Dodano: poniedziałek, 20 lipca 2020r. Producent: Poynting Komentarzy: (dodaj komentarz)

Zintegrowane rozwiązania antenowe firmy Poynting dla wsparcia zdalnych aplikacji M2M oraz IoT

Firma Poynting jest dostawcą zintegrowanych rozwiązań antenowych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, projektowane i produkowane przez firmę Poynting anteny stały się wiodącymi na rynku pod względem parametrów, jakości i niezawodności.

Początek działalności datuje się na rok 1990 kiedy przedmiotem działalności były usługi konsultacyjne. Od 2008 roku Poynting jest notowany na giełdzie w Johannesburgu. Firma oferuje głównie rozwiązania antenowe dla bezprzewodowych aplikacji o dużej szybkości transmisji danych, w tym dla urządzeń 4G LTE oraz GSM, aplikacji M2M, telewizji cyfrowej oraz urządzeń abonenckich na rynek konsumencki, usług nadawczych i telekomunikacyjnych.

Pobierz aktualny Quick Guide rozwiązań antenowych firmy Poynting (.pdf)

PoyntingO firmie Poynting


Firma Poynting jest dostawcą zintegrowanych rozwiązań antenowych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, projektowane i produkowane przez firmę Poynting anteny stały się wiodącymi na rynku pod względem parametrów, jakości i niezawodności. Początek działalności datuje się na rok 1990 kiedy przedmiotem działalności były usługi konsultacyjne. Od 2008 roku Poynting jest notowany na giełdzie w Johanneesburgu. Firma oferuje głównie rozwiązania antenowe dla bezprzewodowych aplikacji o dużej szybkości transmisji danych, w tym dla urządzeń 4G LTE oraz GSM, aplikacji M2M, telewizji cyfrowej oraz urządzeń abonenckich na rynek konsumencki, usług nadawczych i telekomunikacyjnych.


Z siedzibą w Samrand, szybko rozwijającym się centrum biznesowym w Johannesburgu, firma Poynting obsługuje swoich klientów na całym świecie, a rosnąca działalność międzynarodowa doprowadziła do utworzenia regionalnego biura w Monachium. Poynting był technicznym partnerem niemieckiej drużyny żeglarskiej, która zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Rio 2016. Firma opracowała również rozwiązanie antenowe dla pojazdu Bloodhound SSC, który będzie próbował pobić aktualny rekord prędkości na lądzie 1,227 km/h ustanowiony jeszcze w 1997 roku. 


Firma stała się jednym z wiodących na świecie innowatorów w dziedzinie produktów antenowych, będąc właścicielem ponad 50 patentów i wzorów, wykorzystywanych szeroko w ich unikalnych rozwiązaniach antenowych zwiększających jakość komunikacji bezprzewodowej w sieciach LTE, 3G, Wi-Fi, RF i innych. Kadra firmy składa się z wielu inżynierów ze stopniem doktora dogłębnie rozumiejących naukowe zasady elektromagnetyzmu, propagacji fal, projektowania i rozwoju anten. Pozwala to firmie dostarczać najskuteczniejsze rozwiązania antenowe na rynku.


Anteny Poynting polecane są tam gdzie ważne jest stabilne i niezawodne połączenie bezprzewodowe o jak największej szybkości transmisji. Używane są one między innymi przez norweskie służby ratownicze oraz przez zespół hoteli Mashovhela położonych w odległych zakątkach afrykańskiego buszu.


W razie wszelkich pytań odnośnie oferty produktów firmy Poynting zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym


info@gamma.pl +48 22 862 75 00

Komentarze do artykułu

Pozostałe aktualności:

SHIELDS UP! Buduj zaufanie dzięki wdrażaniu rozwiązań zabezpieczających

SHIELDS UP! Buduj zaufanie dzięki wdrażaniu rozwiązań zabezpieczających

Martwisz się o bezpieczeństwo swoich aplikacji? Dowiedz się o najnowszych trendach i nowych rozwiązaniach w zakresie ochrony projektów...

EPD-3133 - 31.2 calowy inteligentny wyświetlacz EPD (e-paper display) firmy Avalue dla szerokiego zakresu aplikacji smart city

EPD-3133 - 31.2 calowy inteligentny wyświetlacz EPD (e-paper display) firmy Avalue...

Avalue Technology Inc., producent wbudowanych komputerów przemysłowych, starając się zapewnić pełną gamę rozwiązań, wprowadził na rynek...

ML2253x nowe układy scalone syntezy mowy firmy Lapis Semi dla aplikacji motoryzacyjnych oraz przemysłowych

ML2253x nowe układy scalone syntezy mowy firmy Lapis Semi dla aplikacji...

Firma LAPIS Semiconductor Co., Ltd. należąca do grupy ROHM, zaprezentowała motoryzacyjnej klasy układy scalone serii ML2253x...