Dodano: poniedziałek, 21 wrzesień 2020r. Producent: Microchip Komentarzy: (dodaj komentarz)

Machine Learning na krawędzi przy użyciu 32-bitowych mikroprocesorów ARM Cortex i mikrokontrolerów w zintegrowanym środowisku MPLAB X IDE

Microchip Technology ogłosił nawiązanie współpracy z firmami Cartesiam, Edge Impulse i Motion Gestures w celu uproszczenia implementacji Machine Learning na krawędzi przy użyciu 32-bitowych mikroprocesorów ARM Cortex i mikrokontrolerów w zintegrowanym środowisku programistycznym MPLAB X (IDE). Wprowadzenie interfejsu do oprogramowania i rozwiązań partnerów w środowisku projektowym w wyjątkowy sposób pozycjonuje firmę Microchip w zakresie wspierania klientów na wszystkich etapach ich projektów AI/ML, w tym aplikacji gromadzenia danych, szkoleniu modeli i wdrażaniu wnioskowania.

Zastosowanie naszych 32-bitowych mikrokontrolerów w aplikacjach AI-at-the-edge rozwija się szybko, a od teraz projekty te są łatwe do wdrożenia dla każdego dewelopera systemów wbudowanych” - powiedziała Fanie Duvenhage, wiceprezes grupy Microchip ds. produktów HMI oraz dotykowych. „Można przetestować te wyjątkowe rozwiązania przy użyciu naszych zestawów ewaluacyjnych ML, takich jak EV18H79A lub EV45Y33A”.

Firma Cartesiam, założona w 2016 roku, jest wydawcą oprogramowania specjalizującym się w narzędziach do rozwoju sztucznej inteligencji dla mikrokontrolerów. NanoEdge AI™ Studio, opatentowane środowisko programistyczne firmy Cartesiam, umożliwia programistom aplikacji wbudowanych, bez wcześniejszej znajomości sztucznej inteligencji, na szybkie tworzenie wyspecjalizowanych bibliotek uczenia maszynowego dla mikrokontrolerów. Urządzenia wykorzystujące technologię Cartesiam są już produkowane w setkach zakładów na całym świecie.

Edge Impulse to z kolei kompleksowa platforma programistyczna do wbudowanego uczenia maszynowego. Platforma jest bezpłatna dla programistów i zapewnia gromadzenie zbiorów danych, algorytmy DSP i ML, testowanie i wysoce wydajne generowanie kodu wnioskowania w szerokiej gamie zastosowań czujników, audio i wizyjnych. Rozpocznij ewaluację w zaledwie kilka minut dzięki zintegrowanemu środowisku Microchip MPLAB X i obsłudze zestawów ewaluacyjnych.

Z kolei Motion Gestures, założona w 2017 roku, zapewnia wbudowane oprogramowanie do rozpoznawania gestów oparte na sztucznej inteligencji dla różnych czujników, w tym dotyku, ruchu (tj. IMU) oraz wizji. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań platforma firmy nie wymaga gromadzenia danych szkoleniowych ani programowania i wykorzystuje zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego. W rezultacie czas i koszty tworzenia oprogramowania gestów są zmniejszone 10-krotnie, a dokładność rozpoznawania gestów wzrosła do prawie 100%.

Zobacz demonstracje podczas Embedded Vision Summit

Implementacje ML w środowisku MPLAB X IDE zostaną zaprezentowane podczas wirtualnej konferencji Embedded Vision Summit 2020 w dniach 15-17 września. Uczestnicy mogą obejrzeć demonstracje wideo podczas wirtualnej wystawy firmy, która będzie obsługiwana codziennie od 10:30 do 13:00. PDT. Klienci mogą otrzymać wersję demonstracyjną, kontaktując się z przedstawicielem handlowym firmy Microchip.

Oferta zestawów rozwojowych ML firmy Microchip obejmuje aktualnie:

  • EV18H79A: zestaw ewaluacyjny SAMD21 ML z 6-osiowymi MEMS TDK
  • EV45Y33A: zestaw ewaluacyjny SAMD21 ML z IMU BOSCH
  • Zestaw ewaluacyjny SAMC21 xPlained Pro (ATSAMC21-XPRO) oraz zestaw rozszerzenia QT8 xPlained Pro (AC164161): dostępne do oceny rozwiązania Motion Gestures.
  • VectorBlox Accelerator Software Development Kit (SDK): umożliwia programistom tworzenie aplikacji AI / ML o małej mocy i niewielkich rozmiarach na układach FPGA PolarFire® firmy Microchip.

Komentarze do artykułu

Pozostałe aktualności:

Jak Egde Computing oraz sztuczna inteligencja wpłynie na przyszłość aplikacji IoT?

Jak Egde Computing oraz sztuczna inteligencja wpłynie na przyszłość aplikacji IoT?

W aplikacjach Internetu Rzeczy rośnie popularność przetwarzania brzegowego - Edge computing, sztucznej inteligencji - AI oraz uczenia...

Bezproblemowe aktualizacje sprzętowe oraz szybka integracja dzięki modułom COM Express firmy Avalue

Bezproblemowe aktualizacje sprzętowe oraz szybka integracja dzięki modułom COM...

COM Express to standard komputera na module zdefiniowany przez PICMG (PCI Industrial Computer Manufacturers Group). Każdy moduł integruje...

Nowe 8-bitowe mikrokontrolery PIC18 serii Q84 firmy Microchip z wbudowanym transceiverem magistrali CAN FD

Nowe 8-bitowe mikrokontrolery PIC18 serii Q84 firmy Microchip z wbudowanym...

Firma Microchip Technology Inc. zaprezentowała układy PIC18 Q84 - pierwsza rodzina mikrokontrolerów PIC18 (MCU), która może być używana...