Dodano: czwartek, 17 czerwiec 2021r. Producent: Digi

Digi ConnectCore®8M Mini najnowszy model w rodzinie systemów modułowych ConnectCore (SOM) firmy Digi International

Digi ConnectCore®8M Mini najnowszy model w rodzinie systemów modułowych ConnectCore (SOM) firmy Digi International

Powitanie nowego członka rodziny jest zawsze ekscytujące. Digi ConnectCore®8M Mini to najnowszy dodatek do rodziny systemów modułowych ConnectCore (SOM).

Oparta na procesorze aplikacyjnym NXP® i.MX 8M Mini, zintegrowana platforma typu system-on-module (SOM) pomaga producentom obniżyć koszty rozwoju i osiągnąć niższy całkowity koszt wdrożenia dzięki wstępnie certyfikowanej łączności bezprzewodowej i pełnemu wsparciu zarówno dla systemów Yocto Embedded Linux (poprzez Digi Embedded Yocto) i Android (poprzez Digi Embedded Android).

Digi ConnectCore 8M Mini oferuje ponadto ponad 10-letni cykl życia produktu i skalowalność dla szeregu zastosowań takich jak m.in. przemysł, medycyna, rolnictwo i transport w tym Internetu rzeczy (IoT), interfejsu człowiek-maszyna (HMI), systemów monitorowania sprzętu, systemów audio/rozpoznawania głosu, analizy grafiki/wideo, przetwarzania brzegowego i uczenia maszynowego.

Digi ConnectCore 8M Mini posiada cztery energooszczędne rdzenie Arm® Cortex®-A53, jeden rdzeń Cortex-M4 oraz Digi Microcontroller Assist Cortex-M0, które pozwalają zminimalizować zużycie energii przy zachowaniu wysokiej wydajności. Ten ekonomiczny SOM opcjonalnie integruje również łączność bezprzewodową i przewodową (802.11 ac, Bluetooth 5, Gigabit Ethernet), wsparcie obsługi multimediów (GPU 2D/3D, VPU, MIPI-DSI/CSI, SAI, PDM), pamięć klasy przemysłowej, zaawansowane zarządzanie energią i zabezpieczenia dzięki framework'owi bezpieczeństwa Digi TrustFence®.

Wymiary 40 x 45 x 3.5 mm sprawiają, że jest to jeden z najmniejszych układów tego typu w branży.

Digi ConnectCore®8M Mini najnowszy model w rodzinie systemów modułowych ConnectCore (SOM) firmy Digi International

8M Mini może być używany w praktycznie każdym typie urządzenia wyświetlającego, w tym w kioskach samoobsługowych, automatach wendingowych, przenośnym sprzęcie medycznym i pomiarowym, urządzeniach wymagających zaawansowanych zabezpieczeń do przetwarzania transakcji finansowych i ochrony danych, parkometrach lub stacjach benzynowych które oferują reklamy wideo przy dystrybutorze. Może być nawet używany do uruchamiania aplikacji do gier i wszędzie tam, gdzie potrzeba zaawansowanego interfejsu graficznego.

8M Nano czy 8M Mini?

Digi ConnectCore 8M Mini uzupełnia portfolio produktów Digi ConnectCore 8M Nano i ConnectCore 8X SOM. Warto zauważyć, że 8M Mini jest alternatywą "drop-in" dla 8M Nano.

Główna różnica między 8M Nano a 8M Mini polega przede wszystkim na przepustowości magistrali pamięci. 8M Mini obsługuje 32-bitową magistralę pamięci LPDDR4, co znacznie zwiększa wydajność aplikacji, które wymagają dużej przepustowości danych.

Kolejną cechą oferowaną przez 8M Mini jest jednostka przetwarzania wideo (VPU), która umożliwia sprzętową akcelerację kodowania i dekodowania wideo. Przeniesienie kodowania i dekodowania wideo do VPU zwalnia rdzenie procesora dla innych zadań aplikacji. Funkcja VPU jest szczególnie przydatna w aplikacjach pokazujących treści wideo na wyświetlaczu, np. w automatach lub aplikacjach kiosku wyświetlających reklamy, gdy urządzenie nie jest używane. Pomaga również w konwertowaniu strumieni wideo na określone kodeki potrzebne do dalszego przetwarzania w aplikacjach z ograniczonym lub zerowym wpływem na obciążenie procesora.

8M Mini posiada również interfejs PCI Express (PCIe), który jest przydatny dla klientów do podłączania szybkich urządzeń peryferyjnych. PCIe to szybkie połączenie szeregowe, które jest znacznie szybsze niż wiele innych tradycyjnych połączeń do szybkiego przesyłania danych.

