Dodano: czwartek, 23 kwiecień 2020r. Producent: Microchip Komentarzy: (dodaj komentarz)

Microchip TimeProvider®4100 - brama precyzyjnego pomiaru czasu z obsługą vPRTC dzięki nowej aktualizacji oprogramowania

Microchip TimeProvider®4100 - brama precyzyjnego pomiaru czasu z obsługą vPRTC dzięki nowej aktualizacji oprogramowania

Aby pomóc dostawcom telefonii komórkowej 5G, operatorom kablowym i dostawcom mediów zapewnić fazę, ochronę i synchronizację, nawet gdy globalny system nawigacji satelitarnej (GNSS) jest w trybie offline, jest zawieszony lub sfałszowany, firma Microchip Technology Inc. opublikowała najnowszą wersję 2.1 oprogramowania dla bramy precyzyjnego pomiaru czasu TimeProvider® 4100.

TimeProvider 4100 obejmuje obsługę 1588 najnowszych profili faz ITU-T G.8275.1 i G.8275.2, uzupełnionych rozbudowanym rozszerzaniem portów dla PTP, Network Time Protocol (NTP), SyncE i E1 / T1. Wersja 2.1 opiera się na wcześniejszych wersjach poprzez dodanie kluczowych ulepszeń zapewniających obsługę Primary Reference Time Clock (vPRTC). Wirtualny PRTC zapewnia możliwość zaprojektowania redundantnej, precyzyjnej architektury rozkładu czasu dla ochrony faz w sieciach optycznych.

Do niedawna głównym źródłem dokładnego czasu był Globalny System Pozycjonowania(GPS) i konstelacje regionalne, które składają się na GNSS. Wdrożenie GNSS może być jednak kosztowne dla usługodawców, biorąc pod uwagę koszty związane z modernizacją odbiorników i anten kompatybilnych z GNSS, a także zwiększonym zagęszczeniem punktów końcowych. W rezultacie operatorzy telekomunikacyjni, kablowi i dostawcy usług wdrażających vPRTC korzystają z rozwiązań, w których zależność GNSS jest ograniczona lub wyeliminowana.

Oto kluczowe cechy nowej funkcjonalności vPRTC:

  • Wykorzystuje istniejącą sieć optyczną, unikając wysokich kosztów “ciemnych włókien”,
  • Wykorzystuje dedykowaną lambdę do precyzyjnego i bezpiecznego transportu czasu,
  • Zapewnia wydajne, redundantne źródło czasu dzięki ulepszonemu PRTC (ITU-T G.8272.1),
  • Umożliwia dwukierunkowy, precyzyjny przepływ czasu (wschód i zachód),
  • Łączy ze sobą wysoce precyzyjne, wielodomenowe, wysokowydajne zegary brzegowe, które spełniają dzisiejsze standardy (T-BC klasy D, zgodnie z definicją ITU-T G.8273.2).

Architektura wielodomenowa vPRTC firmy Microchip jest opłacalnym rozwiązaniem zapewniającym wydajną, redundantną, poniżej 5 nanosekundową dystrybucję precyzyjnego czasu w sieciach regionalnych i krajowych.

Ponadto w wersji 2.1 wprowadzono demona Network Time Protocol (NTPd) z algorytmem bezpieczeństwa Message Digest (MD5).

Microchip TimeProvider®4100 - brama precyzyjnego pomiaru czasu z obsługą vPRTC dzięki nowej aktualizacji oprogramowania

TimeProvider 4100 w wersji oprogramowania 2.1 spełnia standardy wydajności PRTC-B (zgodnie z ITU-T G.8272) i obsługuje sieci 1G i 10G, NTP i PTP w jednym systemie i jest dostępny zarówno dla nowych, jak i już wdrożonych systemów.

Gamma jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań firmy Microchip Technology w Polsce. W celu uzyskania szerszych informacji o naszej ofercie, zapraszamy do konatktu z naszym działem handlowym.

Komentarze do artykułu

Pozostałe aktualności:

Nowe montowane powierzchniowo przekładniki prądowe serii PH950x firmy Pulse Electronics

Nowe montowane powierzchniowo przekładniki prądowe serii PH950x firmy Pulse...

Firma Pulse Electronics rozszerza zakres montowanych powierzchniowo przekładników prądowych, wprowadzając do swojej oferty pierwsze...

Poznaj architekturę procesorów RISC-V dzięki webinarowi firm Microchip oraz Mentor Graphics

Poznaj architekturę procesorów RISC-V dzięki webinarowi firm Microchip oraz Mentor...

Czy rozważasz wykorzystanie korzyści płynących z RISC-V w kolejnym projekcie? Architektura procesorów RISC-V rewolucjonizuje model...

InnoSwitch™3-MX nowe izolowane drivery firmy Power Integrations w technologii PowiGaN dla wysokowydajnych zasilaczy o ciągłej mocy wyjściowej do 75W

InnoSwitch™3-MX nowe izolowane drivery firmy Power Integrations w technologii...

Power Integrations rozszerza rodzinę izolowanych driverów InnoSwitch™3-MX o trzy nowe urządzenia w technologii PowiGaN™. Wykorzystując...