Dodano: czwartek, 17 czerwiec 2021r. Producent: DigiInternational Komentarzy: (dodaj komentarz)

Digi ConnectCore®8M Mini najnowszy model w rodzinie systemów modułowych ConnectCore (SOM) firmy Digi International

Digi ConnectCore®8M Mini najnowszy model w rodzinie systemów modułowych ConnectCore (SOM) firmy Digi International

Powitanie nowego członka rodziny jest zawsze ekscytujące. Digi ConnectCore®8M Mini to najnowszy dodatek do rodziny systemów modułowych ConnectCore (SOM).

Oparta na procesorze aplikacyjnym NXP® i.MX 8M Mini, zintegrowana platforma SOM pomaga producentom obniżyć koszty rozwoju i osiągnąć niższy całkowity koszt posiadania, dzięki wstępnie certyfikowanej łączności bezprzewodowej i pełnemu wsparciu zarówno dla systemów Yocto Embedded Linux (poprzez Digi Embedded Yocto) i Android (poprzez Digi Embedded Android).

Digi ConnectCore 8M Mini oferuje ponadto ponad 10-letni cykl życia produktu i skalowalność dla szeregu zastosowań IoT w zastosowaniach takich jak m.in. przemysł, medycyna, rolnictwo i transport. Ten ekonomiczny SOM opcjonalnie integruje również łączność Wi-Fi i Bluetooth, pamięć klasy przemysłowej, Digi Microcontroller Assist™ (dodając dodatkowe funkcje i urządzenia peryferyjne), zaawansowane zarządzanie energią i zabezpieczenia dzięki framework'owi bezpieczeństwa Digi TrustFence®.

8MMini może być używany w praktycznie każdym typie urządzenia wyświetlającego, w tym w kioskach samoobsługowych, automatach wendingowych, przenośnym sprzęcie medycznym i pomiarowym,urządzeniach wymagających zaawansowanych zabezpieczeń do przetwarzania transakcji finansowych i ochrony danych, parkometrach lub stacjach benzynowych które oferują reklamy wideo przy dystrybutorze. Może być nawet używany do uruchamiania aplikacji do gier i wszędzie tam, gdzie potrzeba zaawansowanego interfejsu graficznego.

Digi ConnectCore®8M Mini najnowszy model w rodzinie systemów modułowych ConnectCore (SOM) firmy Digi International

8M Nano czy 8M Mini?

DigiConnectCore 8M Mini pasuje do portfolio produktów Digi pomiędzy ConnectCore 8M Nano i ConnectCore 8X SOM. Warto zauważyć, że 8MMini jest zamiennikiem 8M Nano.

Duża różnica między8M Nano a 8M Mini polega przede wszystkim na przepustowości magistrali pamięci. 8M Mini obsługuje 32-bitową magistralę pamięci LPDDR4, co znacznie zwiększa wydajność aplikacji, które wymagają dużej przepustowości danych.

Kolejną cechą oferowaną przez 8M Mini jest jednostka przetwarzania wideo (VPU),która dodaje akcelerację sprzętową do kodowania i dekodowania wideo. Przeniesienie kodowania i dekodowania wideo do VPU zwalnia rdzenie procesora dla innych zadań aplikacji. Funkcja VPU jest szczególnie przydatna w aplikacjach pokazujących treści wideo na wyświetlaczu, np. w automatach lub aplikacjach kiosku wyświetlających reklamy, gdy urządzenie nie jest używane. Pomaga również w konwertowaniu strumieni wideo na określone kodeki potrzebne do dalszego przetwarzania w aplikacjach z ograniczonym lub zerowym wpływem na obciążenie procesora.

8M Mini zapewnia również interfejs PCI Express (PCIe), który jest przydatny dla klientów do podłączania szybkich urządzeń peryferyjnych. PCIe to szybkie połączenie szeregowe, które jest znacznie szybsze niż wiele innych tradycyjnych połączeń do szybkiego przesyłania danych.

Utrzymanie wszystkiegow rodzinie (ConnectCore)

Dużą zaletą linii produktów ConnectCore jest to, że jeśli na przykład nie masz dużego zapotrzebowania na treści wideo, możesz zbudować swoją początkową aplikację za pomocą 8M Nano. Następnie, jeśli Twoja aplikacja będzie się rozwijać i zwiększać wymagania w trakcie swojego cyklu życia, zarówno w zakresie szybkiej transmisji danych, jak igrafiki wideo, 8M Mini, jak wspomniano wcześniej, może zastąpić8M Nano. Nie musisz przeprojektowywać ani modyfikować swojego produktu, aby dodać tę dodatkową funkcjonalność. To tylko niewielka zmiana w projekcie, która skutkuje dodaniem ważnych funkcji do Twojego produktu.

Ta funkcja obsługuje skalowalność, na przykład, gdy chcesz opracować wiele wersji produktu o różnym poziomie interaktywności i funkcji graficznych.

W porównaniu do swojego starszego brata ConnectCore 8X, 8M Mini jest dostępny w znacznie niższej cenie(około 30% niższej), więc jest bardziej ekonomiczną alternatywą,gdy Twoje aplikacje nie potrzebują mocy obliczeniowej ani dodatkowych funkcji 8X. Ale jeśli Twoja aplikacja będzie dalej ewoluować i na przykład, jeśli będziesz potrzebować w przyszłości większej mocy obliczeniowej dla wielu wyświetlaczy,możesz wrzucić do aplikacji bardziej wydajny, kompatybilny z footprintem ConnectCore 8X i użyć narzędzia Digi ConnectCore SmartIOmux, aby przyspieszyć proces projektowania.

Posiadanie tej gamy kompatybilnych produktów ConnectCore umożliwia producentom zabezpieczanie ich projektów w przyszłości, jednocześnie kontrolując koszty produkcji i konserwacji produktu.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań SOM i SBC firmy Digi International w Polsce. Zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym i do zapoznania się z załączoną dokumentacją techniczną nowego modułu ConnectCore 8M Mini

Komentarze do artykułu

Pozostałe aktualności:

Pierwsze jednoukładowe rozwiązanie do synchronizacji sieci firmy Microchip zapewnia ultraprecyzyjne taktowanie urządzeń 5G

Pierwsze jednoukładowe rozwiązanie do synchronizacji sieci firmy Microchip...

Microchip Technology Inc. umożliwia osiągnięcie wydajności 5G dzięki pierwszemu jednoukładowemu, wysoce zintegrowanemu,...

Digi XBee od podszewki czyli jak wybrać odpowiedni moduł radiowy dla swojej aplikacji?

Digi XBee od podszewki czyli jak wybrać odpowiedni moduł radiowy dla swojej...

Moduły XBee zapewniają łączność bezprzewodową dla podłączonych urządzeń na rynku machine-to-machine (M2M) i Internetu rzeczy (IoT)....

Rozwiązania firmy ROHM wspierające rozwój przemysłowych aplikacji IIoT

Rozwiązania firmy ROHM wspierające rozwój przemysłowych aplikacji IIoT

ROHM spełnia wymagania rynku IIoT dzięki szerokiej gamie produktów zapewniających większą niezawodność, wydajność oraz miniaturyzację.