Dodano: środa, 23 czerwca 2021r. Producent: PowerIntegrations

LinkSwitch™ -TNZ zintegrowany sterownik zasilaczy inpulsowych firmy Power Integrations obniża BOM o 40%

LinkSwitch™ -TNZ zintegrowany sterownik zasilaczy inpulsowych firmy Power Integrations obniża BOM o 40%

Firma Power Integrations, lider w dziedzinie wysokonapięciowych układów scalonych dla energooszczędnej konwersji energii, zaprezentowała nowy układ scalony zasilacza impulsowego LinkSwitch™ -TNZ, , który łączy konwersję mocy offline, bezstratną detekcję przejścia przez zero i opcjonalnie funkcje rozładowania kondensatora X w kompaktowej obudowie SO-8C. Wysokiej sprawności układ LinkSwitch-TNZ może być stosowany do budowy nieizolowanych zasilaczy buck i buck-boost o prądzie wyjściowym do 575 mA oraz dla 12W uniwersalnych izolowanych projektów flyback.

Nowe układy scalone LinkSwitch-TNZ zapewniają dokładny sygnał wskazujący, że sinusoidalna linia prądu przemiennego jest na poziomie zero woltów. Sygnał ten jest używany przez produkty i urządzenia inteligentnej automatyki domowej i budynkowej (HBA) do sterowania przełączaniem przekaźników, tranzystorów IGBT i TRIAC w celu zminimalizowania naprężeń podczas przełączania i prądu rozruchowego. Wykrywanie przez LinkSwitch-TNZ punktu przejścia przez zero zużywa mniej niż 5 mW, co pozwala systemom zmniejszyć straty mocy w trybie czuwania w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami, które wymagają dziesięciu lub więcej dyskretnych elementów i wymagają od 50 do 100 mW mocy ciągłej."

Urządzenia takie jak włączniki światła, ściemniacze, czujniki i wtyczki okresowo łączą i rozłączają linię AC za pomocą przekaźnika lub TRIAC. Obwód dyskretny jest zwykle wdrażany do wykrywania przejścia przez zero w linii prądu przemiennego w celu sterowania przejściem włączania głównego urządzenia zasilającego przy jednoczesnym zmniejszeniu strat przełączania i prądu rozruchowego. Takie podejście wymaga wielu komponentów i jest bardzo stratne, pochłaniając w niektórych przypadkach prawie połowę budżetu mocy w trybie czuwania. Podobnie urządzenia często wykorzystują dyskretny obwód wykrywania przejścia przez zero do sterowania silnikiem i taktowaniem MCU. Aplikacje te wymagają również dodatkowego zasilania dla funkcji takich jak łączność bezprzewodowa, sterowniki bramek, czujniki i wyświetlaczy.

Układy scalone LinkSwitch-TNZ zapewniają najlepszą w swojej klasie sprawność przy małym obciążeniu, umożliwiając zasilanie większej liczby funkcji systemu przy jednoczesnym spełnieniu rygorystycznych przepisów dotyczących czuwania, takich jak: norma Komisji Europejskiej (WE) dla urządzeń domowych (1275), która wymaga, aby sprzęt nie zużywał ponad 0,5W w trybie czuwania lub wyłączenia. Układy scalone LinkSwitch-TNZ zmniejszają również liczbę komponentów o 40% lub więcej w porównaniu z konstrukcjami dyskretnymi.

Opcjonalnie, funkcja rozładowania kondensatora X może być również zawarta w rozwiązaniu dla aplikacji o dużej mocy, co prowadzi do większej redukcji miejsca na PCB, małej liczby BOM i zwiększonej niezawodności (LNK331x).

Układy scalone zasilaczy impulsowych LinkSwitch-TNZ umożliwiają regulację w zakresie ± 3% na linii i obciążeniu, pobór mocy bez obciążenia poniżej 30 mW z zewnętrzną polaryzacją i prąd czuwania układu scalonego poniżej 100 µA. Części są łatwe do zaprojektowania, mają zintegrowany soft start i działają zarówno z izolowanymi, jak i nieizolowanymi topologiami.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań Power Integrations w Polsce. Nasi inżynierowie aplikacyjni służą pomocą na każdym etapie projektowania urządzeń zasilających. Zapraszamy do kontaktu.

Pozostałe aktualności:

Najlepsze praktyki w zakresie cyberbezpieczeństwa IoT

Najlepsze praktyki w zakresie cyberbezpieczeństwa IoT

Sieci IoT łączą miliardy urządzeń na całym świecie, co czyni je głównym celem cyberataków, dlatego aby chronić te...

piątek, 21 lutego, 2025 Więcej

Microchip rozszerza rodzinę maXTouch® o modele z obsługą dużych, zakrzywionych i kształtowanych wyświetlaczy samochodowych

Microchip rozszerza rodzinę maXTouch® o modele z obsługą dużych,...

Microchip Technology wprowadza na rynek kontrolery ekranów dotykowych z obsługą zakrzywionych i kształtowanych...

piątek, 21 lutego, 2025 Więcej

Sztuczna inteligencja spotyka się z rozwojem wbudowanym dzięki asystentowi kodowania AI w MPLAB® firmy Microchip

Sztuczna inteligencja spotyka się z rozwojem wbudowanym dzięki...

Microchip Technology wykorzystuje moc sztucznej inteligencji (AI), aby pomóc programistom w pisaniu i debugowaniu kodu.

środa, 19 lutego, 2025 Więcej

Przyspieszanie rozwiązań ładowania pojazdów elektrycznych dzięki technologii Microchip

Przyspieszanie rozwiązań ładowania pojazdów elektrycznych dzięki...

Rozwiązania firmy Microchip Technology zaspokajają potrzeby wydajnej i bezpiecznej infrastruktury ładowania pojazdów EV

środa, 19 lutego, 2025 Więcej

Gamma na TEK.day 2025 we Wrocławiu

Gamma na TEK.day 2025 we Wrocławiu

6 marca 2025 roku w Tarczyński Arena Wrocław odbędą się największe targi branży elektronicznej w Polsce - TEK.day 2025

poniedziałek, 17 lutego, 2025 Więcej

Katalog produktów i rozwiązań Avalue Technology na 2025 rok

Katalog produktów i rozwiązań Avalue Technology na 2025 rok

Firma Avalue Technology producent przemysłowych komputerów wbudowanych zaprezentowała swój najnowszy katalog produktów.

poniedziałek, 17 lutego, 2025 Więcej