Korporacja ROHM ogłosiła rozwój technologii zasilania Nano Cap™, która zapewnia stabilną kontrolę obwodów zasilania w branży motoryzacyjnej i przemysłowej - nawet przy bardzo małych pojemnościach o wielkości rzędu nF..
Rosnąca świadomość zrównoważonego zużycia energii doprowadziła do większej elektryfikacji w różnych zastosowaniach. Zwłaszcza w branży motoryzacyjnej liczba komponentów elektrycznych stale rośnie dzięki innowacjom technologicznym pobudzanym przez rozwój pojazdów elektrycznych oraz technologii autonomicznej jazdy. Każda z tych aplikacji wymaga różnych źródeł napięcia, stabilizowanych kondensatorami, co powoduje to wzrost zapotrzebowania na komponenty zewnętrzne, zwiększenie rozmiarów płytek drukowanych i zwiększenie kosztów w zestawieniu materiałowym BoM.
Po opracowaniu technologii ultraszybkiej kontroli impulsu Nano Pulse Control™ oraz technologii ultraniskiego prądu Nano Energy™, firma ROHM dodaje trzecią technologię zasilania Nano, Nano Cap™, która zmniejsza liczbę zewnętrznych kondensatorów wymaganych dla regulatorów liniowych.
W obwodzie, zwykle składającym się z regulatora liniowego oraz mikrokontrolera, kondensator 1uF jest zwykle wymagany na wyjściu regulatora liniowego, podczas gdy 100nF jest wymagany na wejściu MCU. Jednak wykorzystanie liniowego regulatora ROHM z wykorzystaniem technologii Nano Cap™, eliminuje potrzebę kondensatora na wyjściu regulatora i zapewnia stabilną pracę z kondensatorem wejściowym 100nF. Dzięki zmniejszeniu zarówno liczby kondensatorów, jak i pojemności potrzebnej dla obwodów zasilania w branży motoryzacyjnej i innych dziedzinach, ROHM może przyczynić się do zminimalizowania obciążenia projektowego obwodu.
Technologia zasilania Nano Cap™ odnosi się do ultra-stabilnej zastrzeżonej technologii sterowania opracowanej w firmie ROHM. Nano Cap zapewnia stabilną kontrolę wyjścia liniowego regulatora poprzez poprawę odpowiedzi w obwodach analogowych przy jednoczesnym zminimalizowaniu czynników pasożytniczych związanych z okablowaniem i wzmacniaczami, umożliwiając zmniejszenie pojemności wyjściowej do mniej niż 1/10 w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami. Zoptymalizowane sterowanie eliminuje problem stabilności operacyjnej dotyczącej kondensatorów w obwodach analogowych, przyczyniając się do skrócenia czasu projektowania w szerokim zakresie zastosowań w motoryzacji, sprzęcie przemysłowym, przemyśle konsumenckim i innych dziedzinach.
ROHM jest zaangażowany w dalsze usprawnianie rozwoju technologii Nano Cap™, aby całkowicie wyeliminować potrzebę stosowania kondensatorów, jednocześnie rozszerzając zastosowanie tej technologii nie tylko na regulatory liniowe, ale także na wzmacniacze operacyjne, sterowniki LED i inne analogowe układy scalone, które przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa poprzez efektywne wykorzystanie zasobów, które minimalizują obciążenie dla środowiska naturalnego.
Sieci IoT łączą miliardy urządzeń na całym świecie, co czyni je głównym celem cyberataków, dlatego aby chronić te...
Microchip Technology wprowadza na rynek kontrolery ekranów dotykowych z obsługą zakrzywionych i kształtowanych...
Microchip Technology wykorzystuje moc sztucznej inteligencji (AI), aby pomóc programistom w pisaniu i debugowaniu kodu.
Rozwiązania firmy Microchip Technology zaspokajają potrzeby wydajnej i bezpiecznej infrastruktury ładowania pojazdów EV
6 marca 2025 roku w Tarczyński Arena Wrocław odbędą się największe targi branży elektronicznej w Polsce - TEK.day 2025
Firma Avalue Technology producent przemysłowych komputerów wbudowanych zaprezentowała swój najnowszy katalog produktów.