Dodano: środa, 26 października 2016r. Producent: Microchip

Certyfikowany transceiver ATA8520E oraz zestawy deweloperskie firmy Microchip z obsługą sieci Sigfox dla urządzeń IoT oraz M2M

Certyfikowany transceiver ATA8520E oraz zestawy deweloperskie firmy Microchip z obsługą sieci Sigfox dla urządzeń IoT oraz M2M

Firma Microchip Technology Inc., wiodący dostawca m.in. mikrokontrolerów, układów mixed-signal, układów analogowych oraz rozwiązań pamięci Flash, wraz z firmą Sigfox - wiodącym dostawcą globalnych rozwiązań dla Internetu przedmiotów (Internet of Things), zaprezentowała pierwszy certyfikowany przez FCC, w pełni zintegrowany transceiver RF oraz zestaw do tworzenia rozwiązań IoT do użytku w sieci Sigfox. Bazując na wysoce zintegrowanym, niskiej mocy transceiverze ATA8520E firmy Microchip z wbudowanym mikrokontrolerem AVR®, nowe zestawy deweloperskie są pierwszymi certyfikowanymi przez FCC, które pozwalają programistom na łatwe podłączenie swoich aplikacji do dalekiego zasięgu, dwukierunkowej globalnej sieci Sigfox - skutkując powstaniem tanich, niskiego poboru mocy rozwiązań z łącznością w chmurze.

Certyfikowany transceiver ATA8520E oraz zestawy deweloperskie firmy Microchip z obsługą sieci Sigfox dla urządzeń IoT oraz M2MJest to idealne rozwiązanie dla aplikacji Internetu przedmiotów począwszy od logistyki, rolnictwa, inteligentnych miast i wielu innych sektorów (M2M) Machine to Machine. Transceiver ATA8520E jest również pierwszym układem w pełni certyfikowanym przez Sigfox do stosowania zarówno w Ameryce Północnej jak i Europie. Rozwiązanie jest dostępne w dwóch wersjach. Klienci mogą zakupić samodzielny zestaw ATA8520-EK4-E firmy Microchip, przeznaczony przede wszystkim do testowania technologii lub jako zestaw ATA8520-EK6-E bazujący na płycie Xplained Pro przeznaczony do celów projektowych. Oba są dedykowane do łączności z siecią IoT firmy Sigfox w nielicencjonowanym, wolnym paśmie ISM - 868MHz (ETSI) dla EU oraz 902MHz (FCC) dla US. Rozwiązania te wyposażone są w biblioteki Sigfox, modulację, ID, kod PAC oraz klucz zabezpieczeń umożliwiający projektantom aplikacji IoT na szybkie wprowadzenie swoich produktów na rynek.

Działając w 24 krajach, sieć Sigfox jest na dobrej drodze do ustanowienia globalnego standardu, który zapewni bezproblemową i energooszczędną łączność dla miliardów urządzeń, które okresowo będą wysyłać niewielkie ilości danych na duże odległości. Sigfox wraz z firmą Microchip łączą swoje siły w celu obniżenia kosztów urządzeń IoT, kosztów operacyjnych oraz zużycia energii, co ostatecznie prowadzi do znacznie dłuższej żywotności baterii w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań komunikacyjnych bazujących na łączności komórkowej, Bluetooth® oraz Wi-Fi®.

"Aplikacje w szybko rosnącym rynku Internetu przedmiotów są nieograniczone", powiedział Matthias Kaestner, wiceprezes wydziału Radio Frequency and Automotive w firmie Microchip. "Dzięki nowym certyfikowanym z FCC układom łączącym najlepsze rozwiązania firm Microchip oraz Sigfox, możliwości stały się nieograniczone dla połączenia urządzeń Internetu przedmiotów. Nasze rozwiązanie dla sieci Sigfox daje dowolnej aplikacji Internetu przedmiotów bezpieczną, dalekiego zasięgu łączność bezprzewodową za ułamek kosztów i zużycia energii połączenia komórkowego."

Więcej informacji o nowym transceiverze ATA8520E firmy Microchip mogą Państwo uzyskać w załączonej dokumentacji technicznej.