Dodano: piątek, 25 czerwiec 2021r. Producent: XPPower Komentarzy: (dodaj komentarz)

Cyfrowy, programowalny 3-fazowy zasilacz 5kW serii HPL5K0 firmy XP Power

Firma XP Power zaprezentowała wysokiej mocy cyfrowe, programowalne 3-fazowye zasilacze AC-DC o mocy 5 kW serii HPL5K0, oferujące elastyczne działanie z nieskomplikowanymi wymaganiami dotyczącymi wejścia niskoliniowego. Seria jest odpowiednia dla wielu gałęzi przemysłu, w tym producentów sprzętu w elektronice przemysłowej, kontroli procesów, produkcji półprzewodników, urządzeń medycznych, oświetlenia LED, uzdatniania wody i testowania/obciążania.

Seria HPL5K0 oferuje zarówno pracę przy stałym napięciu, jak i przy stałym prądzie, a także elastyczność i możliwość konfiguracji przez użytkownika potrzebną do zastosowań takich jak utwardzanie i podgrzewanie diodami LED, drukowanie 2D i 3D, ładowanie i symulacja baterii, lasery, sterowanie silnikiem i uzdatnianie wody.

Co ważne, HPL5K0 oferuje wydajność zasilania 3-fazowego (3 przewody + uziemienie) bez konieczności podłączenia przewodu neutralnego, co często nie jest dostępne w obiektach przemysłowych. Dodatkowo, wygodny zakres wejściowy (180VAC do 264VAC) eliminuje potrzebę kosztownych modernizacji obiektu, które są często konieczne w przypadku aplikacji o dużej mocy.

Trzy jednostki z tej serii oferują regulowane napięcia wyjściowe 60VDC, 100VDC i 200VDC, a także zawsze włączone wyjście rezerwowe 5V/2A. Funkcje takie jak zdalne włączanie/wyłączanie, zdalne wykrywanie i zasilanie OK są dostępne we wszystkich urządzeniach.

Kluczem do elastyczności produktu jest unikalne sterowanie cyfrowe i szeroka gama interfejsów cyfrowych, z wbudowanymi I2C PMBus, RS485 i CANopen, a także dostępnymi jako opcjami RS232 lub UART. Cyfrowa kontrola umożliwia użytkownikom szybką konfigurację (i w razie potrzeby ponowną rekonfigurację) zasilacza za pomocą wygodnego graficznego interfejsu użytkownika (GUI) bez konieczności zmiany sprzętu, co znacznie skraca czas wprowadzania na rynek.

Pomimo swojej mocy i zaawansowanych elementów sterujących, HPL5K0 jest kompaktowym urządzeniem o wymiarach zaledwie 127,0 mm x 127,0 mm x 330,2 mm (127,0 mm x 127,0 mm x 330,2 mm 5,00” x 5,00” x 13,00), co pozwala na zastosowanie go w nowoczesnych konstrukcjach o dużej gęstości.

W przypadku zastosowań o wyższej mocy lub wyższym napięciu przekraczającym 30 kW i do 400 V DC, HPL5K0 może pracować w konfiguracji równoległej lub szeregowej z aktywnym współdzieleniem prądu.

Komentarze do artykułu

Pozostałe aktualności:

Moduł L501E – budżetowe rozwiązanie LTE dla aplikacji IoT

Moduł L501E – budżetowe rozwiązanie LTE dla aplikacji IoT

Firma Mobiletek w odpowiedzi na potrzeby rynku przemysłowego, zaprezentowała budżetowy moduł L501E, który obsługuje LTE Cat 1 i jest tym...

QH8Mx5/SH8Mx5 nowe dualne tranzystory MOSFET firmy ROHM z obsługą napięć 40V i 60V dla aplikacji wymagających wejścia 24V

QH8Mx5/SH8Mx5 nowe dualne tranzystory MOSFET firmy ROHM z obsługą napięć 40V i 60V...

Firma ROHM opracowała produkty z dwoma tranzystorami MOSFET (Nch+Pch) z napięciami wytrzymywanymi ±40V/±60V, wraz z serią urządzeń...

Raport DER-865 firmy Power Integrations opisuje projekt wydajnego i elastycznego ściemniacza lamp z obsługą BLE

Raport DER-865 firmy Power Integrations opisuje projekt wydajnego i elastycznego...

Raport DER-865 firmy Power Integrations opisuje projekt wydajnego i elastycznego ściemniacza lamp z obsługą BLE, zrealizowany za pomocą...