Wszystko w rodzinie (ConnectCore)

Dużą zaletą linii produktów ConnectCore jest to, że jeśli, na przykład, nie ma dużego zapotrzebowania na treści wideo, można zbudować swoją początkową aplikację za pomocą 8M Nano. Następnie, jeśli aplikacja będzie się rozwijać i zwiększać wymagania w trakcie swojego cyklu życia, zarówno w zakresie szybkiej transmisji danych, jak i grafiki wideo, 8M Mini, jak wspomniano wcześniej, może zastąpić 8M Nano. Nie musisz przeprojektowywać ani modyfikować swojego produktu, aby dodać tę dodatkową funkcjonalność. To tylko niewielka zmiana w projekcie, która skutkuje dodaniem ważnych funkcji do Twojego produktu.

Ta cecha wspiera skalowalność, na przykład, gdy chcesz opracować wiele wersji produktu o różnym poziomie interaktywności i funkcji graficznych.

W porównaniu do swojego starszego brata ConnectCore 8X, 8M Mini jest dostępny w znacznie niższej cenie(około 30% niższej), więc jest bardziej ekonomiczną alternatywą, gdy Twoje aplikacje nie potrzebują mocy obliczeniowej ani dodatkowych funkcji 8X. Ale jeśli Twoja aplikacja będzie dalej ewoluować i na przykład, jeśli będziesz potrzebować w przyszłości większej mocy obliczeniowej dla wielu wyświetlaczy, można zastosować bardziej wydajny i kompatybilny z footprintem moduł ConnectCore 8X  i użyć narzędzia Digi ConnectCore SmartIOmux, aby przyspieszyć proces projektowania.

Posiadanie takiej gamy kompatybilnych produktów ConnectCore pozwala producentom na rozwijanie swoich projektów w przyszłości przy jednoczesnej kontroli kosztów produkcji i utrzymania produktu.

Gamma Sp. z o.o. jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań SOM i SBC firmy Digi International w Polsce. Zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym i do zapoznania się z załączoną dokumentacją techniczną nowego modułu ConnectCore 8M Mini

Pozostałe aktualności:

W3961 elastyczna i dyskretna antena Pulse Electronics dla masowych aplikacji IoT w zakresie pasma C sieci 5G

W3961 elastyczna i dyskretna antena Pulse Electronics dla masowych aplikacji IoT w...

Antena serii W3961 wyposażona jest w elastyczną, dyskretną, samoprzylepną płytkę drukowaną, która obejmuje pasma CBRS B43 i B48, 3550-3980 MHz.

wtorek, 6 grudzień, 2022 Więcej

JXD1 nowa seria niskoprofilowych zintegrowanych modułów ICM serii PulseJack® firmy Pulse Electronics do zastosowań przemysłowych

JXD1 nowa seria niskoprofilowych zintegrowanych modułów ICM serii PulseJack® firmy...

Firma Pulse Electronics zaprezentowała zestaw trzech nowych, niskoprofilowych zintegrowanych modułów ICM serii PulseJack® do zastosowań...

piątek, 2 grudzień, 2022 Więcej

Jak zarządzać IP zgodnie z IEC 61375-2-5?

Jak zarządzać IP zgodnie z IEC 61375-2-5?

IEC61375-2-5 to oparty na sieci Ethernet system sterowania, który będzie stanowił podstawową technologię komunikacji przyszłych pociągów dużych...

środa, 30 listopad, 2022 Więcej

Przełączniki Ethernet firmy Lantech z certyfikatem ITxPT dla aplikacji autobusów przyszłości

Przełączniki Ethernet firmy Lantech z certyfikatem ITxPT dla aplikacji autobusów...

Założona w 2013 roku pod przewodnictwem Union Internationale des Transports Publics (UITP), międzynarodowego stowarzyszenia transportu publicznego,...

środa, 30 listopad, 2022 Więcej

Pulse Electronics rozszerza ofertę transformatorów sterujących bramkami EFD20 o wysokim napięciu izolacji, o nowy produkt PG1895NL

Pulse Electronics rozszerza ofertę transformatorów sterujących bramkami EFD20 o...

Firma Pulse Electronics ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego transformatora flyback PG1895NL typu EFD20, zaprojektowanego specjalnie do...

wtorek, 29 listopad, 2022 Więcej

Różnice funkcjonalne między modułem komunikacyjnym Digi XBee RR a Digi XBee 3

Różnice funkcjonalne między modułem komunikacyjnym Digi XBee RR a Digi XBee 3

Digi XBee RR zapewnia łączność na częstotliwości 2,4 GHz dla sieci typu mesh z protokołami Zigbee, 802.15.4 i własnym protokołem DigiMesh w...

poniedziałek, 28 listopad, 2022 Więcej