Dodano: czwartek, 03 września 2020r. Producent: Microchip Komentarzy: (dodaj komentarz)

Programowalne sterowniki AgileSwitch® oraz moduły zasilania SP6LI SiC firmy Microchip umożliwiają innowacje w nowoczesnych aplikacjach transportowych

25CSM04 4 Mbit pamięć EEPROM firmy Microchip

Transformacja idąca w kierunku zelektryfikowania środków transportu - od pociągów, tramwajów i trolejbusów po autobusy, samochody i ładowarki elektryczne - postępuje w bardzo szybkim tempie. Dlatego też firma Microchip Technology Inc. ogłosiła wprowadzenie do oferty cyfrowego programowalnego sterownika bramki AgileSwitch® i zestaw modułów zasilania SP6LI SiC, zunifikowanego rozwiązania systemowego, które ma pomóc projektantom szybko i skutecznie wdrożyć przełomowe urządzenia zasilające w technologii węglika krzemu (SiC).

Rodzina cyfrowych programowalnych sterowników bramek AgileSwitch została zaprojektowana, aby sprostać krytycznym wyzwaniom pojawiającym się podczas obsługi urządzeń zasilających SiC i IGBT przy wysokich częstotliwościach przełączania. Są zoptymalizowane do zastosowań transportowych i przemysłowych, w tym do pojazdów ciężkich, pomocniczych jednostek zasilających, ładowania, przechowywania, falowników i nagrzewania indukcyjnego.

Sterowniki bramek AgileSwitch są wyposażone w technologię Augmented Switching™ oraz solidną ochronę przed zwarciem i są w pełni konfigurowalne programowo. Mogą przełączać do 200 kHz i zapewniać do siedmiu unikalnych warunków awarii i monitorowania, w tym m.in. monitorowanie temperatury i wysokiego napięcia. Te cyfrowe programowalne sterowniki bramek zapewniają lepsze rozwiązanie niż standardowe sterowniki analogowe, ponieważ zapobiegają fałszywym awariom, łagodzą dzwonienie i redukują zakłócenia elektromagnetyczne (EMI), przeregulowanie i podregulowanie w urządzeniach zasilających SiC i IGBT.

Cyfrowy programowalny sterownik bramki AgileSwitch firmy Microchip oraz zestaw modułów zasilania SiC SP6LI przyspiesza rozwój od oceny do produkcji, eliminując potrzebę oddzielnego zamawiania modułów mocy i sterowników bramek - w tym sterowników bramek, które są kwalifikowane do produkcji produktu końcowego. Dzięki sterownikom bramek AgileSwitch firmy Microchip i sprawdzonym, wysokowydajnym modułom zasilającym SiC, programiści mogą uniknąć kwalifikowania modułów mocy i spędzać czas na opracowywaniu własnych sterowników bramek, co pozwala zaoszczędzić miesiące w harmonogramach rozwoju.

Wysłuchaliśmy deweloperów, którzy dostarczali kompleksowe rozwiązania systemowe dla naszych mikrokontrolerów i produktów analogowych” - powiedział Leon Gross, wiceprezes jednostki biznesowej Microchip Discrete Product Group. „Teraz, gdy moduły mocy SiC w coraz większym stopniu wpływają na ewolucję aplikacji transportowych, ten kompletny zestaw produktów pozwala programistom skupić się na innowacjach i znacznie skrócić czas wprowadzania na rynek.”

Elastyczna oferta modułów mocy SiC o napięciach 700, 1200 i 1700V, opartych na diodach Schottky'ego (SBD) firmy Microchip wykorzystuje najnowszą generację matryc SiC. Ponadto cyfrowe kontrolery sygnału dsPIC® zapewniają wydajność, niskie zużycie energii oraz zintegrowane elastyczne urządzenia peryferyjne. Rodzina cyfrowych programowalnych sterowników bramek AgileSwitch firmy Microchip dodatkowo przyspiesza proces przejścia od etapu projektowania do produkcji.

Korzystając z interfejsu komputerowego opartego na systemie Windows®, ta metoda „konfiguracji za pomocą kliknięcia” może być stosowana w całym procesie projektowania, od przyspieszenia wczesnej oceny do uproszczenia końcowej optymalizacji przy użyciu zaledwie myszy komputerowej zamiast lutownicy.

W jaki sposób technologia przełączania Augmented Switching™ może ulepszyć Twój projekt?

EMI są powodowane głównie przez ostre krawędzie sygnału cyfrowego. Wygładzenie tych krawędzi poprawia EMI. Technologia Augmented Switching zapewnia precyzyjne ustawienia włączania i wyłączania, które "zmiękczają" krawędzie wyjścia bramki. Obwody analogowe w sterowniku bramki i bufor zewnętrzny również pomogą wyeliminować ostre krawędzie. Technologia Augmented Switching redukuje również przeregulowanie napięcia i dzwonienie, jednocześnie optymalizując wydajność systemu, co również zmniejsza EMI.

Komentarze do artykułu

Pozostałe aktualności:

Webinar Power Integrations w temacie wysokowydajnych rozwiązań zasilania offline dla aplikacji IoT i automatyki domowej

Webinar Power Integrations w temacie wysokowydajnych rozwiązań zasilania offline...

Weź udział w nadchodzącym webinarze firmy Power Integrations, aby dowiedzieć się o wysoce wydajnych rozwiązaniach w zakresie zasilania...

PolarFire® SoC Icicle Kit firmy Microchip to pierwszy w branży zestaw rozwojowy FPGA oparty na technologii RISC-V

PolarFire® SoC Icicle Kit firmy Microchip to pierwszy w branży zestaw rozwojowy...

Microchip Technology Inc. oferuje pierwszy w branży zestaw programistyczny FPGA (System-on-Chip) oparty na technologii RISC-V. Zestaw...

Machine Learning na krawędzi przy użyciu 32-bitowych mikroprocesorów ARM Cortex i mikrokontrolerów w zintegrowanym środowisku MPLAB X IDE

Machine Learning na krawędzi przy użyciu 32-bitowych mikroprocesorów ARM Cortex i...

Microchip Technology ogłosił nawiązanie współpracy z firmami Cartesiam, Edge Impulse i Motion Gestures w celu uproszczenia implementacji...