Firma Microchip Technology ogłosiła, że dostarcza układy FPGA PolarFire zakwalifikowane zarówno do specyfikacji Automotive Electronics Council Q100 (AEC-Q100), klasy T2 (-40 ° C do 125 ° C TJ), jak i militarnej klasy temperaturowej (-40°C do 125°C TJ).
Ta rozszerzona oferta produktów, utrzymuje wiodącą pozycję firmy Microchip jako dostawcy układów FPGA w zakresie niskiego poboru mocy dla różnych rynków wymagających wysokiej niezawodności. Ze względu na ograniczenia termiczne i przestrzenne, zastosowania motoryzacyjne, przemysłowe i wojskowe rozmieszczone w trudnych warunkach wymagają rozwiązań zapewniających moc i wydajność przestrzenną, a także bezpieczeństwo kryptograficzne. Układy FPGA PolarFire oferują wbudowane funkcje bezpieczeństwa, które umożliwiają bezpieczną komunikację, szyfrowany strumień bitów i kryptograficznie zabezpieczony łańcuch dostaw, zapewniając rozwiązania odporne na manipulacje dla tych wrażliwych segmentów rynku.
W przeciwieństwie do układów FPGA opartych na SRAM, urządzenia Microchip mogą działać bez wentylatorów, a w niektórych przypadkach nawet bez radiatorów, upraszczając konstrukcję termiczną systemu i stwarzając nowe możliwości dla mniejszych, lżejszych konstrukcji. Jest to szczególnie ważne w zastosowaniach motoryzacyjnych, takich jak wykrywanie martwego pola, systemów ostrzegania o zmianie pasa ruchu i kamer cofania. Ponadto rozszerzony zakres temperatur urządzeń klasy wojskowej w połączeniu z najnowocześniejszymi zabezpieczeniami umożliwia programistom zaufanie i dodanie większej mocy obliczeniowej w środowiskach o ograniczonej temperaturze, takich jak te występujące w zaawansowanych systemach broni strategicznej.
„Usuwanie ciepła z systemu nie jest darmowe” - powiedział Bruce Weyer, wiceprezes działu FPGA firmy Microchip „Im mniej ciepła przenosisz, tym niższe są całkowite koszty systemu. W niektórych przypadkach możliwe jest całkowite usunięcie wentylatorów z systemów, które często mają krótki średni czas między awariami. Inżynierowie z branży motoryzacyjnej i lotniczej mogą teraz opracowywać rozwiązania FPGA średniej klasy o najniższej mocy całkowitej, najwyższej niezawodności i najlepszych w swojej klasie technologiach bezpieczeństwa, a wszystko to przy niższym całkowitym koszcie systemu."
AEC-Q100 to test obciążeniowy oparty na mechanizmie awarii dla obudowach układów scalonych używanych w zastosowaniach motoryzacyjnych. Specyfikacja została ustanowiona przez AEC w celu określenia wymagań kwalifikacyjnych i procedur dla obudów układów scalonych stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym. Urządzenie z certyfikatem AEC-Q100 oznacza, że przeszło ono określone testy obciążeniowe i gwarantuje określony poziom jakości / niezawodności.
Układy FPGA PolarFire zapewniają do 50% mniejsze zapotrzebowanie na moc niż konkurencyjne rozwiązania. Rodzina urządzeń PolarFire oferuje od 100 tys. Elementów Logicznych (LE) do 500 tys. LE, zawierając nadajniki-odbiorniki 12,7 GHz.
Libero® SoC Design Suite, to z kolei narzędzie programistyczne do projektowania przy użyciu układów FPGA i SoC firmy Microchip, obsługuje obecnie zarówno układy AEC-Q100, jak i FPGA przystosowane do pracy w warunkach militarnych.
W ofercie przekaźników HVDC firmy Hongfa znajdują się zaawansowane modele przeznaczone do zastosowań w pojazdach...
Firma Arch Electronics zaprezentowała najnowszy 20W ultra kompaktowy moduł zasilania ARCF20 do montażu na płytce...
Firma Microchip Technology ogłosiła wprowadzenie rodziny tranzystorów MOSFET mocy wzmocnionych na promieniowanie...
Firma Coto Technology zaprezentowała czujnik magnetyczny RedRock® RR133-1E83-511 oparty na technologii TMR...
ISS-15K5 firmy Avalue Technology Inc. to15,6-calowy samoobsługowy kiosk zaprojektowany, aby zrewolucjonizować...
Ultraszybkie diody Qspeed serii H firmy Power Integrations są teraz dostępne z wartościami znamionowymi 650V do 30A.