Dodano: czwartek, 08 października 2020r. Producent: Microchip

Uproszczenie implementacji aplikacji Machine Learning na krawędzi przy użyciu 32-bitowych mikroprocesorów ARM Cortex i MCU w MPLAB X firmy Microchip

Uproszczenie implementacji aplikacji Machine Learning na krawędzi przy użyciu 32-bitowych mikroprocesorów ARM Cortex i MCU w MPLAB X firmy Microchip

Microchip Technology ogłosił nawiązanie współpracy z firmami Cartesiam, Edge Impulse i Motion Gestures w celu uproszczenia implementacji Machine Learning na krawędzi przy użyciu 32-bitowych mikroprocesorów ARM Cortex i mikrokontrolerów w zintegrowanym środowisku programistycznym MPLAB X (IDE). Wprowadzenie interfejsu do oprogramowania i rozwiązań partnerów w środowisku projektowym w wyjątkowy sposób pozycjonuje firmę Microchip w zakresie wspierania klientów na wszystkich etapach ich projektów AI/ML, w tym aplikacji gromadzenia danych, szkoleniu modeli i wdrażaniu wnioskowania.

Zastosowanie naszych 32-bitowych mikrokontrolerów w aplikacjach AI-at-the-edge rozwija się szybko, a od teraz projekty te są łatwe do wdrożenia dla każdego dewelopera systemów wbudowanych” - powiedziała Fanie Duvenhage, wiceprezes grupy Microchip ds. produktów HMI oraz dotykowych. „Można przetestować te wyjątkowe rozwiązania przy użyciu naszych zestawów ewaluacyjnych ML, takich jak EV18H79A lub EV45Y33A”.

Firma Cartesiam, założona w 2016 roku, jest wydawcą oprogramowania specjalizującym się w narzędziach do rozwoju sztucznej inteligencji dla mikrokontrolerów. NanoEdge AI™ Studio, opatentowane środowisko programistyczne firmy Cartesiam, umożliwia programistom aplikacji wbudowanych, bez wcześniejszej znajomości sztucznej inteligencji, na szybkie tworzenie wyspecjalizowanych bibliotek uczenia maszynowego dla mikrokontrolerów. Urządzenia wykorzystujące technologię Cartesiam są już produkowane w setkach zakładów na całym świecie.

Edge Impulse to z kolei kompleksowa platforma programistyczna do wbudowanego uczenia maszynowego. Platforma jest bezpłatna dla programistów i zapewnia gromadzenie zbiorów danych, algorytmy DSP i ML, testowanie i wysoce wydajne genrowanie kodu wnioskowania w szerokiej gamie zastosowań czujników, audio i wizyjnych. Rozpocznij ewaluację w zaledwie kilka minut dzięki zintegrowanemu środowisku Microchip MPLAB X i obsłudze zestawów ewaluacyjnych.

Z kolei Motion Gestures, założona w 2017 roku, zapewnia wbudowane oprogramowanie do rozpoznawania gestów oparte na sztucznej inteligencji dla różnych czujników, w tym dotyku, ruchu (tj. IMU) oraz wizji. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań platforma firmy nie wymaga gromadzenia danych szkoleniowych ani programowania i wykorzystuje zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego. W rezultacie czas i koszty tworzenia oprogramowania gestów są zmniejszone 10-krotnie, a dokładność rozpoznawania gestów wzrosła do prawie 100%.

Oferta zestawów rozwojowych ML firmy Microchip obejmuje aktualnie:

  • EV18H79A: zestaw ewaluacyjny SAMD21 ML z 6-osiowymi MEMS TDK
  • EV45Y33A: zestaw ewaluacyjny SAMD21 ML z IMU BOSCH
  • Zestaw ewaluacyjny SAMC21 xPlained Pro (ATSAMC21-XPRO) oraz zestaw rozszerzenia QT8 xPlained Pro (AC164161): dostępne do oceny rozwiązania Motion Gestures
  • VectorBlox Accelerator Software Development Kit (SDK): umożliwia programistom tworzenie aplikacji AI/ML o małej mocy i niewielkich rozmiarach na układach FPGA PolarFire® firmy Microchip

Gamma jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. W celu uzyskania szerszych informacji o naszej ofercie, zapraszamy do konatktu z naszym działem handlowym.