Dodano: czwartek, 29 października 2020r. Producent: Microchip

Mikrokontrolery PIC18-Q41 oraz AVR DB firmy Microchip z zaawansowanymi analogowymi urządzeniami peryferyjnymi

Mikrokontrolery PIC18-Q41 oraz AVR DB firmy Microchip z zaawansowanymi analogowymi urządzeniami peryferyjnymi

Aplikacje Internetu Rzeczy (IoT) oparte na czujnikach opierają się na połączeniu funkcji analogowych i możliwości sterowania cyfrowego, aby spełnić wymagającą listę wymagań, w tym niski koszt, mały rozmiar, wydajność i niski pobór mocy. Stawiając czoła temu wyzwaniu firma Microchip Technology Inc. zaprezentowała rodziny mikrokontrolerów PIC18-Q41 i AVR DB, które jako pierwsze łączą zaawansowane analogowe urządzenia peryferyjne i działanie wielonapięciowe z inter połączeniami peryferyjnymi w celu zwiększenia integracji systemu i skrócenia czasu akwizycji sygnału, oferując wygodę i efektywność działania w jednym środowisku projektowym.

Microchip wprowadza łatwe w użyciu funkcje analogowe do opłacalnych mikrokontrolerów PIC® i AVR®, dzięki czemu projektanci mogą spełniać wymagania dużych systemów IoT” - powiedział Greg Robinson, wiceprezes ds. Marketingu jednostki biznesowej 8-bitowych mikrokontrolerów firmy Microchip. „Dzięki ujednoliconemu, bezproblemowym środowisku narzędzi programistycznych projektanci mogą używać tych mikrokontrolerów jako kontrolera jednoukładowego lub jako inteligentnego komponentu kondycjonującego sygnał analogowy w większym systemie

Aby zaspokoić potrzebę kondycjonowania sygnału w ograniczonych przestrzennie aplikacjach wykrywających i pomiarowych, takich jak węzły końcowe IoT i urządzenia przemysłowe, urządzenia medyczne, urządzenia do noszenia, systemy samochodowe i oświetleniowe, MCU PIC18-Q41 ma konfigurowalny wzmacniacz operacyjny (wzmacniacz operacyjny) i analogowy konwerter cyfrowo-cyfrowy (ADC) z obliczeniami i przetwornikami cyfrowo-analogowymi (DAC). Są szczególnie dobrze dostosowane dla aplikacji IoT i sztucznej inteligencji (AI) na dużą skalę na krawędzi, w tym węzłów brzegowych konserwacji predykcyjnej w inteligentnej fabryce. Oferowany w kompaktowych 14- i 20-pinowych obudowach, mikrokontrolery PIC18-Q41 są również dobrym towarzyszem 32-bitowych mikrokontrolerów Microchip i innych kontrolerów, które wymagają integracji analogowej.

Systemy IoT o mieszanym sygnale często obejmują wiele domen mocy. Mikrokontrolery AVR DB upraszczają wyzwania związane z tymi projektami, jednocześnie zmniejszając koszty dzięki integracji prawdziwie dwukierunkowych przełączników poziomu. Ta funkcja obniża koszty w szerokim zakresie zastosowań, w tym w motoryzacji, urządzeniach, HVAC i pomiarze cieczy. Dodanie trzech niezależnych i wysoce konfigurowalnych wzmacniaczy operacyjnych, 12-bitowego różnicowego przetwornika ADC, 10-bitowego przetwornika cyfrowo-analogowego, trzech detektorów zero-cross i niezależnych od rdzenia urządzeń peryferyjnych (CIP) sprawia, że mikrokontrolery AVR DB idealnie nadają się do praktycznie każdego zastosowania obejmującego kondycjonowanie i przetwarzanie sygnału analogowego.

Wsparcie rozwoju

Rodziny produktów MCU PIC18-Q41 i AVR DB są obsługiwane przez zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) MPLAB® X firmy Microchip, jego konfigurator kodu MPLAB (MCC) i symulator analogowy MPLAB Mindi™. MCC to bezpłatna wtyczka programowa, która zapewnia graficzny interfejs do konfigurowania urządzeń peryferyjnych i funkcji specyficznych dla aplikacji. Oprócz MCC, AVR DB jest obsługiwany przez Atmel START, Atmel Studio i narzędzia innych firm, takie jak IAR i kompilator GCC C. MCC i START pomagają projektantom analogowym i cyfrowym łatwo skonfigurować system wzmacniacza operacyjnego dla różnych typowych przypadków użycia za pośrednictwem graficznego interfejsu użytkownika bez konieczności kodowania.Obie rodziny MCU oferują kompaktową, ekonomiczną płytkę programistyczną z funkcjami programowania i debugowania: zestaw ewaluacyjny PIC18F16Q41 Curiosity Nano (#EV26Q64A) i zestaw ewaluacyjny AVR DB Curiosity Nano (#EV35L43A).

Gamma jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. W celu uzyskania szerszych informacji o naszej ofercie, zapraszamy do konatktu z naszym działem handlowym.

Pozostałe aktualności:

SPC-10W35 kompaktowe, trwałe 10-calowe rozwiązanie Avalue Technology dla ulepszonej produktywności aplikacji przemysłu lekkiego

SPC-10W35 kompaktowe, trwałe 10-calowe rozwiązanie Avalue Technology dla...

SPC-10W35 przemysłowy komputer panelowy firmy Avalue Technology dla ulepszonej produktywności aplikacji przemysłu

czwartek, 21 listopada, 2024 Więcej

Sprawdź w działaniu 1700V przełącznik w technologii azotku galu GaN – zamów zestaw projektowy już teraz!

Sprawdź w działaniu 1700V przełącznik w technologii azotku galu GaN –...

InnoMux-2 firmy Power Integrations zawiera pierwszy na świecie przełącznik z azotku galu (GaN) o napięciu 1700V.

poniedziałek, 18 listopada, 2024 Więcej

Microchip Technology przyspiesza wdrożenia sztucznej inteligencji AI w czasie rzeczywistym dzięki platformie NVIDIA Holoscan

Microchip Technology przyspiesza wdrożenia sztucznej inteligencji AI w...

Zestaw rozwojowy PolarFire® FPGA Ethernet Sensor Bridge firmy Microchip, współpracuje z platformą przetwarzania...

piątek, 15 listopada, 2024 Więcej

Czujnik magnetyczny/przełącznik RedRock® RR123-1H02-612 firmy Coto Technology z najniższym poborzem mocy w branży

Czujnik magnetyczny/przełącznik RedRock® RR123-1H02-612 firmy Coto...

Firma Coto Technology ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego czujnika magnetycznego RedRock® RR123-1H02-612.

czwartek, 14 listopada, 2024 Więcej

Skyworks Solutions Inc. z certyfikacją klasy motoryzacyjnej IATF 16949

Skyworks Solutions Inc. z certyfikacją klasy motoryzacyjnej IATF 16949

Certyfikacja IATF 16949 zapewnia czołowym producentom w branży motoryzacyjnej dodatkową pewność współpracy z firmą...

czwartek, 14 listopada, 2024 Więcej

MACsec wydajny szyfrowany protokół komunikacji w sieciach Ethernet

MACsec wydajny szyfrowany protokół komunikacji w sieciach Ethernet

Protokół MACsec zapewnia bezpieczeństwo oraz integralność danych pakietów TCP/IP w sieciach Ethernet.

środa, 13 listopada, 2024 Więcej