Dodano: poniedziałek, 29 czerwiec 2020r. Producent: ROHM Komentarzy: (dodaj komentarz)

Nano Cap™ ultra-stabilna technologia sterowania zasilaniem firmy ROHM

Korporacja ROHM ogłosiła rozwój technologii zasilania Nano Cap™, która zapewnia stabilną kontrolę obwodów zasilania w branży motoryzacyjnej i przemysłowej - nawet przy bardzo małych pojemnościach o wielkości rzędu nF..

Nano Cap™ ultra-stabilna technologia sterowania zasilaniem firmy ROHM

Rosnąca świadomość zrównoważonego zużycia energii doprowadziła do większej elektryfikacji w różnych zastosowaniach. Zwłaszcza w branży motoryzacyjnej liczba komponentów elektrycznych stale rośnie dzięki innowacjom technologicznym pobudzanym przez rozwój pojazdów elektrycznych oraz technologii autonomicznej jazdy. Każda z tych aplikacji wymaga różnych źródeł napięcia, stabilizowanych kondensatorami, co powoduje to wzrost zapotrzebowania na komponenty zewnętrzne, zwiększenie rozmiarów płytek drukowanych i zwiększenie kosztów w zestawieniu materiałowym BoM.

Po opracowaniu technologii ultraszybkiej kontroli impulsu Nano Pulse Control™ oraz technologii ultraniskiego prądu Nano Energy™, firma ROHM dodaje trzecią technologię zasilania Nano, Nano Cap™, która zmniejsza liczbę zewnętrznych kondensatorów wymaganych dla regulatorów liniowych.

W obwodzie, zwykle składającym się z regulatora liniowego oraz mikrokontrolera, kondensator 1uF jest zwykle wymagany na wyjściu regulatora liniowego, podczas gdy 100nF jest wymagany na wejściu MCU. Jednak wykorzystanie liniowego regulatora ROHM z wykorzystaniem technologii Nano Cap™, eliminuje potrzebę kondensatora na wyjściu regulatora i zapewnia stabilną pracę z kondensatorem wejściowym 100nF. Dzięki zmniejszeniu zarówno liczby kondensatorów, jak i pojemności potrzebnej dla obwodów zasilania w branży motoryzacyjnej i innych dziedzinach, ROHM może przyczynić się do zminimalizowania obciążenia projektowego obwodu.

Nano Cap™ ultra-stabilna technologia sterowania zasilaniem firmy ROHM

Technologia zasilania Nano Cap™ odnosi się do ultra-stabilnej zastrzeżonej technologii sterowania opracowanej w firmie ROHM. Nano Cap zapewnia stabilną kontrolę wyjścia liniowego regulatora poprzez poprawę odpowiedzi w obwodach analogowych przy jednoczesnym zminimalizowaniu czynników pasożytniczych związanych z okablowaniem i wzmacniaczami, umożliwiając zmniejszenie pojemności wyjściowej do mniej niż 1/10 w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami. Zoptymalizowane sterowanie eliminuje problem stabilności operacyjnej dotyczącej kondensatorów w obwodach analogowych, przyczyniając się do skrócenia czasu projektowania w szerokim zakresie zastosowań w motoryzacji, sprzęcie przemysłowym, przemyśle konsumenckim i innych dziedzinach.

ROHM jest zaangażowany w dalsze usprawnianie rozwoju technologii Nano Cap™, aby całkowicie wyeliminować potrzebę stosowania kondensatorów, jednocześnie rozszerzając zastosowanie tej technologii nie tylko na regulatory liniowe, ale także na wzmacniacze operacyjne, sterowniki LED i inne analogowe układy scalone, które przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa poprzez efektywne wykorzystanie zasobów, które minimalizują obciążenie dla środowiska naturalnego.

Komentarze do artykułu

Pozostałe aktualności:

Dowiedz się m.in. jakie są najlepsze praktyki pracy z layoutem 3D w webinarze PADS Professional 3D Expert Series

Dowiedz się m.in. jakie są najlepsze praktyki pracy z layoutem 3D w webinarze PADS...

Firma Mentor Graphics zaprasza na webinar z serii PADS Professional 3D Expert Series, którego tematyka obejmie możliwości projektowania...

Szybki wzmacniacz operacyjny CMOS BD77501G serii EMARMOUR™ firmy ROHM o wysokiej odporności na zakłócenia

Szybki wzmacniacz operacyjny CMOS BD77501G serii EMARMOUR™ firmy ROHM o wysokiej...

Firma ROHM zaprezentowała szybki wzmacniacz operacyjny CMOS z detekcją uziemienia BD77501G, zoptymalizowany pod kątem urządzeń...

MXT288UD-AM oraz MXT144UD-AM nowe kontrolery wyświetlaczy dotykowych firmy Microchip dla aplikacji motoryzacyjnych oraz przemysłowych

MXT288UD-AM oraz MXT144UD-AM nowe kontrolery wyświetlaczy dotykowych firmy...

Firma Microchip Technology Inc. ogłosiła rozszerzenie swojego wiodącego na rynku portfolio produktów maXTouch® o nową rodzinę kontrolerów...