Royal Hospital for Neuro-Disability to niezależna organizacja charytatywna świadcząca usługi medyczne, rehabilitację oraz opiekę długoterminową nad ludźmi ze złożonymi zaburzeniami neurologicznymi spowodowanymi przez uszkodzenie mózgu lub innych części układu nerwowego.
Zwiększenie "wydajności" budynku bez obniżenia komfortu oraz jakości opieki nad pacjentem, a dodatkowo bez znaczącego wzrostu kosztów. Partnerstwo firm Kerlink i Microshare mające na celu opracowanie inteligentnego rozwiązania dla szpitali dowiodło, że nie jest to niemożliwe. Dzisiejsze potrzeby wykraczają daleko poza samo leczenie ludzi. Operatorzy szpitali muszą spełniać nowe wymagania w zakresie efektywności energetycznej i optymalizacji kosztów, a przy tym oferować dobre warunki w których przebywają pacjenci. Codzienna praca personelu nie skupia się tylko na opiece nad pacjentami, zadania administracyjne i procedury są czasochłonne i muszą być rejestrowane w celu ich późniejszego nadzorowania.
Firmy Kerlink, BT i Microshare wdrożyły w budynku rozwiązanie IoT z kilkoma urządzeniami Kerlink Wirnet™ iBTS w celu objęcia całego szpitala siecią LoRaWAN®. Obsługa sieci bramek i dobra transmisja danych są zapewnione dzięki oprogramowaniu Kerlink Wanesy™ Management Center, wdrożonemu i nadzorowanemu przez firmę BT w celu zapewnienia bezpiecznej sieci bezprzewodowej w szpitalu i umożliwienia transmisji informacji z wykorzystaniem technologii LoRaWAN®. Dane są zbierane i opracowywane za pomocą platformy Microsoft Azure®, która udostępnia wysokiej niezawodności usługi w chmurze. W całym szpitalu rozmieszczono czujniki, aby uzyskać nowe informacje i dane dotyczące wielu wskaźników, które mają bezpośredni wpływ na zwiększenie jakości usług. Główna zaleta korzystania z Low-Power-Wide-Area (LPWA) leży w fakcie, że infrastruktura LoRaWAN® działa nie wchodząc w interakcję z podstawową siecią informatyczną szpitala, dzięki czemu jest łatwa w utrzymaniu i nadzorowaniu i pozwala uniknąć ryzyka zakłóceń i wpływu na bezpieczeństwo danych medycznych.
Rozmieszczenie czujników w całym szpitalu umożliwiło monitorowanie różnych zmiennych w wielu dziedzinach od tzw sprzątania zapobiegawczego (predictive cleaning), śledzenie zasobów dzięki czujnikowi Kerlink Wanesy Wave a skończywszy na zapobieganiu rozwojowi bakterii Legionelli.
Czujniki LoRaWAN® dały pozytywny i natychmiastowy wpływ na działalność operacyjną i opiekę nad pacjentem. M.in. dzięki tym aplikacjom:
Opisane wyżej rozwiązanie zostało wdrożone tylko w kilka dni, dając znaczące wyniki w ich pierwszym dniu użytkowania - we wszystkich aspektach działania szpitala.
Dzięki wymiarom zaledwie 1,0 x 0,8 x 0,34 mm ultrakompaktowy kryształ KX-2 jest obecnie jednym z najmniejszych...
W6300 to zaawansowany kontroler Ethernet przeznaczony do wysokowydajnych wbudowanych aplikacji sieciowych. Oferuje...
SBC BeagleV®-Fire firmy BeagleBoard zawiera układy SoC PolarFire® firmy Microchip, wykorzystujące technologię RISC-V...
Microchip Technology odpowiada na te zmieniające się potrzeby rynku, opracowując zaawansowane technologie łączności,...
Firma Microchip Technology zaprezentowała 8-bitową rodzinę mikrokontrolerów PIC16F17576 ze zintegrowanymi peryferiami...
Firma Microchip Technology zaprezentowała wysoce wydajny i w pełni zintegrowany moduł zasilania punktu obciążenia 12A...