą widma w historii.

Oczekuje się, że pierwsza część widma w paśmie C, określana jako „blok A”, będzie dostępna pod koniec tego roku. W oczekiwaniu na wdrożenie, gdy tylko widmo bloku A stanie się dostępne, producenci OEM będą już w trakcie projektowania systemów na pasmo C. Oczekuje się, że widma B-blokowe i C-blokowe będą dostępne do końca 2023 roku.

Wersja demonstracyjna zawierająca SKY66523-11 PA i Xilinx Adaptable SoC pokazuje wiele scenariuszy obejmujących pełne spektrum pasma C 280 MHz z zajętą ​​szerokością pasma (OBW) do 200 MHz, która jest maksymalną przepustowością zdobytą przez dowolnego operatora w ostatnim czasie. We wszystkich scenariuszach połączone rozwiązanie Skyworks/Xilinx osiągnęło zgodność z Adjacent Channel Leakage Ratio (ACLR), krytyczne wymaganie specyfikacji 5G, dzięki czemu ta kombinacja jest gotowa do natychmiastowego wdrożenia bloku A i przyszłych wdrożeń bloku B i C.

Większość wczesnych wdrożeń 5G wykorzystuje technologię Xilinx dla radia. Wraz z naszymi platformami krzemowymi, Xilinx dostarcza wiodące w branży przetwarzanie sygnału IP, które umożliwia zarówno szersze pasmo wymagane przez pasmo C, przy jednoczesnym zachowaniu efektywności energetycznej w radiu” – powiedział Brendan Farley, wiceprezes ds. inżynierii bezprzewodowej w Xilinx. „Ta demonstracja, wraz z technologią firmy Skyworks, pokazuje, jak nasz Adaptable Digital RF IP może szybko skalować się, aby sprostać nowym i pojawiającym się w przyszłości wymaganiom radiowym

Nasze demo powstałe we współpracy z Xilinx podkreśla gotowość i dojrzałość tego rozwiązania 5G, a po zakończeniu aukcji pasma C i ogłoszeniu zwycięzców, kolejne fazy będą gotowe do wdrożenia najszybciej jak to możliwe” – powiedział Yusuf Jamal, starszy wiceprezes i dyrektor generalny zdywersyfikowanych rozwiązań analogowych i AI w Skyworks. „Pasmo C jest wyjątkowym i ważnym elementem ekosystemu 5G, a Skyworks od dawna inwestuje i przygotowuje się do dostarczania innowacyjnych technologii, które dotyczą tego nowego spektrum.

Xilinx Zynq RFSoC Gen 3 jest w pełnej produkcji i zawiera bezpośrednie transceivery RF wraz z adaptowalnym IP CFR (Crest Factor Reduction) i DPD (Digital Pre-Distortion). SKY66523-11 jest częścią rodziny wzmacniaczy mocy o rozmiarze 5 × 5 mm, obsługujących główne pasma 3GPP.

Aby dowiedzieć się więcej o SKY66523-11, zachęcamy do zapoznania się z kartą katalogową: skyworksinc.com/en/Products/Amplifiers/SKY66523-11.

Komentarze do artykułu

Pozostałe aktualności:

Rozwiązania firmy Maxlinear wspierają konwertery interfejsów dla zastosowań przemysłowych IIoT firmy UTEK

Rozwiązania firmy Maxlinear wspierają konwertery interfejsów dla zastosowań...

MaxLinear, Inc., wiodący dostawca układów scalonych częstotliwości radiowej (RF), układów analogowych, cyfrowych i mieszanych ogłosił, że...

Transindukcyjne cewki oraz kompensacyjne induktory firmy Pulse zaprojektowane do użytku z topologią transindukcyjnego regulatora napięcia (TLVR)

Transindukcyjne cewki oraz kompensacyjne induktory firmy Pulse zaprojektowane do...

Firma Pulse stale poszerza ofertę cewek indukcyjnych używanych do zasilania procesorów, pamięci, układów FPGA i ASIC w serwerach,...

Transceivery Ethernet PHY LAN867x upraszczają wdrożenia Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT)

Transceivery Ethernet PHY LAN867x upraszczają wdrożenia Przemysłowego Internetu...

Transceivery Ethernet PHY LAN867x firmy Microchip to wysokowydajne, niewielkie urządzenia umożliwiające połączenie ze standardowymi...